piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Kraj Świat

Atrapy fotoradarów mają zniknąć z dróg


Z polskich dróg mają zniknąć atrapy fotoradarów, a prawdziwe urządzenia pomiaru szybkości mają być wyraźnie oznakowane i widoczne - przewiduje nowelizacja prawa o ruchu drogowym.

Zgodnie z założeniami noweli, radary przede wszystkim miałyby spełniać rolę prewencyjną i przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W nowelizacji chodzi o to, by wszędzie tam, gdzie jest informacja o fotoradarze, oznaczało, że on tam naprawdę jest i w związku z tym kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość zostanie słusznie ukarany.

W przepisach znalazł się także zapis, według którego brana pod uwagę będzie możliwość błędu kierowcy do 5 km/h. Nowelizacja wydłuża też okres postępowania mandatowego z 2 miesięcy do 6.

W myśl nowych przepisów ruchu drogowego Inspekcja Transportu Drogowego przejmuje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie fotoradary na drogach krajowych. GDDKiA ma się zajmować tylko budową i utrzymaniem dróg, a jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa to przechodzą one do ITD.

Źródło: Koniec z atrapami fotoradarów! Wszystkie mają zniknąć z polskich dróg
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!