czwartek, 22 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Ivanka Trump zostanie mamą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2011, 09:43

Ivanka Trump i Jared Kushner ( Fot. TheMarqueeBlog)
Ivanka Trump i Jared Kushner ( Fot. TheMarqueeBlog)

Najbardziej popularna nowojorska trzydziestolatka, Ivanka Trump, córka słynnego magnata "real estete” Donalda Trumpa i Ivany Zelnickovej, czeskiej olimpijki i modelki, jest w ciąży.
Jak przystało na dzisiejsze czasy, powiadomiła o tym na swoim twitterze w ubiegły piątek późnym popołudniem. I wystarczyło! "Wielkie Jabłko” ma wielki temat.

Mężem Ivanki jest Jared Kushner, syn magnata "real estate” Charlesa Kushnera, właściciela gazety "New York Observer”. Oboje młodzi są równolatkami urodzonymi w 1981 roku.

Pobrali się w 2009 roku, co było wielkim nowojorskim wydarzeniem towarzyskim. Ślubu udzielał ortodoksyjny rabin żydowski, co wiązało się z wcześniejszym przejściem panny młodej z katolicyzmu na judaizm.

Wesele w iście imperialnej oprawie odbywało się w Trump National Golf Club w Bedminster. Suknię uszyła Ivance Wera Wang, inspirowana kreacją ślubną Grace Kelly, wychodzącej za księcia Monako Raniera.

Oboje młodzi mieli za sobą typowe życie bogato urodzonych. Chodzili do najlepszych szkół, kończyli "Ivy League'owe” uniwersytety (Pensylwania, Harvard). Karierę organizowali im ojcowie. Choć bez wątpienia w karierze modeki Ivance pomagała jej wielka słowiańska uroda po mamie.

Zarówno Trumpowie, jak i Kushnerowie to rodziny imigranckie. Austriacko-szkockie i żydowskie. Obie związane z budownictwem, a potem inwestycjami w nieruchomości.

Ojciec Donalda, Fred, budował już osiedla mieszkaniowe przez II wojną światową, a po niej dorobił się na tym fortuny, którą Donald znakomicie pomnożył.

Ojciec Charlesa, Joseph, przeżył obozy koncentracyjne i dopiero w Ameryce rozpoczął normalne życie. Budował domy w New Jersey, a jego syn wyprowadził firmę na szerokie wody.

Doszedł do miliardów, zasłynął z akcji charytatywnych (m.in. wystawił ortodoksyjną akademię teologiczną w Livingstone, hojnie wspomagał New York University). Był wielkim zwolennikiem Partii Demokratycznej, którą także bardzo efektywnie wspomagał.

W 2005 roku został skazany na dwa lata za kombinacje podatkowe, ustawianie świadków i nielegalne dotacje. Po wyjściu z zakładu karnego, pozbył się interesów w New Jersey i skoncentrował na Nowym Jorku, gdzie nabył jeden za najbardziej prestiżowych wieżowców przy Piątej Alei pod "diabelskim” numerem adresowym: 666. Stąd kieruje operacjami swojej korporacji Kushner Companies.

Donald Trump dowodzi ze swojego flagowego Trump Tower te przy Fifth Avenue, swoją The Trump Organization.

Cieszący się reputacją playboya, 64-letni ojciec Ivanki Trump, jest po raz kolejny żonaty – z młodszą o 24 lata Słowenką Melanie Knauss. Ma z nią trzyletniego syna. Z pierwszego małżeństwa ma także dwóch synów w wieku 34 i 27 lat, a z drugiego – z modelką Marlą Maples – 19-letnią córkę.

Matka Ivanki, 61-letnia Ivana, jest w związku z francuskim 23-letnim modelem Johnem-Davidem Dery, wylansowanym przez program "Big Brother”. Jest też w trakcie rozwodu z młodszym o 24 lata Rossano Rubicondim. Wesele fundował im Donald, a honorowym świadkiem była Ivanka.

Rodzice Jareda, 56-letni Charles i młodsza o dwa lata Seryl pozostają w tym samym związku. Mają czworo dzieci. Seryl jak lwica broniła Charlesa, gdy został oskarżony.

Wszyscy przyszli dziadkowie potomka Ivanki i Jared już zadeklarowali swoją wielką radość.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!