sobota, 24 marca 2018 r.

Kraj Świat

Białystok: Szczątki ks. Popiełuszki były ukryte w kaplicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2010, 14:36

W kaplicy Sióstr Misjonarek w Białymstoku przez 26 lat były ukryte szczątki błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. tajemnicę ujawnił w Radiu Białystok metropolita białostocki ksiądz arcybiskup Edward Ozorowski.

Podczas sekcji zwłok księdza Popiełuszki, lekarz wyciął fragmenty wątroby, nerek i śledziony oraz pobrał krew. W specjalnych pojemnikach trafiły do sióstr zakonnych przy ulicy Stołecznej. Tam zostały zamurowane w kaplicy. Teraz je odnaleziono.

O tej tajemnicy opowiedział w Radiu Białystok metropolita białostocki ksiądz arcybiskup Edward Ozorowski. Nie była ona wyjawiana od 1984 roku. Przy ukrywaniu szczątek powstał protokół, który trafił do kurii w Warszawie i w Białymstoku. Po ogłoszeniu księdza Popiełuszki męczennikiem kościoła rozpoczęto poszukiwania ukrytych szczątek. Nie było to łatwe, bo został tylko jeden świadek tamtych wydarzeń.

Odnalezione szczątki w specjalnym relikwiarzu zostaną umieszczone w kościele pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego na Wysokim Stoczku. W niedzielę rozpocznie się tam nabożeństwo dziękczynne za dar beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki.

Szczątki błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki były ukryte w Białymstoku od 1984 roku
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!