piątek, 19 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Afganistan. Polscy żołnierze schwytali terrorystów-porywaczy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2010, 11:12

Dwóch groźnych przestępców podejrzanych również o liczne porwania zatrzymali polscy żołnierze w Afganistanie. Aresztowani byli najbliższymi współpracownikami terrorysty figurującego na liście najbardziej poszukiwanych rebeliantów.Terrorystów zatrzymano kilka dni temu podczas nocnej operacji. To kolejni rebelianci, których schwytano w ciągu pierwszego miesiąca działań operacyjnych żołnierzy VIII zmiany PKW Afganistan.

Informacje o miejscu przebywania podejrzanych uzyskano drogą operacyjną. Przy zatrzymanych znaleziono wiele dowodów świadczących o ich przynależności do organizacji antyrządowej, a jednocześnie potwierdzono, iż obaj zatrzymani to najbliżsi współpracownicy terrorysty znajdującego się na liście JPEL (Join Priority Effects List).

Dokładne przeszukanie budynków, w których ukrywali się zatrzymani pozwoliło na odkrycie wielu dokumentów organizacji terrorystycznej, środków łączności oraz broni.

Jednak obaj zatrzymani są podejrzewani nie tylko o przynależność do kierownictwa siatki terrorystycznej i działalność przestępczą, ale również o liczne porwania. Prawdopodobnie właśnie w miejscu zatrzymania przez polskich żołnierzy przetrzymywali porwanych ludzi.

Podczas skrupulatnej kontroli pomieszczeń odnaleziono przygotowane w ziemi pod budynkami kryjówki, miejsca, które miały pomóc w szybkim ukryciu. Pomieszczenia terroryści głównie wykorzystywali do przetrzymywania porwanych ludzi, za których uwolnienie żądali okupu.

Sprawna akcja polskich żołnierzy spowodowała, że terroryści nie zdążyli skorzystać z przygotowanego ukrycia. W sprytnie przygotowanej kryjówce odnaleziono również towary, które wcześniej zginęły z cywilnego konwoju, najprawdopodobniej okradzionego właśnie przy współudziale zatrzymanych przestępców.

Potwierdza to, że terroryści zajmują się również pospolitą działalnością przestępczą, okradając mieszkańców prowincji i konwoje z pomocą dla najbiedniejszych Afgańczyków.

Ostatnie działania operacyjne żołnierzy Polskich Sił Zadaniowych poprzez zatrzymania osób podejrzanych o działalność antyrządową oraz likwidację składów amunicji dodatkowo wpłynęły na zwiększenie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.

W sumie w ciągu kilkudziesięciu ostatnich dni polscy żołnierze we współpracy z afgańskimi siłami bezpieczeństwa zatrzymali ponad 40 osób.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!