Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 grudnia 2015 r.
8:39

"III RP nie zdała egzaminu sprawiedliwości". Andrzej Duda na obchodach Grudnia '70

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 28 A A

- Władze ukarały Wybrzeże, III RP nie zdała egzaminu - mówił Andrzej Duda na obchodach 45. rocznicy Grudnia '70.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent, przemawiając w Gdyni pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tragedii, mówił o zlikwidowanych stoczniach i nierozliczeniu oprawców. - III RP nie zdała egzaminu sprawiedliwości, uczciwości i elementarnej przyzwoitości - podkreślił A. Duda.

W grudniu 1970 r., w proteście przeciw podwyżkom cen wprowadzonym przez władze PRL, przez Wybrzeże przetoczyła się fala strajków i demonstracji. Na ulicach Gdańska, Gdyni, Szczecina i Elbląga od kul milicji i wojska zginęły 44 osoby, a ponad 1160 zostało rannych.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 14:10
patrzę na dudę a widzę du.ę!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 07:54
III RP nie zdała egzaminu - ty Prezydencie zdajesz egzamin z głupoty, obłudy, zakłamania. Nie pokazuj mi się na oczy, bo idą Święta złamasie jeden.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 22:56

Dumny jestem, że mamy takiego prezydenta. A co do niektorych komnetarzy - brak i szkoda słów. Co się z nami Polakami porobiło...

Towarzyszu Wieslaw! Co stało na przeszkodzie profesorowi prawa Lechowi Kaczyńskiemu by zainicjować procesy winnych grudnia 70, stanu wojennego i innych przestępstw? Co zrobił jego brat bliźniak, by uczynić Polskę sprawiedliwą? Przecież był premierem, zasiada w sejmie dwie dekady. Co zrobił dla Polski tzw prezydent Duda? Przecież wybory były w maju? Kłamie, judzi, mąci...

Towarzyszu Wieslaw! Co stało na przeszkodzie profesorowi prawa Lechowi Kaczyńskiemu by zainicjować procesy winnych grudnia 70, stanu wojennego i innych przestępstw? Co zrobił jego brat bliźniak, by uczynić Polskę sprawiedliwą? Przecież był premierem, zasiada w sejmie dwie dekady. Co zrobił dla Polski tzw prezydent Duda? Przecież wybory były w maju? Kłamie, judzi, mąci...

rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 15:28
Du.a nie pieprz bez sensu.( maliniak popie...lony)
Avatar
opal / 18 grudnia 2015 o 08:23

Dumny jestem, że mamy takiego prezydenta. A co do niektorych komnetarzy - brak i szkoda słów. Co się z nami Polakami porobiło...

dla mnie to HAŃBA BŁAZENADA I NIKCZEMNOŚĆ ! człeka wichrowatego przerosło wszystko a wiedza okazała się nie tylko nie wystarczająca ale znikoma ! facio może pełnić funkcję ministranta, kamerdynera a broń Boże wójta lub kierownika np.toalety miejskiej bo zasrał by wszystko

Avatar
rycerz / 18 grudnia 2015 o 08:17

Czytając opinie widzę, że Pan Prezydent ANDRZEJ DUDA trafił postkomuchów w punkt. BRAWO PANIE PREZYDENCIE!

to noe prezydent tylko kamerdyner prezia ! Oto doczekaliśmy "supermena" od lizania prezia w dupsko - HAŃBA !!!!! Tym bardziej dla nas lublinian

Avatar
Wieslaw / 17 grudnia 2015 o 23:17

Dumny jestem, że mamy takiego prezydenta. A co do niektorych komnetarzy - brak i szkoda słów. Co się z nami Polakami porobiło...

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 17:20
Dupa nadaje się tylko do sra.ia. Ta marionetka gnoma to jest prezydent ?
Avatar
crx / 17 grudnia 2015 o 16:43

zaczyna się robić normalnie,złodziej to złodziej a bandyta to bandyta.

Normalnie to będzie wówczas gdy młodzież będzie miała alternatywę wyjazdu, aby przeżyć , a nie przymus...!!! Bez wątpienia Pan prezydent Duda nie jest w stanie tego dokonać ,ani ugrupowanie polityczne z którego się wywodzi !!! Poczekajmy, to tylko strata pięciu lat i ta prosta część narodu jak zwykle powie,że wszystkiemu winni Komuniści. Ja przed nimi chylę czoło ,że przynajmniej próbowali podnieść tą prostą część narodu,która nie dość ,że nie jest rozgarnięta ,to nie słucha tych , którzy są od niej mądrzejsi !!!!!!!!!!

Normalnie to będzie wówczas gdy młodzież będzie miała alternatywę wyjazdu, aby przeżyć , a nie przymus...!!! Bez wątpienia Pan prezydent Duda nie jest w stanie tego dokonać ,ani ugrupowanie polityczne z którego się wywodzi !!! Poczekajmy, to tylko strata pięciu lat i ta prosta część narodu jak zwykle powie,że wszystkiemu winni Komuniści. Ja przed nimi chylę czoło ,że przynajmniej próbowali podnieść tą prostą część narodu,która nie dość ,że nie jest rozgarnięta ,to nie słucha tych , którzy są od niej mądrzejsi !!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 16:20

Czytając opinie widzę, że Pan Prezydent ANDRZEJ DUDA trafił postkomuchów w punkt. BRAWO PANIE PREZYDENCIE!

Poprawcie, jeśli się mylę: W III RP był też prezydent Lech KaczZłe strony  IIIRP zawdzięczamy głównie Kaczyńskim.

Avatar
Gość / 20 grudnia 2015 o 14:10
patrzę na dudę a widzę du.ę!!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2015 o 07:54
III RP nie zdała egzaminu - ty Prezydencie zdajesz egzamin z głupoty, obłudy, zakłamania. Nie pokazuj mi się na oczy, bo idą Święta złamasie jeden.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 22:56

Dumny jestem, że mamy takiego prezydenta. A co do niektorych komnetarzy - brak i szkoda słów. Co się z nami Polakami porobiło...

Towarzyszu Wieslaw! Co stało na przeszkodzie profesorowi prawa Lechowi Kaczyńskiemu by zainicjować procesy winnych grudnia 70, stanu wojennego i innych przestępstw? Co zrobił jego brat bliźniak, by uczynić Polskę sprawiedliwą? Przecież był premierem, zasiada w sejmie dwie dekady. Co zrobił dla Polski tzw prezydent Duda? Przecież wybory były w maju? Kłamie, judzi, mąci...

Towarzyszu Wieslaw! Co stało na przeszkodzie profesorowi prawa Lechowi Kaczyńskiemu by zainicjować procesy winnych grudnia 70, stanu wojennego i innych przestępstw? Co zrobił jego brat bliźniak, by uczynić Polskę sprawiedliwą? Przecież był premierem, zasiada w sejmie dwie dekady. Co zrobił dla Polski tzw prezydent Duda? Przecież wybory były w maju? Kłamie, judzi, mąci...

rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2015 o 15:28
Du.a nie pieprz bez sensu.( maliniak popie...lony)
Avatar
opal / 18 grudnia 2015 o 08:23

Dumny jestem, że mamy takiego prezydenta. A co do niektorych komnetarzy - brak i szkoda słów. Co się z nami Polakami porobiło...

dla mnie to HAŃBA BŁAZENADA I NIKCZEMNOŚĆ ! człeka wichrowatego przerosło wszystko a wiedza okazała się nie tylko nie wystarczająca ale znikoma ! facio może pełnić funkcję ministranta, kamerdynera a broń Boże wójta lub kierownika np.toalety miejskiej bo zasrał by wszystko

Avatar
rycerz / 18 grudnia 2015 o 08:17

Czytając opinie widzę, że Pan Prezydent ANDRZEJ DUDA trafił postkomuchów w punkt. BRAWO PANIE PREZYDENCIE!

to noe prezydent tylko kamerdyner prezia ! Oto doczekaliśmy "supermena" od lizania prezia w dupsko - HAŃBA !!!!! Tym bardziej dla nas lublinian

Avatar
Wieslaw / 17 grudnia 2015 o 23:17

Dumny jestem, że mamy takiego prezydenta. A co do niektorych komnetarzy - brak i szkoda słów. Co się z nami Polakami porobiło...

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 17:20
Dupa nadaje się tylko do sra.ia. Ta marionetka gnoma to jest prezydent ?
Avatar
crx / 17 grudnia 2015 o 16:43

zaczyna się robić normalnie,złodziej to złodziej a bandyta to bandyta.

Normalnie to będzie wówczas gdy młodzież będzie miała alternatywę wyjazdu, aby przeżyć , a nie przymus...!!! Bez wątpienia Pan prezydent Duda nie jest w stanie tego dokonać ,ani ugrupowanie polityczne z którego się wywodzi !!! Poczekajmy, to tylko strata pięciu lat i ta prosta część narodu jak zwykle powie,że wszystkiemu winni Komuniści. Ja przed nimi chylę czoło ,że przynajmniej próbowali podnieść tą prostą część narodu,która nie dość ,że nie jest rozgarnięta ,to nie słucha tych , którzy są od niej mądrzejsi !!!!!!!!!!

Normalnie to będzie wówczas gdy młodzież będzie miała alternatywę wyjazdu, aby przeżyć , a nie przymus...!!! Bez wątpienia Pan prezydent Duda nie jest w stanie tego dokonać ,ani ugrupowanie polityczne z którego się wywodzi !!! Poczekajmy, to tylko strata pięciu lat i ta prosta część narodu jak zwykle powie,że wszystkiemu winni Komuniści. Ja przed nimi chylę czoło ,że przynajmniej próbowali podnieść tą prostą część narodu,która nie dość ,że nie jest rozgarnięta ,to nie słucha tych , którzy są od niej mądrzejsi !!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 16:20

Czytając opinie widzę, że Pan Prezydent ANDRZEJ DUDA trafił postkomuchów w punkt. BRAWO PANIE PREZYDENCIE!

Poprawcie, jeśli się mylę: W III RP był też prezydent Lech KaczZłe strony  IIIRP zawdzięczamy głównie Kaczyńskim.

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 17

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 44

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!