niedziela, 25 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Lena Kolarska-Bobińska wśród Najlepszych Europosłów 2011

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2011, 14:25

Prof. Lena Kolarska-Bobińska (PO) (Dorota Awiorko-Klimek)
Prof. Lena Kolarska-Bobińska (PO) (Dorota Awiorko-Klimek)

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, europoseł z Lubelszczyzny, otrzymała nominację do prestiżowej nagrody MEP Awards 2011 będącej wyróżnieniem dla najlepszych eurodeputowanych.

Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są od sześciu lat najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego.

Eurodeputowana PO Lena Kolarska-Bobińska znalazła się w grupie trzech posłów do Parlamentu Europejskiego nominowanych do nagrody MEP Awards 2011 w kategorii Energia. Zwycięzcę poznamy 29 listopada podczas brukselskiej gali wręczenia nagród.

MEP Awards przyznawane są od roku 2005. Konkurs organizowany jest przez The Parliament Magazine, dwutygodnik zajmujący się działalnością Unii Europejskiej. Kandydatów zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego.

To na podstawie ich wskazań opracowywana jest tzw. krótka lista, zawierająca trzy nazwiska w każdej z 16 kategorii. Zwycięzcę spośród nominowanych w ten sposób posłów wybierają wszyscy posłowie Parlamentu Europejskiego w głosowaniu internetowym.

Prof. Lena Kolarska-Bobińska była sprawozdawcą raportu "W kierunku nowej strategii energetycznej dla Europy na lata 2010-2020". Jest też autorką opinii dotyczących m.in. efektywności energetycznej, Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, roszczeń zbiorowych oraz ładu korporacyjnego.

W czasie ostatniej sesji plenarnej w Strasburgu w październiku br. posłowie przyjęli zaproponowany przez eurodeputowaną projekt kampanii informacyjnej o gazie łupkowym w krajach UE. Silnie wspiera większą przejrzystość międzynarodowych po-rozumień w kwestii gazu.

Pozostałymi kandydatami w kategorii Energia są: Peter Liese (Europejska Partia Ludowa) oraz Dirk Sterckx (Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!