niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Koniec świata, przepowiednie i kod Nostradamusa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2010, 08:11

Michel de Nostradamus: utalentowany wizjoner czy genialny manipulator? Czy jego przepowiednie są faktycznie warte tak ogromnego zainteresowania, by pięć wieków po jego śmierci wciąż rozpalały ludzkie umysły? Na te pytania odpowiedzi szuka ekipa telewizyjna Discovery Word.

Z wykształcenia lekarz, z zamiłowania astrolog i jasnowidz. Postać Michela de Nostradamusa od wieków wzbudza nie tylko kontrowersje, ale i ciekawość badaczy. Ale o co chodzi?

Mimo że jego przepowiednie są dość niejasne i wieloznaczne, to jednak wciąż łączy się je z faktycznymi wydarzeniami, które zmieniały bieg historii. Czy swoimi przepowiedniami chciał zwrócić na siebie uwagę i zwyczajnie zarobić na swojej wizjonerskiej działalności? Czy może próbował ostrzec świat przed katastrofami, jakie w przyszłości miały trapić ludzkość?

Na ile można wierzyć jego wizjom? I co tak naprawdę sprawiło, że człowiek zajmujący się leczeniem ludzi, zapragnął obwieścić światu przerażające wizje przyszłości? Na te i wiele innych pytań odpowie nowy program Discovery World "Kod Nostradamusa”.

Pełen niejasnych metafor i anagramów zawiły język, jakim posługiwał się Nostradamus, sprawił, że jego pisma mogli – według własnego uznania – interpretować wszyscy, jeśli tylko mieli do nich dostęp. Nic więc dziwnego, że w kolejnych czterowierszach jasnowidza dopatrywano się zapowiedzi każdego większego historycznego wydarzenia.

Od Hitlera do WTC

Sensacyjność wizji Nostradamusa intrygowała, a ich magii ulegały także najbardziej znane i najpotężniejsze postacie historyczne. Po tym, jak Katarzyna Medycejska uznała, że jasnowidz przepowiedział śmierć jej męża, Henryka II, stał się jedną z najważniejszych osób na jej dworze.

W trakcie II wojny światowej twórczość astrologa intrygowała nazistów, którzy uznali, że znaleźli przepowiednię dotyczącą dojścia Hitlera do władzy i poszukiwali w pismach Nostradamusa dalszych wskazówek na temat efektów działań wojennych.

Zwolennicy teorii spiskowych opowiedzieli się także za przepowiedzeniem przez jasnowidza zabójstwa Johna F. Kennedy'ego, zaś jedną z ostatnich, głośniejszych wizji miało być przewidzenie ataku na World Trade Center w 2001 roku.

Wreszcie najbardziej przerażająca – i jak na razie niespełniona – jest wizja końca świata, który ponoć ma już niedługo nastąpić. Przesłanki o wszystkich tych wydarzeniach miały zostać zawarte w spisanych przez Nostradamusa almanachach. Według sceptyków w całości zmyślonych, a dla znawców jasnowidza jak najbardziej wymownych.

Wielki Manipulator
Jako człowiek nauki na pewno wiedział więcej niż zwykli, niewykształceni ludzie. A może wiedział po prostu, co inni chcieli zwyczajnie usłyszeć? O tym, jakie przesłanki kierowały Nostradamusem i czy rzeczywiście jego przepowiednie można w jakiś sposób rozkodować, przekonamy się już 12 września na kanale Discovery World.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!