niedziela, 18 marca 2018 r.

Kraj Świat

5 lat więzienia dla nauczycielki za 50 gwałtów na uczennicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2009, 17:18

W słupskim Sądzie Okręgowym odbyła się w czwartek rozprawa odwoławcza 53-letniej Lidii M., byłej polonistki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Słupsku, oskarżonej o gwałty na małoletniej uczennicy.

Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Tylko wyrok był jawny.

Mroczne sekrety pedagoga z ogromnym autorytetem wyszły na jaw pod koniec 2004 roku, gdy Ewa i Marek L., rodzice 13-letniej Martyny przeczytali pamiętnik córki. Ich podejrzenia potwierdziło prokuratorskie śledztwo. Lidia M., kobieta rozwiedziona, matka dwojga dzieci została aresztowana pod zarzutami uprawiania seksu z byłą już wtedy uczennicą oraz rozpijania innych uczniów.

Nieprawomocny wyrok zapadł w listopadzie ubiegłego roku. Słupski Sąd Rejonowy skazał nauczycielkę na trzy lata więzienia bez zawieszenia i 10 lat zakazu wykonywania zawodu. Sąd uznał, że nauczycielka usidliła emocjonalnie ofiarę. W efekcie ponad 50 razy ją zgwałciła.

Nakłaniała ją do uprawiania z seksu, podstępnie przełamując jej opór, upijając ją piwem, stosując szantaż emocjonalny jako osoba skrzywdzona nieudanym małżeństwem, wykorzystała uczucia, jakimi ofiara ją darzyła - wynikało z treści wyroku. Do pedofilskich schadzek dochodziło w szkole, w mieszkaniu nauczycielki, na kolonii.

Dowodami w sprawie były zeznania uczniów, dane z twardego dysku komputera Lidii M., e-maile, korespondencja na Gadu-Gadu oraz kilkadziesiąt listów pisanych ręcznie przez Lidię M. do Martyny.

Lidia M. została także skazana za rozpijanie uczniów na kolonii, a uniewinniona od zarzutu włamania się do skrzynki pocztowej Martyny i usunięcia obciążających ją informacji o związku z uczennicą. O

Od wyroku odwołała się słupska Prokuratura Rejonowa, która żądała pięciu lat więzienia i dożywotniego zakazu wykonywania zawodu. Apelację złożył także obrońca oskarżonej Krzysztof Lasoń, domagając się, by sąd nie uznał molestowania małoletniej i obcowania płciowego za gwałty.

Dzisiaj Sąd Okręgowy podwyższył Lidii M. karę z trzech do pięciu lat więzienia.
- Oskarżona będzie ją odbywać w systemie terapeutycznym - ogłosiła sędzia Jadwiga Miklińska.

Na poczet kary sąd zaliczył Lidii M. prawie dwumiesięczny pobyt w areszcie. Uzasadnienie wyroku było niejawne.

Lidia M. w czasie postępowania przeszła na emeryturę. Nie pojawiła się na ogłoszeniu prawomocnego wyroku.

Słupsk. 5 lat więzienia dla nauczycielki za 50 gwałtów na uczennicy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!