Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

6 sierpnia 2015 r.
8:07

Dzisiaj zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP

0 25 A A

O godz. 10 rozpoczęły się uroczystości związane z zaprzysiężeniem nowego prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent ma złożyć przysięgę przed zgromadzeniem narodowym. Potem wygłosi orędzie, a następnie pożegna Bronisława Komorowskiego.

W planie dzisiejszych uroczystości jest złożenie kwiatów przez nowego prezydenta pod tablicami marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, potem parlamentarzystów, którzy zginęli w Smoleńsku oraz posłów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

O godz. 11.50 Duda uda się na mszę w intencji Ojczyzny. Po uroczystościach w Zamku Królewskim i Pałacu Namiestnikowskim prezydent przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi. Ok. 16 jest planowana odezwa do narodu przed Pałacem Prezydenckim.

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 7 sierpnia 2015 o 00:09

Bardzo słuszne słowa. Jeszcze zatęsknicie.

Nie zatęsknię. 

I piszę to, jako były wyborca Platformy. Poniżej wklejam tekst, bedacy chyba najlepszą znana mi analizą prezydentury Komorowskiego. 

Nie chcę jakieś awantury. Po prostu fascynuje mnie, jak ktokolwiek może chcieć oddać głos na kogoś takiego. Nie jest to wpis, broń Boże, o tym na kogo głosować.

Po prostu- czysto poznawczo, chciałbym się dowiedzieć, jak ktoś, a wiem, że wielu zwolenników obecnego prezydenta tu zagląda, może w ogóle wpaść na pomysł oddania głosu na...

 

Prezydenta, który podpisał bądź stworzył szereg zmian prawnych, w sposób bezprecedensowy ograniczający nasze swobody obywatelskie- ustawa o zgromadzeniach, nowelizacja o dostępie do informacji publicznej, w końcu- projekt o „referendach”, de facto, gdyby przyjęty, niszczący tę instytucję- jak ktoś może chcieć głosować na prezydenta, który oficjalnie, bez udawania, niszczy demokrację?

 

Prezydenta, który otacza się i przyjaźni z ludźmi z Wojskowych Służb Informacyjnych, szczególnie z gen. Dukaczewskim? Przecież ludzie z WSI sami się chwalą, że są de facto podwładnymi tych z GRU i przez nich byli szkoleni. GRU- to ludzie Putina. Można mieć różne zdania na temat obecnej sytuacji geopolitycznej, ale chyba wszyscy wiemy, jak groźna jest rosyjska agentura, jak groźna jest dla Polski Rosja?

Prezydenta, który przez lata firmował strategie bezpieczeństwa dla Polski, opierającą się na sojuszu z Rosją i Niemcami z małym dodatkiem Francji. Dziś chyba widać, jak absurdalne i błędne były mrzonki Komorowskiego i jego ludzi o nowych i przyjacielskich relacjach z Putinem. Jak można głosować na kogoś, kto popełnił (intencjonalnie czy nie) tak groźny dla Polski błąd geopolityczny?

 

Każdy z przytoczonych faktów, dla mnie, jest argument kompromitującym tego polityka.

Więc powtórzę pytanie- jak można te kwestie bagatelizować? Jak można chcieć oddać głos na kogoś takiego?

No chyba, że ktoś uważa, że potrzebny nam jest prezydent nie potrafiący rozeznać sytuacji geopolitycznej, prezydent niszczący demokracje i nasze swobody, prezydent otaczający się szemranymi typami z niezłymi kontaktami w Moskwie...

Tak jest? To jest ta nowa Polska?

Zapraszam do dyskusji.

 

http://dawidwildstein.salon24.pl/645692,trzy-pytania-o-komorowskiego

Nie zatęsknię. 

I piszę to, jako były wyborca Platformy. Poniżej wklejam tekst, bedacy chyba najlepszą znana mi analizą prezydentury Komorowskiego. 

Nie chcę jakieś awantury. Po prostu fascynuje mnie, jak ktokolwiek może chcieć oddać głos na kogoś takiego. Nie jest to wpis, broń Boże, o tym na kogo głosować.

Po prostu- czysto poznawczo, chciałbym się dowiedzieć, jak ktoś, a wiem, że wielu zwolenników obecnego pr... rozwiń

Avatar
Mario / 6 sierpnia 2015 o 21:30

Życzę szybkiego i wielkiego upadku, samych afer i wszystkiego co najgorsze. Precz z pisowską mafią. Ten gość nic nie zmieni w tym kraju bo to wysłannik tego małego konusa i biznesmena z Torunia. Bronek dziękujemy! Już niedługo docenią co stracili.


Bardzo słuszne słowa. Jeszcze zatęsknicie.
Avatar
Mario / 6 sierpnia 2015 o 21:29

JUDE ???


O dyżurny Żydem się odezwał z napisem Jude.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 21:20
po spaśluchach i tłuściochach Bolku,Alku i Bronku wreszcie ktoś młody ,energiczny, kompetentny,uczciwy,zaradny,przedsiębiorczy,chcący coś zmienić na lepsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:47

Teraz to całe to czerwone łajno lepi się do Dudy,do PISu jak gówno do okrętu,chcą jeszcze istnieć i istnieć

Avatar
Marcin / 6 sierpnia 2015 o 19:20

Miernota.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:15
musze powiedziec ze nie glosowalem na ta glutowata mase bez wyrazu nazywajaca siebie prezydentem... kij mu w kaczynska dup(d)e !!!!!
Avatar
Jadwiga / 6 sierpnia 2015 o 15:06

W końcu nasza ojczyzna ma prezydenta z prawdfziwego zdarzenia,koniec z małpą skaczącą w japońskim parlamencie,teraz to godność,szacunek dla wszystkich i powaga,dość żydokomuny i tego całego cyrku

Avatar
Don z Honolulu / 6 sierpnia 2015 o 14:55

A kto mu dał ? komuchy zaje bane,POlszewicy !!!!!!!!!!!!!  banda zjebów czerwonych.

Teraz to całe to czerwone łajno lepi się do Dudy,do PISu jak gówno do okrętu,chcą jeszcze istnieć i istnieć

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 14:32

Już mu ordery dali! To jest chory kraj! Bardzo chory! Pluję na ten pis i leję!

A kto mu dał ? komuchy zaje bane,POlszewicy !!!!!!!!!!!!!  banda zjebów czerwonych.

Avatar
folkatka / 7 sierpnia 2015 o 00:09

Bardzo słuszne słowa. Jeszcze zatęsknicie.

Nie zatęsknię. 

I piszę to, jako były wyborca Platformy. Poniżej wklejam tekst, bedacy chyba najlepszą znana mi analizą prezydentury Komorowskiego. 

Nie chcę jakieś awantury. Po prostu fascynuje mnie, jak ktokolwiek może chcieć oddać głos na kogoś takiego. Nie jest to wpis, broń Boże, o tym na kogo głosować.

Po prostu- czysto poznawczo, chciałbym się dowiedzieć, jak ktoś, a wiem, że wielu zwolenników obecnego prezydenta tu zagląda, może w ogóle wpaść na pomysł oddania głosu na...

 

Prezydenta, który podpisał bądź stworzył szereg zmian prawnych, w sposób bezprecedensowy ograniczający nasze swobody obywatelskie- ustawa o zgromadzeniach, nowelizacja o dostępie do informacji publicznej, w końcu- projekt o „referendach”, de facto, gdyby przyjęty, niszczący tę instytucję- jak ktoś może chcieć głosować na prezydenta, który oficjalnie, bez udawania, niszczy demokrację?

 

Prezydenta, który otacza się i przyjaźni z ludźmi z Wojskowych Służb Informacyjnych, szczególnie z gen. Dukaczewskim? Przecież ludzie z WSI sami się chwalą, że są de facto podwładnymi tych z GRU i przez nich byli szkoleni. GRU- to ludzie Putina. Można mieć różne zdania na temat obecnej sytuacji geopolitycznej, ale chyba wszyscy wiemy, jak groźna jest rosyjska agentura, jak groźna jest dla Polski Rosja?

Prezydenta, który przez lata firmował strategie bezpieczeństwa dla Polski, opierającą się na sojuszu z Rosją i Niemcami z małym dodatkiem Francji. Dziś chyba widać, jak absurdalne i błędne były mrzonki Komorowskiego i jego ludzi o nowych i przyjacielskich relacjach z Putinem. Jak można głosować na kogoś, kto popełnił (intencjonalnie czy nie) tak groźny dla Polski błąd geopolityczny?

 

Każdy z przytoczonych faktów, dla mnie, jest argument kompromitującym tego polityka.

Więc powtórzę pytanie- jak można te kwestie bagatelizować? Jak można chcieć oddać głos na kogoś takiego?

No chyba, że ktoś uważa, że potrzebny nam jest prezydent nie potrafiący rozeznać sytuacji geopolitycznej, prezydent niszczący demokracje i nasze swobody, prezydent otaczający się szemranymi typami z niezłymi kontaktami w Moskwie...

Tak jest? To jest ta nowa Polska?

Zapraszam do dyskusji.

 

http://dawidwildstein.salon24.pl/645692,trzy-pytania-o-komorowskiego

Nie zatęsknię. 

I piszę to, jako były wyborca Platformy. Poniżej wklejam tekst, bedacy chyba najlepszą znana mi analizą prezydentury Komorowskiego. 

Nie chcę jakieś awantury. Po prostu fascynuje mnie, jak ktokolwiek może chcieć oddać głos na kogoś takiego. Nie jest to wpis, broń Boże, o tym na kogo głosować.

Po prostu- czysto poznawczo, chciałbym się dowiedzieć, jak ktoś, a wiem, że wielu zwolenników obecnego pr... rozwiń

Avatar
Mario / 6 sierpnia 2015 o 21:30

Życzę szybkiego i wielkiego upadku, samych afer i wszystkiego co najgorsze. Precz z pisowską mafią. Ten gość nic nie zmieni w tym kraju bo to wysłannik tego małego konusa i biznesmena z Torunia. Bronek dziękujemy! Już niedługo docenią co stracili.


Bardzo słuszne słowa. Jeszcze zatęsknicie.
Avatar
Mario / 6 sierpnia 2015 o 21:29

JUDE ???


O dyżurny Żydem się odezwał z napisem Jude.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 21:20
po spaśluchach i tłuściochach Bolku,Alku i Bronku wreszcie ktoś młody ,energiczny, kompetentny,uczciwy,zaradny,przedsiębiorczy,chcący coś zmienić na lepsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:47

Teraz to całe to czerwone łajno lepi się do Dudy,do PISu jak gówno do okrętu,chcą jeszcze istnieć i istnieć

Avatar
Marcin / 6 sierpnia 2015 o 19:20

Miernota.

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:15
musze powiedziec ze nie glosowalem na ta glutowata mase bez wyrazu nazywajaca siebie prezydentem... kij mu w kaczynska dup(d)e !!!!!
Avatar
Jadwiga / 6 sierpnia 2015 o 15:06

W końcu nasza ojczyzna ma prezydenta z prawdfziwego zdarzenia,koniec z małpą skaczącą w japońskim parlamencie,teraz to godność,szacunek dla wszystkich i powaga,dość żydokomuny i tego całego cyrku

Avatar
Don z Honolulu / 6 sierpnia 2015 o 14:55

A kto mu dał ? komuchy zaje bane,POlszewicy !!!!!!!!!!!!!  banda zjebów czerwonych.

Teraz to całe to czerwone łajno lepi się do Dudy,do PISu jak gówno do okrętu,chcą jeszcze istnieć i istnieć

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 14:32

Już mu ordery dali! To jest chory kraj! Bardzo chory! Pluję na ten pis i leję!

A kto mu dał ? komuchy zaje bane,POlszewicy !!!!!!!!!!!!!  banda zjebów czerwonych.

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 1 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 4 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 28 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!