Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

8 lipca 2017 r.
18:13

Mija 20 lat od Powodzi Tysiąclecia. Czy mieszkańcy czują się bezpiecznie?

0 7 A A

20 lat temu wielka woda zalała Dolny Śląsk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czasie powodzi tysiąclecia wylały główne rzeki w regionie, wśród nich Odra, Oława, Widawa, Ślęza, Bóbr, Bystrzyca, Kaczawa czy Nysa Kłodzka. Powódź była efektem intensywnych opadów deszczu w Austrii i Czechach, skąd fala powodziowa dotarła na Dolny Śląsk. Pierwsze miejscowości zalane zostały 6 lipca.

– Nigdy w historii nie odnotowano powodzi o tak wielkich rozmiarach. Niestety dopiero po przejściu tej powodzi wszystkie instytucje rządowe oraz włodarze miast zaczęli dostosowywać ochronę przeciwpowodziową – przyznał Piotr Banasiuk z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LeM / 9 lipca 2017 o 13:38
Szmacenie polega na budowaniu miasta na pagórkach, a rzek trzymaniu w dolinach, a później dziwieniu się dlaczego powódź nas omija. Ale wracając do artykułu. Miasta Śląska już przeszły nad Powodzią Tysiąclecia do dnia codziennego, tak jak nad faktem, że ludzie na tamtych terenach mieszkają dopiero od 70 lat. Z czego ostatnie 20 cieszyli się w wielu miejscach ogromnymi inwestycjami, remontami, odbudową i napywem Rzeszy turystów.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 13:19
Cieniutko oj cieniutko. Jak sobie pomyślę o wyczynie ówczesnych służb ratunkowych a raczej ich bezradności o wyczynach młodych ludzi z całej Polski którzy zamiast na "opeer" jechali odmulać z błota ulice miast Dolnego Śląska to mnie przeraża taka lakoniczność tego artykuliku.Mój syn, ówczesny absolwent liceum po zdaniu egzaminów i dostaniu się na Uniwersytet (w Lublinie) pojechał na 2 tygodnie do Opola uprzątnąć z błota ulice, amfiteatr, itp. obiekty. Chłopcy i dziewczyny majace po 19 lat pracowali za "free" a właściwie za jedzenie i spanie w dość spartańskich warunkach. Otrzymali i owszem pamiątkowe znaczki"Nieść chętną pomoc" a my rodzice, podziękowania. Tak się zastanawiam co redaktorzy programowi w obecnych gazetach preferują, że po 20 latach jakoś tak wszystko się upolityczniło, spłyciło a nawet "zeszmaciło".
Cieniutko oj cieniutko. Jak sobie pomyślę o wyczynie ówczesnych służb ratunkowych a raczej ich bezradności o wyczynach młodych ludzi z całej Polski którzy zamiast na "opeer" jechali odmulać z błota ulice miast Dolnego Śląska to mnie przeraża taka lakoniczność tego artykuliku.Mój syn, ówczesny absolwent liceum po zdaniu egzaminów i dostaniu się na Uniwersytet (w Lublinie) pojechał na 2 tygodnie do Opola uprzątnąć z błota ulice, amfiteatr, itp. obiekty. Chłopcy i dziewczyny majace po 19 lat pracowali za "free" a właściwie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 07:21
Rozmiar artykułu, zawartosc merytotyczna, wszystko rodem z wokipedi. Chyba sie komus zapomnialo napisac arykul, szef wrzeszczy to trzeba cos na kolanie na szybko skrobnąć...
Avatar
takiego wała!! / 8 lipca 2017 o 20:26
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe  Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.  Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez  7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze  biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają  do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,  mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!! 
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe  Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.  Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez  7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze  biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Ameryk... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 19:53
" Czy mieszkańcy czują się bezpiecznie ? " .... a czy poubezpieczali w końcu swoje chałupy na wypadek powodzi ?
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 19:31
jakiś cieńki ten artykulik
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 18:32
Grzeje mnie to. Wy pisać do dziennik wschodni, i to nie ma związku z naszom polską C.
Avatar
LeM / 9 lipca 2017 o 13:38
Szmacenie polega na budowaniu miasta na pagórkach, a rzek trzymaniu w dolinach, a później dziwieniu się dlaczego powódź nas omija. Ale wracając do artykułu. Miasta Śląska już przeszły nad Powodzią Tysiąclecia do dnia codziennego, tak jak nad faktem, że ludzie na tamtych terenach mieszkają dopiero od 70 lat. Z czego ostatnie 20 cieszyli się w wielu miejscach ogromnymi inwestycjami, remontami, odbudową i napywem Rzeszy turystów.
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 13:19
Cieniutko oj cieniutko. Jak sobie pomyślę o wyczynie ówczesnych służb ratunkowych a raczej ich bezradności o wyczynach młodych ludzi z całej Polski którzy zamiast na "opeer" jechali odmulać z błota ulice miast Dolnego Śląska to mnie przeraża taka lakoniczność tego artykuliku.Mój syn, ówczesny absolwent liceum po zdaniu egzaminów i dostaniu się na Uniwersytet (w Lublinie) pojechał na 2 tygodnie do Opola uprzątnąć z błota ulice, amfiteatr, itp. obiekty. Chłopcy i dziewczyny majace po 19 lat pracowali za "free" a właściwie za jedzenie i spanie w dość spartańskich warunkach. Otrzymali i owszem pamiątkowe znaczki"Nieść chętną pomoc" a my rodzice, podziękowania. Tak się zastanawiam co redaktorzy programowi w obecnych gazetach preferują, że po 20 latach jakoś tak wszystko się upolityczniło, spłyciło a nawet "zeszmaciło".
Cieniutko oj cieniutko. Jak sobie pomyślę o wyczynie ówczesnych służb ratunkowych a raczej ich bezradności o wyczynach młodych ludzi z całej Polski którzy zamiast na "opeer" jechali odmulać z błota ulice miast Dolnego Śląska to mnie przeraża taka lakoniczność tego artykuliku.Mój syn, ówczesny absolwent liceum po zdaniu egzaminów i dostaniu się na Uniwersytet (w Lublinie) pojechał na 2 tygodnie do Opola uprzątnąć z błota ulice, amfiteatr, itp. obiekty. Chłopcy i dziewczyny majace po 19 lat pracowali za "free" a właściwie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 07:21
Rozmiar artykułu, zawartosc merytotyczna, wszystko rodem z wokipedi. Chyba sie komus zapomnialo napisac arykul, szef wrzeszczy to trzeba cos na kolanie na szybko skrobnąć...
Avatar
takiego wała!! / 8 lipca 2017 o 20:26
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe  Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.  Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez  7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze  biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają  do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,  mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!! 
powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe  Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.  Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez  7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze  biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Ameryk... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 19:53
" Czy mieszkańcy czują się bezpiecznie ? " .... a czy poubezpieczali w końcu swoje chałupy na wypadek powodzi ?
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 19:31
jakiś cieńki ten artykulik
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 18:32
Grzeje mnie to. Wy pisać do dziennik wschodni, i to nie ma związku z naszom polską C.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 397 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!