piątek, 23 marca 2018 r.

Kraj Świat

Kolejna wpadka Ryszarda Petru. Ile jest państw na świecie?

Dodano: 12 lutego 2016, 14:55
Autor: Superstacja

Ryszard Petru, fot. Wojciech Nieśpiałowski
Ryszard Petru, fot. Wojciech Nieśpiałowski

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru nie ma ostatnio dobrej passy. Premiera Wielkiej Brytanii nazwał Davidem Kamerunem, a Święto Trzech Króli określił Świętem Sześciu Króli. Wpadkę zaliczył też podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie. Znacząco zaniżył liczbę państw na świecie.

- Jeżeli polityka zagraniczna ma polegać na tym, że minister Waszczykowski i służby polskiego MSZ śledzą wszystkie karykatury Jarosława Kaczyńskiego na świecie, to nie będą mieli co robić, bo na świecie jest o ile pamiętam sto trzydzieści parę krajów - powiedział reporterowi Superstacji Ryszard Petru.

Członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych są 194 państwa. Przypomniał to liderowi Nowoczesnej reporter Superstacji Adrian Gąbka. - Czy pan nie ma takiego kłopotu, że czasami powie coś wcześniej niż pomyśli? Biorąc pod uwagę te wpadki z Kamerunem na przykład - dopytywał.

Lider Nowoczesnej jednak nie dawał za wygraną. - Proszę sprawdzić jak wymawia się nazwisko premiera Wielkiej Brytanii. Wymawia się Dejwid Kamerun. Jeżeli ktoś ma kłopoty z językiem angielskim, to proszę posłuchać jak się wymawia. Jeżeli chodzi o to jak się wymawia nazwisko Donalda Tuska, zauważmy dopóki nie był szerzej znany, większość osób na świecie wymawiało jego nazwisko Task - odpowiedział Petru.

Poseł Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej żartuje, że przewodniczący Petru zna angielski lepiej od Anglików. - Upierać się, że premier Cameron to Kamerun, już nie brnąłbym za daleko w tę historię. Musiałyby być wtedy dwa O, jeżeli trzymamy się dokładnie tego rodzaju wymowy - powiedział Superstacji.

Czytaj więcej o: Ryszard Petru
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 marca 2016 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pff.... W ONZ są 193 państwa plus Watykan (który pozostaje suwerennym krajem, nie należy do Narodów Zjednoczonych). Jest także 10 państw nieuznawanych (niektóre kraje ONZ uznają część z nich). Autor artykułu też się nie postarał.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2016 o 11:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie nie wliczał do suwerennych Państw takich odłamów jak Polska czy Ukraina, dlatego mu wyszło mniej.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2016 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jeśli Premier nie wie kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, to jest o.k.?
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Jeżeli ktoś ma kłopoty z językiem angielskim, to proszę posłuchać jak się wymawia. " - Rychu, ty masz problem kæmᵊrən kontra kæməˈruːn . jeżeli ktoś nie odróżnia "ə" od "uː" to niestety świadczy to o słabej znajomości języka, którą to samemu chce się pochwalić.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2016 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Król erudycji :D
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!