środa, 29 marca 2017 r.

Kraj Świat

Herbatka z huby zamiast leczyć raka może zabić

Dodano: 30 grudnia 2008, 08:32

Specyfik z huby sprzedawany jako lek na raka może spowodować martwicę wątroby i śmierć - ostrzega dziennik "Polska”.

W łódzkich przychodniach pojawiły się ostrzeżenia przed paramedykamentami, do których należy wywar z rosnącego na drzewach grzyba.

Gazeta pisze, że hubę jako specyfik antynowotworowy wychwalają nie tylko znachorzy na forach internetowych, poleca się go również w poradniach bonifratrów.

W rozmowie z "Polską” Marcin Samosiej, specjalista chorób wewnętrznych, kierownik poradni ziołoleczniczej przy konwencie bonifratrów w Łodzi, przyznaje, że zaleca się stosowanie huby, ale jedynie jako preparatu wspomagającego podstawowe leczenie onkologiczne. Kierownik poradni zastrzega jednak, że pacjenci stosujący hubę powinni przychodzić na wizyty kontrolne do przychodni.

Innego zdania jest jednak prof. Haliny Wysokińskiej z Zakładu Biologii i Botaniki Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jej zdaniem nie ma żadnych badań klinicznych, które potwierdziłyby skuteczność huby jako środka antynowotworowego lub też wspomagającego walkę z rakiem. Przedawkowanie huby i długotrwałe jej może okazać się zgubne dla wątroby - przestrzega profesor.

Stosowanie huby zdecydowanie odradza też prof. Anna Płużańska, kierownik kliniki chemioterapii łódzkiego Uniwersytetu Medycznego w szpitalu im. Kopernika. Podkreśla, że wywar jest toksyczny.

Jako dowód prof. Płużańska podaje drastyczny przykład pacjenta, który mimo całkowitego wyleczenia z ziarnicy złośliwej - nowotworu układu krwiotwórczego - zmarł, bo zażywał hubę. Wykazała to sekcja zwłok.
Źródło: "Polska"
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 dni temu o 14:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie każdy grzyb brzozy jest huba. Moja mama pije codziennie i ma prawie 92 lata.
Rozwiń
Gość
Gość (19 marca 2017 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Święta prawda. Róbmy tak jak podpowiada nam sumienie .
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Huba Brzozowa nie posiada żadnych właściwości leczniczych ! Może być wręcz szkodliwa! Właściwości przeciwnowotworowe posiada jedynie grzyb biały brzozy ( białoporek brzozowy- Piptoporus betulinus) oraz guz brzozy czarny ( błyskoporek podkorowy - lnonotus obliquus) to nie to samo co huba brzozowa kt.rośnie na ,,martwych,, brzozach.
Rozwiń
Gość
Gość (26 kwietnia 2016 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A chemioterapia i inne leki farmakologicznie nie mają skutków ubocznych i nie powodują chorób? ah... są całkowicie bezpieczne.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2016 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
skoro huba może doprowadzić do martwicy wątroby,to należy spożywać ją wraz z kawą w stosunku pół na pół,albowiem kawa zapobiega marskości wątroby...sam tak robię,delektuję się świetnym napojem i polepsza się stan zdrowia...jeśli zmarł jakiś pacjent z przedawkowania huby,to zapewne mogła ona pochodzić z okolic szpitala,gdzie faktycznie mogła być zbyt toksyczna(zatruta spalinami samochodów)...pamiętajcie,każdy lek musi posiadać odpowiednie pochodzenie,huba też
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24