Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

3 stycznia 2018 r.
21:27

Kierowca zastrzelony podczas próby zatrzymania. Prokuratura oskarżyła policjanta

158 40 A A

Gdy kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, policjant wyjął broń i oddał strzały. Jeden z nich okazał się śmiertelny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szczecińska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zastrzelenia 22-latka w sierpniu 2016 roku. Jej zdaniem, funkcjonariusz przekroczył uprawnienia.

– Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy, któremu zarzucono, że będąc funkcjonariuszem policji nie dopełnił ciążących na nim obowiązków służbowych i przekroczył przysługujące mu uprawnienia o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej w ten sposób, że niezasadnie użył służbowej broni palnej wobec pokrzywdzonego, czym doprowadził do nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonego – powiedziała Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 15:49
Policjant powinien być uwolniony od tych oskarżeń. Na wezwanie policjanta należy wykonywać polecenia.
Avatar
usek / 8 stycznia 2018 o 10:08
W USA nie byłoby sprawy.
Avatar
Henio / 8 stycznia 2018 o 09:38
Tak, kpina, bo może jego życie nie było zagrożone, ale zagrożone było bezpieczeństwo innych obywateli,  a on temu zagrożeniu zapobiegł. Przecież nikt postronny nie ucierpiał.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 08:58
Oddał kilka strzałów z pistoletu i nieumyślnie zabił?? Przecież jego życie nie było zagrożone.. Kpina a nie prokuratura kpina...
Avatar
asdfghjk / 7 stycznia 2018 o 23:42
undefined napisał:
Tak państwo prawa . Jeśli policjant mówi stój to stój . A może ma go prosić jak 2 letnie dziecko i głaskać po głowie . A on będzie pokazywał co potrafi na co go stać , wielki bohater bo ucieka policjantom . Wstyd dla jego rodziny . Jeśli uciekał to coś przeskrobał logiczne święty nie był . Szkoda policjanta że przez takich ( cwaniaka ) ma problemy . Współczuję obu stronom .
  Tak państwo prawa . Jeśli policjant mówi stój to stój. :-) To akurat zaprzeczenie państwa prawa. Poczytaj matole.
  Tak państwo prawa . Jeśli policjant mówi stój to stój. :-) To akurat zaprzeczenie państwa prawa. Poczytaj matole. rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 22:13
Wyciągnął broń skierował ją w stronę człowieka, po czym strzelił. TO JEST NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE ŚMIERCI !??? To jest morderstwo, MORDERSTWO !
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 19:43
skandal !!!!!!!
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 23:50
Człowiek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a policjant to nie jasnowidz i nie wie, dlaczego tak się stało, więc albo trzeba dopracować co powinien zrobić w takiej sytuacji, albo dać święty spokój. Policjant każe się zatrzymać - kierowca się zatrzymuje, albo zgadza się na różny skutek swojej decyzji. Gdyby się okazało, że kierowca miał w bagażniku osobę porwaną, gdyby uciekał z fantami, gdyby kogoś wcześniej pobił, zabił to wówczas byłby oskarżony o to, że należycie nie wykonał swoich obowiązków. Może w końcu zdecydujcie co i kiedy policjant ma robić, bo jak nie, to prokuratura będzie nas bronić, gdyż policjant będzie lekceważyć to co widzi, aby nie być potem oskarżonym.
Człowiek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a policjant to nie jasnowidz i nie wie, dlaczego tak się stało, więc albo trzeba dopracować co powinien zrobić w takiej sytuacji, albo dać święty spokój. Policjant każe się zatrzymać - kierowca się zatrzymuje, albo zgadza się na różny skutek swojej decyzji. Gdyby się okazało, że kierowca miał w bagażniku osobę porwaną, gdyby uciekał z fantami, gdyby kogoś wcześniej pobił, zabił to wówczas byłby oskarżony o to, że należycie nie wykonał swoich obowiązków. Może w końcu zdecydujcie co i kiedy poli... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 18:25
Ta prokurator to chora jakaś. Znowu chronieni są przestępcy, którym wszystko wolno. Kogo ma chronić prawo?? Teraz szerzy się niestety cwaniactwo - bo co mi zrobią?? Miał się zatrzymać to powinien to zrobić a nie cwaniakować i policjant prawidłowo zareagował. Przykre że zginął człowiek ale powinien respektować prawo.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 18:24
Miejmy nadzieję że sąd uniewinni tego policjanta. Już teraz Policja się boi jakiejkolwiek formy przymusu bezpośredniego. Po co nam taka Policja? Nie zatrzymujesz się do kontroli to się musisz liczyć z konsekwencjami.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2018 o 15:49
Policjant powinien być uwolniony od tych oskarżeń. Na wezwanie policjanta należy wykonywać polecenia.
Avatar
usek / 8 stycznia 2018 o 10:08
W USA nie byłoby sprawy.
Avatar
Henio / 8 stycznia 2018 o 09:38
Tak, kpina, bo może jego życie nie było zagrożone, ale zagrożone było bezpieczeństwo innych obywateli,  a on temu zagrożeniu zapobiegł. Przecież nikt postronny nie ucierpiał.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 08:58
Oddał kilka strzałów z pistoletu i nieumyślnie zabił?? Przecież jego życie nie było zagrożone.. Kpina a nie prokuratura kpina...
Avatar
asdfghjk / 7 stycznia 2018 o 23:42
undefined napisał:
Tak państwo prawa . Jeśli policjant mówi stój to stój . A może ma go prosić jak 2 letnie dziecko i głaskać po głowie . A on będzie pokazywał co potrafi na co go stać , wielki bohater bo ucieka policjantom . Wstyd dla jego rodziny . Jeśli uciekał to coś przeskrobał logiczne święty nie był . Szkoda policjanta że przez takich ( cwaniaka ) ma problemy . Współczuję obu stronom .
  Tak państwo prawa . Jeśli policjant mówi stój to stój. :-) To akurat zaprzeczenie państwa prawa. Poczytaj matole.
  Tak państwo prawa . Jeśli policjant mówi stój to stój. :-) To akurat zaprzeczenie państwa prawa. Poczytaj matole. rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 22:13
Wyciągnął broń skierował ją w stronę człowieka, po czym strzelił. TO JEST NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE ŚMIERCI !??? To jest morderstwo, MORDERSTWO !
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 o 19:43
skandal !!!!!!!
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 23:50
Człowiek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a policjant to nie jasnowidz i nie wie, dlaczego tak się stało, więc albo trzeba dopracować co powinien zrobić w takiej sytuacji, albo dać święty spokój. Policjant każe się zatrzymać - kierowca się zatrzymuje, albo zgadza się na różny skutek swojej decyzji. Gdyby się okazało, że kierowca miał w bagażniku osobę porwaną, gdyby uciekał z fantami, gdyby kogoś wcześniej pobił, zabił to wówczas byłby oskarżony o to, że należycie nie wykonał swoich obowiązków. Może w końcu zdecydujcie co i kiedy policjant ma robić, bo jak nie, to prokuratura będzie nas bronić, gdyż policjant będzie lekceważyć to co widzi, aby nie być potem oskarżonym.
Człowiek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a policjant to nie jasnowidz i nie wie, dlaczego tak się stało, więc albo trzeba dopracować co powinien zrobić w takiej sytuacji, albo dać święty spokój. Policjant każe się zatrzymać - kierowca się zatrzymuje, albo zgadza się na różny skutek swojej decyzji. Gdyby się okazało, że kierowca miał w bagażniku osobę porwaną, gdyby uciekał z fantami, gdyby kogoś wcześniej pobił, zabił to wówczas byłby oskarżony o to, że należycie nie wykonał swoich obowiązków. Może w końcu zdecydujcie co i kiedy poli... rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 18:25
Ta prokurator to chora jakaś. Znowu chronieni są przestępcy, którym wszystko wolno. Kogo ma chronić prawo?? Teraz szerzy się niestety cwaniactwo - bo co mi zrobią?? Miał się zatrzymać to powinien to zrobić a nie cwaniakować i policjant prawidłowo zareagował. Przykre że zginął człowiek ale powinien respektować prawo.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2018 o 18:24
Miejmy nadzieję że sąd uniewinni tego policjanta. Już teraz Policja się boi jakiejkolwiek formy przymusu bezpośredniego. Po co nam taka Policja? Nie zatrzymujesz się do kontroli to się musisz liczyć z konsekwencjami.