niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Fala krytyki po przemówieniu Beaty Szydło o Auschwitz

Dodano: 15 czerwca 2017, 08:54

Oświęcim (woj. małopolskie). - Nie możemy dopuścić do tego, by ludzie oślepieni zbrodniczymi ideami odbierali innym prawo do życia. Pamiętamy i nawołujemy do przekazywania prawdy o tych wstrząsających czasach. Wielkim zadaniem dla polityków, ale i wszystkich ludzi jest to, aby tak straszliwe wydarzenia, jakie miały miejsce w Auschwitz i innych miejscach kaźni, nigdy więcej się nie powtórzyły – mówiła premier Beata Szydło na uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów do obozu Auschwitz.

Jak dodała, "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, by uchronić życie i bezpieczeństwo swoich obywateli".

Przemówienie Beaty Szydło wywołało falę krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych z powodu powiązania rocznicy wywózki do Auschwitz z obecną sytuacją polityczną i problemem imigracji.

Czytaj więcej o: Beata Szydło
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(54) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 czerwca 2017 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wy też realizujecie w DW zlecenia Waszych niemieckich właścicieli, wstyd czy to piszą polscy dziennikarze? Czy dostają gotowe teksty z Berlina?
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2017 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie jest rozumna wypowiedź, to są brednie. Dumny, waleczny, 40- milionowy, jednolity, katolicki naród boi się przyjąć kilku tysięcy uciekających przed wojną, wyłowionych z morza rozbitków, wrzeszczy przy tym ta pani i kilku jej tzw. ministrów, że nie przyjmie nigdy w życiu, bo oni zagrażają temu krajowi i narodowi. To ja pytam, jaka jest nasza rzeczywista siła, jaka jest nasza wiara, czy my jesteśmy silni siła i wiarą tylko sami przed sobą na defiladach i mszach, że kilka tysięcy obdartych, głodnych i bezdomnych może zagrażać naszemu dumnemu i bohaterskiemu narodowi w czymkolwiek, pomyślcie bracia i siostry co te słowa, gesty i postawy znaczą, czy przynoszą zaszczyt, czy wstyd
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2017 o 03:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czasem sobie myślę, dlaczego w lublinie, piekło shoah, nawet dzisiaj po tylu latach dalej budzi u nas takie emocje i ogrom dyskusji. podczas gdy to samo, na ziemiach odzyskanych czy w auschwitz, jest obecnie po prostu kolejna rocznicą i okazją dla polityków na wypowiedzi do mediów. otóż, teraz juŻ wiem! ziemie odzyskane to ludzie spod protektoratu zsrr, tak zwane kresy, oni nie żyli typowo w generalnej guberni, i nie byli narażeni na okrucieństwa ssmanów czy gestapowców. po wojnie przeprowadzili się na tzw. "nowy korzeń" i zajmowali się ziemiami odzyskanymi, nowe miejsce, przeprowadzka, nowa praca, nowe tereny, brak pamięci o Żydach. zachód i północ polski, tu nie ma pamięci o Żydach. nie ma "kontynuacji". są jedynie poniemieckie zabytki. stąd, w polskim internecie tak mocno rezonują ignoranci, głupcy i antysyjoniści. w lubelskiem, czy podlaskiem, a na pewno też w małopolskiem, pamięć jest przekazywana pokoleniami. nie jedna nasza babka czy ciotka, dziadek, sąsiad czy wujek, nie raz i nie dwa opowiadali o sąsiadach czy przyjaciołach, którzy odeszli. o tym, jak wspólnie jeździli rowerami czy konno nad jeziora. to nasze społeczeństwo dawne, niezatrute poniemiecką ignorancją czy wyrwaniem z korzenia. dlatego rozwija się teatr nn, dlatego wcinamy cebularze, dlatego pielęgnujemy tradycje i świętowaliśmy choćby sylwestra 5777. dziennik zachodni zapomniał, dziennik wschodni pamięta. taka katastrofa dziejów naszego kraju. z drugiej mańki, z punktu widzenia majdankowego, problemem jest komercjalizacja auschwitz. piekła shoah nie powinno się komercjalizować. pod żadnym pozorem. nie dla polityki, nie dla braku tolerancji. główny ból, którego podkreślenia mogłą być premiera szydło całkiem blisko to fakt: że jako ii rp pod okupacją niemiecką, nie byliśmy w stanie skutecznie ochronić naszych obywateli. do roku 5699, erec było prawdą. nasi dziadkowie i pradziadkowie byli wstrząśnięci i za***eni skalą działań wermahtu, ss i innych organizacji okupanta. nikt dotąd nie próbował zniszczyć narodu w narodzie. to był szok, i w lbn na pewno nawet dzisiaj pokutuje. nie ważne ile milionów mózgów obejrzy kayah - poco. kayah kłamie, mimo, że śpiewa prawdziwie. to lublin, tu wczoraj wykreowało dzisiaj, dzisiaj kreujemy jutro. przyjaciół nie zapomnimy.
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niczego zdrożnego nie powiedziała. Ktoś ma chyba wybujałą fantazję. Cóż totalna opozycja nie ma się czego czepiać. Więc czepia się wszystkiego.
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2017 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech beate kodziarnia i banda z tvn w du.e pocałuje,wyją jakby im pies jaja zębami urwał,skur..syny
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (54)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!