sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Konkurs "Kulturalny Gadżet" wygrała torba "Teraz czytam:"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2012, 13:44

Torba "Teraz czytam:" Mai Abramczyk  (facebook)
Torba \"Teraz czytam:\" Mai Abramczyk (facebook)

Projekt Mai Abramczyk - torba "Teraz czytam:" wygrał w konkursie na kulturalny gadżet organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

- Interesujące, proste w realizacji i w symboliczny sposób oddające hasło kampanii "Kultura się liczy!” - tak o nagrodzonych projektach gadżetów nadesłanych na konkurs "Kulturalny Gadżet” mówią członkowie jury konkursowego.

Wybrane projekty będzie można oglądać od 7 do 15 lipca br. podczas piątej, jubileuszowej edycji festiwalu Gdynia Design Days.

Jury w składzie: Krzysztof Dudek - dyrektor NCK, Janusz Kaniewski - projektant, przewodniczący jury, Jan Kowalski - z-ca kierownika Działu Komunikacji NCK, z-ca Rzecznika Prasowego NCK, Anna Zimecka - Project Director SAR, V-ce Prezes Fundacji Sztuki Ad Artis, Zofia Bugajna - dyrektor Działu Consumer Goods & Lifestyle w agencji Ciszewski MSL przyznało Grand Prix Mai Abramczyk, wyróżnieniem uhonorowany został projekt Emilii Krankowskiej.

W uzasadnieniu Grand Prix Jury podkreśliło, że projekt Mai Abramczyk - torba "Teraz czytam:” zaskakuje prostotą i celnością przekazu. To przedmiot, który wywołuje bardzo pożądaną reakcję "Chciałbym to mieć!” - a więc efekt, na którym szczególnie zależy organizatorom konkursu na gadżet promujący zachowania prokulturalne. Jest dzięki temu skuteczny, a przy tym niebanalny, oryginalny i, co nie pozostaje bez znaczenia, wykonany z ekonomicznych materiałów.

Wyjątkową aprobatę jury torba "Teraz czytam:” zaskarbiła sobie dzięki swej funkcji komunikacyjnej. Wyraźnie zachęca do interakcji, pozwala manifestować swoje przekonania i upodobania. Mieści się w kanonie współczesnych trendów ulicznych, ma szansę stać się modnym dodatkiem, wybieranym przez aktualnych trendsetterów.

Wyróżnione "Smacznie czytaj” Emilii Krankowskiej to natomiast ciekawa propozycja ponownego zaimplementowania kultury przy stole. Próba przywrócenia kulturze zwyczajnego, standardowego miejsca w codziennym życiu. Przypomnienie, że "zjadać kulturę” można zawsze i wszędzie. Kulturalny serwis poetycki może istnieć w ścisłym związku z instytucją, ale i poza nią. Dostępność w kilku wariantach i wzorach daje możliwość stworzenia własnego, niepowtarzalnego zestawu. Prosty, niewymagający w produkcji projekt, który skutecznie promuje akcję.

Drugiego wyróżnienia jury nie przyznało.

Do udziału konkursie zgłoszono łącznie 34 prace.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!