sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Ewa Dados wśród laureatów Europejskiej Nagrody Obywatelskiej


W środę wieczorem w Parlamencie Europejskim odbyło się rozdanie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

Jedną z tegorocznych laureatek  tej prestiżowej nagrody została pani Ewa Dados, dziennikarka związana z Polskim Radiem Lublin i działaczka społeczna wybitnie zaangażowana w pracę na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Ewa Dados do nagrody nominowana została przez Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.

Europejską Nagrodę Obywatelską Parlament Europejski przyznaje co roku, wyróżniając w ten sposób działalność aktywnych obywateli i stowarzyszeń z całej Europy, którzy wyróżniają się w swojej działalności na rzecz lokalnych społeczności, bądź współpracy ponadregionalnej, w duchu europejskiej solidarności. Uroczystej gali towarzyszyło otwarcie wystawy, która dokumentuje osiągnięcia tegorocznych laureatów.

Ewa Dados dobrze znana jest lubelskiej społeczności. Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu akcji i koncertów charytatywnych, działań interwencyjnych, jak również cyklicznych programów radiowych o charakterze edukacyjno-poznawczym dla osób niepełnosprawnych. Do jednych z największych dokonań Ewy Dados można zaliczyć zainicjowanie i realizację od 1993 r. jej autorskiego pomysłu akcji charytatywnej pn. Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, która z małej lokalnej inicjatywy przerodziła się coroczną, ogólnopolską akcję zbiórki trwałej żywności, odzieży, słodyczy i zabawek dla dzieci z ubogich rodzin.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!