środa, 21 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Jest wniosek o wykluczenie Palikota. Polityk PO z Lublina: Kaczmarek ryzykuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2010, 13:01
Autor: pp, łm, PAP

Europoseł PO Filip Kaczmarek wstydzi się za skandaliczne wypowiedzi Janusza Palikota, dlatego złożył wniosek o wykluczenie lubelskiego posła z szeregów Platformy. - Kaczmarek, składając ten wniosek sam ryzykuje dużymi karami partyjnymi - komentuje sprawę jeden z polityków PO z Lubelszczyzny.

"Ostatnie wypowiedzi Janusza Palikota są nieetyczne i hańbiące" - ocenił Kaczmarek w rozmowie z PAP. Według Kaczmarka, wypowiedzi Palikota szkodzą PO, a kary wymierzane mu dotychczas nie odniosły skutku. Pytany czy liczy na to, że Palikot naprawdę zostanie wyrzucony z PO, Kaczmarek odpowiedział: "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka".

Kaczmarek skierował wniosek do lubelskiego sądu koleżeńskiego (Palikot jest szefem lubelskiej PO). Wniosek będzie rozpatrywany przez Krajowy Sąd Koleżeński. Palikot nie chciał komentować wniosku Kaczmarka. Poinformował jedynie, że jest na urlopie.

Działacz PO z Lubelszczyzny: To przez konflikt ze Schetyną

Tymczasem jeden z działaczy lubelskiego PO twierdzi, że wniosek europosła Filipa Kaczmarka to efekt złych stosunków na linii Palikot-Schetyna.

– Jest to wyraźna próba dyskredytacji posła Palikota przez działaczy z kręgu Grzegorza Schetyny i Włodzimierza Karpińskiego, który przegrał z Palikotem w wyborach do władz partii w naszym regionie. Argumentem przetargowym ma być także słaby wynik wyborczy Bronisława Komorowskiego na Lubelszczyźnie. Tymczasem między pierwszą a drugą turą PO na Lubelszczyźnie poprawiło wynik o dwa procent – zauważa działacz partii, który prosił nas o anonimowość. – Filip Kaczmarek, składając ten wniosek sam ryzykuje dużymi karami partyjnymi - dodaje.

Decyzja nie w tym tygodniu

Sąd na pewno nie zadecyduje o przyszłości Palikota w tym tygodniu, bo może się nim zająć najwcześniej 10 dni od wysłania zainteresowanym stronom zawiadomienia o rozprawie.

Przewodniczący Krajowego Sądu Koleżeńskiego Wiktor Tyburski powiedział, że - w związku z wakacjami - może mieć problem ze skompletowaniem trzyosobowego składu orzekającego, który rozpatrzy wniosek.

Palikot: Czy w dniu katastrofy prezydent znajdował się pod wpływem alkoholu?

W poniedziałek na konferencji prasowej w Lublinie Palikot powiedział, że "trzeba wyraźnie przypomnieć, że najbardziej prawdopodobną hipotezą dotyczącą tragedii smoleńskiej jest hipoteza współwiny Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię".

Zdaniem lubelskiego posła należy w tej sprawie szukać odpowiedzi na szereg pytań: Czy zostały pobrane próbki krwi z ciała Lecha Kaczyńskiego? Czy w dniu katastrofy prezydent znajdował się pod wpływem alkoholu? Dlaczego Lech Kaczyński spóźnił się o 25 minut na samolot? O czym rozmawiali z Jarosławem Kaczyńskim przed katastrofą? Dlaczego Jarosław Kaczyński w Smoleńsku nie zidentyfikował ciała Marii Kaczyńskiej? Czy nie było presji na pilota, by lądować w złych warunkach atmosferycznych?


Kara dla Palikota

Członek Platformy może być ukarany za nieprzestrzeganie postanowień statutu, niestosowanie się do uchwał władz partii, postępowanie w sposób sprzeczny z jej programem, za dopuszczenie się czynów "nieetycznych lub hańbiących" i inne działanie na szkodę Platformy.

Karami wymierzanymi przez sądy koleżeńskie są upomnienie, nagana, zawieszenie w prawach członka na okres od 6 miesięcy do 2 lat oraz wykluczenie z PO.

Niezależnie od decyzji Krajowego Sądu Koleżeńskiego Palikotowi będzie przysługiwało odwołanie od niej. Odwołanie to rozpatrzy również sąd partyjny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!