sobota, 24 marca 2018 r.

Kraj Świat

600 tys. osób na spotkaniu z papieżem w Krakowie (wideo)

Dodano: 29 lipca 2016, 08:39

28 lipca - ceremonia powitania papieża Franciszka, fot. Jorge Bacani/krakow2016.com
28 lipca - ceremonia powitania papieża Franciszka, fot. Jorge Bacani/krakow2016.com

Papież Franciszek spotkał się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach. Zdaniem organizatorów, zgromadziło się tam około 600 tysięcy osób. Na Błoniach Franciszka powitał taniec i śpiew.

Po ceremonii powitania na Błoniach papież Franciszek wrócił na Franciszkańską papamobile. Po 20 pojawił się w oknie, by rozmawiać ze zgromadzonymi pielgrzymami. Wraz z nimi czekały na niego młode małżeństwa, w większości ubrane w stroje ślubne. Pomysł, by pod okno zapraszać codziennie inną grupę, wyszedł z Departamentu Wydarzeń Centralnych.

- Pracuję w Komitecie Organizacyjnym ŚDM i większość pracowników była na naszym ślubie. Koordynatorka tego projektu, Weronika Griszel kontaktowała się z nowożeńcami z różnych zakątków Polski i zaprosiła także nas. Nie myślałam, że zaledwie po trzech miesiącach znów włożę suknię ślubną, ale bardzo się cieszę, że mogę przez sam wygląd zewnętrzny promować sakrament małżeństwa, w którego sens wątpi co raz więcej młodych – mówi Aleksandra Żak.

W słowie do zgromadzonych papież poruszył temat małżeństwa.

- Nie jest łatwo stworzyć rodzinę. Nie jest łatwo związać się na całe życie. Trzeba być odważnym. I wam gratuluję, ponieważ wy jesteście odważni – mówił papież do małżonków. Powiedział też o trzech słowach, które mogą pomóc w życiu małżeńskim, w którym są trudności: „pozwól”, „dziękuję”, „wybacz”.

WIDEO

- Zawsze pytać współmałżonka: żona męża i mąż żonę. Co myślisz? Co myślisz o zrobieniu tego? Drugim słowem jest wdzięczność. Ile razy małżonek musi powiedzieć żonie: dziękuję i ile razy żona musi powiedzieć mężowi: dziękuję. Trzecim słowem jest „przepraszam”. Jest to słowo, które trudno wymówić. W małżeństwie zawsze małżonek w jakiś sposób się myli. Trzeba to sobie uświadomić i prosić o wybaczenie. Proszenie o wybaczenie czyni wiele dobra – wyjaśniał Ojciec Święty.

- Słowa, które powiedział Franciszek, dotyczą małżeństw w każdym wieku. Dla nas są wciąż aktualne po siedemnastu latach. Widzimy, jak ważna jest konsultacja wszystkich planów, bo powołanie do małżeństwa jest powołaniem do jedności. Jeśli nie ma zgody, wtedy trzeba przepraszać. Nie łatwo jest żyć papieskimi wskazówkami, bo małżeństwo to droga, w której zawsze jest coś do naprawienia – mówią Agnieszka i Adam Bielawscy z Wilczkowic.

WIDEO

Czytaj więcej o: Światowe Dni Młodzieży
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Pora się obudzić z amoku
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 lipca 2016 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
te dziewczyny na foto. wywołują u mnie skojarzenie z tym ujęciem link ******polishexpress.co.uk/wp-content/uploads/2014/11/45810832438-700x350.jpg
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2016 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro ktoś zyska a nie stracił to w czym problem . Jeśli chcemy w czym uczestniczyć to normalne że musimy liczyć się z kosztami, a zyski z takich spotkań to nie liczysz (sklepy, gastronomia, hotele, transport) podatek od tych usług powróci do nas wszystkich. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo lepiej zamknąć całe miasto niż dopuścić do takiej sytuacji jaka była w Nicei.
Rozwiń
Pora się obudzić z amoku
Pora się obudzić z amoku (29 lipca 2016 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znamy ceny pakietów pielgrzyma! Uczestnicy ŚDM będą wybierali spośród kilku opcji, kosztujących od 150 do 690 zł. Gdy pomnożymy 600 tysięcy uczestników x 150zł daje nam kwotę 90 milionów złotych 600 tysięcy x 690 zł.daje nam kwotę 414 milionów złotych czyli średnio 252 miliony złotych przychodu  . To są mistrzowie biznesu. SAMA ORGANIZACJA I ZABEZPIECZENIE IMPREZ MIAŁA KOSZTOWAĆ PAŃSTW0 CZYLI PODATNIKÓW SZACUNKOWO PONAD 440 MILIONÓW ZŁOTYCH.Ale dlaczego za organizację ma finasować Polski podatnik ,a nie organizator i pomysłodawca czyli K. Katolicki Czy państwo Polskie stać na to że robi GRATIS bardzo drogi prezent kościołowi kat. w Polsce jak wiadomo podlegającemu bezpośrednio jurysdykcji obcego państwa Watykan. Wygląda to tak jakbyście byli zaproszeni przez sąsiada na zorganizowane przez niego samego huczne przyjęcie ,i sami mieli pokrywać koszty imprezy,a ewentualny zysk organizator zabrałby do własnej kieszeni. Warto się zastanowić czy jeszcze jesteśmy suwerenem we własnym kraju ,czy może już tylko (niewyczerpalnym) źródłem drenażu finansowego ze strony obcych państw ,banków ,korporacji,i umów konkordatowych. Cena pakietu, w skład którego wchodzą m.in. transport, ubezpieczenie oraz tzw. plecak pielgrzyma, czyli zestaw publikacji i materiałów duszpastersko-identyfikacyjnych pomagających w dobrym przeżyciu uroczystości i przemieszczaniu się po mieście, będą zależały od długości pobytu w Krakowie oraz od tego, czy w pakiecie znajdą się nocleg oraz wyżywienie. Pakiet Pielgrzyma typu A (190-690 zł) obejmuje obecność w stolicy Małopolski przez cały tydzień wydarzeń centralnych, czyli od 26 lipca do 1 sierpnia; typu B (250-310 zł) - pobyt od piątku 29 lipca do poniedziałku 1 sierpnia, a typu C (150 zł) - uczestnictwo tylko w sobotnim czuwaniu i niedzielnej Mszy św. posłania na Campus Misericordiae (30 i 31 lipca).
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2016 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miało być 2 mln zamknęli całe miasto jakoś na Woodstocku nie angażowania wojska i nie zamykał niczego a ludzi było jeszcze więcej dla mnie to przesada by zamykać prawie całe miasto robić strefy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!