czwartek, 22 marca 2018 r.

Kraj Świat

Kontrola CBA w MON niczego nie wykazała

Dodano: 29 lipca 2017, 14:04
Autor: Kurier PAP

CBA nie postawiło zarzutów i nie zatrzymało nikogo w związku z kontrolą w siedzibie MON. Sprawdzano dokumenty związane z dostawą wojskowych odbiorników GPS.

Ministerstwo Obrony Narodowej w specjalnym komunikacie odniosło się do kontroli funkcjonariuszy CBA w siedzibie resortu. 

Poinformowano w nim, że CBA rozpoczęło kontrolę dokumentów w Inspektoracie Uzbrojenia związanych z zakończonym postępowaniem na dostawy wojskowych odbiorników GPS (z modułem SAASM) na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Inspektorat Uzbrojenia udostępnił funkcjonariuszom CBA dokumenty przetargowe. 

„CBA nie postawiło nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymało. Nie przeprowadzono też przeszukania jakichkolwiek pomieszczeń Inspektoratu Uzbrojenia. Wszelkie odmienne informacje na ten temat są nieprawdziwe” – wyjaśniło Centrum Operacyjne MON. 

W komunikacie napisano również, że postępowanie było prowadzone w trybie konkurencyjnym w oparciu o Prawo Zamówień Publicznych. Mimo iż przetarg wygrała firma Hertz System LTD, to Inspektorat Uzbrojenia nie podpisał w tej sprawie żadnych umów. 

Wcześniej o sprawie napisał tygodnik „Do Rzeczy”, który poinformował, że przeprowadzających kontrolę funkcjonariuszy CBA interesowały głównie materiały związane z ogłoszonym w maju ubiegłego roku przetargiem (rozstrzygniętym kilka dni temu) na dostawy dla wojska 1224 kompletów wojskowego odbiornika GPS z modułem SAASM. Jak nadmieniono, wartość zamówienia wyniosła ponad 42 mln zł. 

Tygodnik napisał, że w przetargu wystartowały dwie firmy: warszawskie przedsiębiorstwo Siltec Sp. z o.o i Hertz Systems LTD z Zielonej Góry. Ta druga w wyznaczonej skali kryterium oceny ofert zdobyła maksimum punktów, a pod dokumentem był podpisany zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia MON, Paweł Mączka. 

Czytaj więcej o: kontrola
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 lipca 2017 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Antoni zbyt długo nie pojawiał się i nie przemawiał w mediach, dlatego wymyślił i tę głupotę, czyli doniósł do CBA sam na siebie, to jest jednoaktówka dla ciemnogrodu
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2017 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nagonka oPOzycji...
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2017 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pic na wodę fotomontaż a ciemny lud tego nie kupił !
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2017 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co mieli znaleźć jak przetarg na śmigłowce ten co wykończył siedzi w USA, a kolejnego nie widać... tylko gdzie podziały się pieniądze na 60szt...
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2017 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam niczego nie kontrolowano to KIT dla ciemnogrodu -super teatralne zagranie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!