środa, 21 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Bratanica Karskiego: Ja żyję i proszę nie udawać, że jest inaczej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2012, 09:39

Wiesława Kozielewska-Trzaska gratuluje swemu stryjowi i ojcu chrzestnemu Janowi Karskiemu polskiego
Wiesława Kozielewska-Trzaska gratuluje swemu stryjowi i ojcu chrzestnemu Janowi Karskiemu polskiego

TVN podaje, że Jan Karski nie pozostawił żadnej rodziny, bratanica bohatera protestuje. Walka o to, kto ma odebrać Medal Wolności zmienia się w Polish Joke.
Wczoraj pisaliśmy na naszych łamach, że rodzina Jana Karskiego jest oburzona faktem, że nikt nie powiadomił jej oficjalnie o odznaczeniu jej wielkiego przodka amerykańskim Medalem Wolności, nie mówiąc już o zaproszeniu na uroczystość wręczania.

Okazuje się, że sytuacja się rozwija. Fakty TVN doniosły, że w związku z tym, iż Karski nie pozostawił żadnej rodziny, strona polska zaproponowała, żeby order odebrał w jego imieniu Lech Wałęsa.

Amerykanie nie chcą jednak widzieć go w Białym Domu, bo... nie przyszedł na spotkanie z Barackiem Obamą w Warszawie. Teraz są dwie nowe kandydatury: Władysław Bartoszewski albo Daniel Rotfeld.

Kiedy usłyszała o tym w porannych wiadomościach TVN24, dr Wiesława Kozielewska-Trzaska, bratanica i córka chrzestna Jana Karskiego, myślała, że śni.

Udało jej się skontaktować z dyrektorem stacji Grzegorzem Miecugowem, któremu powiedziała, że wbrew marzeniom niektórych decydentów, legendarny emisariusz rodzinę jednak ma i zażądała sprostowania.

Zdziwienie dr Kozielewskiej jest tym większe, że informacje o rodzinie Karskiego można łatwo znaleźć w Internecie używając każdej wyszukiwarki. O niej samej wielokrotnie pisała prasa. Podobnie, jak o Jadwidze Lenoch-Bukowskiej, siostrze stryjecznej Karskiego z Łodzi, która dwa tygodnie temu skończyła 100 lat i ma się bardzo dobrze.

– Wokół pamięci stryja odbywa się jakiś cyrk! – mówi zdenerwowana gdańszczanka.

Jako "dowód” swego istnienia, dr Wiesława Kozielewska-Trzaska przekazała nam swoje zdjęcia, w tym jedno ze sławnym stryjem. Dodaje, że może jeszcze pokazać świadectwo chrztu, gdzie Jan Kozielewski (późniejszy Karski) figuruje, jako jej ojciec chrzestny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!