Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 stycznia 2016 r.
12:27

Minister finansów wzywa przedstawicieli banków. "Kompromitacja"

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
0 10 A A

Kompromitacja - tak o wezwaniu przedstawicieli banków na posiedzenie sejmowej komisji finansów przez ministra finansów mówi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Tak samo jak gdyby wezwał prezesa sieci handlowej, jak Putin, i powiedział, że mają obniżyć cenę, bo jajka są za drogie - porównuje Jeremi Mordasewicz. - Każde przedsiębiorstwo robi bilans kosztów i wychodzi cena, jaką zapłaci konsument. Warto, żeby takich rzeczy uczono w polskich szkołach - ironizuje Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
roarrrr / 1 lutego 2016 o 08:34

Nie dbam czy znasz Ty tabliczkę mnożenia czy dzielenia, ale mam w domu 2 bankowców, córka jest doradcą finansowym, zięć siedzi w zarządzie, często się w dyskusji ścieramy o prostą sprawę określeń. Czy wie pan (ni) że w samej potocznej rozmowie podawanie że bank coś "produkuje" jest wpajane, wręcz wymagane na każdym ich szkoleniu.

"Bankowe kmioty" są tutaj na forum tak samo dopuszczalne jak PiSuary itp.Bank który podnosi usługi dla swoich udziałowców bez podania przyczyny , bez uzasadnienia... jest tylko złodziejem. Obniżenie rankingu Polski, przez instytucje znaną z machlojek, nijak nie uderzyło w finanse banku. Wiec nie rozumiem dlaczego bronisz politycznych zagrywek finansowych matołków?

Co autor miał na myśli: "podnosi usługi dla swoich udziałowców"? Pozostała część wypowiedzi nie świadczy o zorientowaniu w temacie, mimo tak wykształconej i ustosunkowanej rodziny...

miał na myśli: "podnosi usługi dla swoich udziałowców"? Pozostała część wypowiedzi nie świadczy o zorientowaniu w temacie, mimo tak wykształconej i ustosunkowanej rodziny...

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 lutego 2016 o 08:11

określenie "tym bankowym kmiotom" uważam za całkowicie bezzasadne tym bardziej, że wypowiedziane przez osobę najprawdopodobniej nie mającą nawet podstawowej wiedzy z matematyki, która opiera się na prawdzie, że 2 + 2 musi być równe 4.


Nie dbam czy znasz Ty tabliczkę mnożenia czy dzielenia, ale mam w domu 2 bankowców, córka jest doradcą finansowym, zięć siedzi w zarządzie, często się w dyskusji ścieramy o prostą sprawę określeń. Czy wie pan (ni) że w samej potocznej rozmowie podawanie że bank coś "produkuje" jest wpajane, wręcz wymagane na każdym ich szkoleniu.

"Bankowe kmioty" są tutaj na forum tak samo dopuszczalne jak PiSuary itp.Bank który podnosi usługi dla swoich udziałowców bez podania przyczyny , bez uzasadnienia... jest tylko złodziejem. Obniżenie rankingu Polski, przez instytucje znaną z machlojek, nijak nie uderzyło w finanse banku. Wiec nie rozumiem dlaczego bronisz politycznych zagrywek finansowych matołków?


Nie dbam czy znasz Ty tabliczkę mnożenia czy dzielenia, ale mam w domu 2 bankowców, córka jest doradcą finansowym, zięć siedzi w zarządzie, często się w dyskusji ścieramy o prostą sprawę określeń. Czy wie pan (ni) że w samej potocznej rozmowie podawanie że bank coś "produkuje" jest wpajane, wręcz wymagane na każdym ich szkoleniu.

"Bankowe kmioty" są tutaj na forum tak samo dopuszczalne jak PiSuary itp.Bank który podnosi usługi dla swoich udziałowców bez podania przyczyny , bez uzasadnienia... jest tylko złodzieje... rozwiń

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 21:45

Od debili z pisu, ruskich i wojny uchowaj nas panie.

Oto jedyny "argument" i sposób prowadzenia "rzeczowej" dyskusji przez człowieka umoczonego w układach dawnej komuny, współczesnej Nowoczesnej, przechodzonej PO i zdegenerowanej PSL. Ojjjjj, boli ryj oderwany od koryta! I tak właśnie ryczą Mordasewicze i inni szkodnicy. 

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 17:52
Ja już wyczyściłem konto w PKO BP. Skoro stać ich na reklamy z Majewskim, to nie z mojej kieszeni. Czekam co zrobi Crédit Agricole... Na całe szczęście istnieją komórkowe aplikacje, czy PayPal. Płacić bankom za coś co, gdzie indziej jest za darmo?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 16:10
Od debili z pisu, ruskich i wojny uchowaj nas panie.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 14:27
Mordasewicz to czlowiek, który od lat grzmi w polskojęzycznych mediach o tym , że Polacy powinni pracować za darmo, bo nasza gospodarka nie udźwignie żadnego zbliżenia poziomu życia obywateli do normalnych krajów. On i ten drugi hamują każde działania na rzecz poprawy warunków życia rezerwując sobie prawo do drenowania naszych kieszeni. Tych dwóch powinno się baaaaaaaaardzo dokładnie rozliczyć z dochodów i podatków - sporo ciekawych spraw by wyszło na jaw.
Avatar
prosty hydraulik ... / 31 stycznia 2016 o 13:04

określenie "tym bankowym kmiotom" uważam za całkowicie bezzasadne tym bardziej, że wypowiedziane przez osobę najprawdopodobniej nie mającą nawet podstawowej wiedzy z matematyki, która opiera się na prawdzie, że 2 + 2 musi być równe 4.

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:59
Jestem ciekawy co produkują banki, co nam oferują za nasze pieniądze! Jakie to koszty i bilanse które uderzają w włascicieli kont i jakby nie było pracodawdom tym bankowym kmiotom.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:55
Ale wtedy to robili "oni", to im wolno...Jak widać przyzwoitości się nie nauczyli, pomimo "takich " szkół. Jak może bank Polski działać wbrew swojemu udziałowcy , rzdu Polskiemu? Nie znam się na takiej polityce, ale jak bym trzymał pieniądze w takim banku to bym też patrzył co z nimi robi. Tym bardziej ze podwyżka była nieuzasadniona i do tego spowodowana oceną instytutu który tracił własnie prawo do kontrolingu tego banku. Dla mnie tacy rzeczoznawcy powinni nigdy przed kamerą TV nie stawać, bo to obciach.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:45
A kiedy to samo robił Belka i krzyczał na bankierów to wtedy już było dobrze?
Avatar
roarrrr / 1 lutego 2016 o 08:34

Nie dbam czy znasz Ty tabliczkę mnożenia czy dzielenia, ale mam w domu 2 bankowców, córka jest doradcą finansowym, zięć siedzi w zarządzie, często się w dyskusji ścieramy o prostą sprawę określeń. Czy wie pan (ni) że w samej potocznej rozmowie podawanie że bank coś "produkuje" jest wpajane, wręcz wymagane na każdym ich szkoleniu.

"Bankowe kmioty" są tutaj na forum tak samo dopuszczalne jak PiSuary itp.Bank który podnosi usługi dla swoich udziałowców bez podania przyczyny , bez uzasadnienia... jest tylko złodziejem. Obniżenie rankingu Polski, przez instytucje znaną z machlojek, nijak nie uderzyło w finanse banku. Wiec nie rozumiem dlaczego bronisz politycznych zagrywek finansowych matołków?

Co autor miał na myśli: "podnosi usługi dla swoich udziałowców"? Pozostała część wypowiedzi nie świadczy o zorientowaniu w temacie, mimo tak wykształconej i ustosunkowanej rodziny...

miał na myśli: "podnosi usługi dla swoich udziałowców"? Pozostała część wypowiedzi nie świadczy o zorientowaniu w temacie, mimo tak wykształconej i ustosunkowanej rodziny...

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 lutego 2016 o 08:11

określenie "tym bankowym kmiotom" uważam za całkowicie bezzasadne tym bardziej, że wypowiedziane przez osobę najprawdopodobniej nie mającą nawet podstawowej wiedzy z matematyki, która opiera się na prawdzie, że 2 + 2 musi być równe 4.


Nie dbam czy znasz Ty tabliczkę mnożenia czy dzielenia, ale mam w domu 2 bankowców, córka jest doradcą finansowym, zięć siedzi w zarządzie, często się w dyskusji ścieramy o prostą sprawę określeń. Czy wie pan (ni) że w samej potocznej rozmowie podawanie że bank coś "produkuje" jest wpajane, wręcz wymagane na każdym ich szkoleniu.

"Bankowe kmioty" są tutaj na forum tak samo dopuszczalne jak PiSuary itp.Bank który podnosi usługi dla swoich udziałowców bez podania przyczyny , bez uzasadnienia... jest tylko złodziejem. Obniżenie rankingu Polski, przez instytucje znaną z machlojek, nijak nie uderzyło w finanse banku. Wiec nie rozumiem dlaczego bronisz politycznych zagrywek finansowych matołków?


Nie dbam czy znasz Ty tabliczkę mnożenia czy dzielenia, ale mam w domu 2 bankowców, córka jest doradcą finansowym, zięć siedzi w zarządzie, często się w dyskusji ścieramy o prostą sprawę określeń. Czy wie pan (ni) że w samej potocznej rozmowie podawanie że bank coś "produkuje" jest wpajane, wręcz wymagane na każdym ich szkoleniu.

"Bankowe kmioty" są tutaj na forum tak samo dopuszczalne jak PiSuary itp.Bank który podnosi usługi dla swoich udziałowców bez podania przyczyny , bez uzasadnienia... jest tylko złodzieje... rozwiń

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 21:45

Od debili z pisu, ruskich i wojny uchowaj nas panie.

Oto jedyny "argument" i sposób prowadzenia "rzeczowej" dyskusji przez człowieka umoczonego w układach dawnej komuny, współczesnej Nowoczesnej, przechodzonej PO i zdegenerowanej PSL. Ojjjjj, boli ryj oderwany od koryta! I tak właśnie ryczą Mordasewicze i inni szkodnicy. 

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 17:52
Ja już wyczyściłem konto w PKO BP. Skoro stać ich na reklamy z Majewskim, to nie z mojej kieszeni. Czekam co zrobi Crédit Agricole... Na całe szczęście istnieją komórkowe aplikacje, czy PayPal. Płacić bankom za coś co, gdzie indziej jest za darmo?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 16:10
Od debili z pisu, ruskich i wojny uchowaj nas panie.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 14:27
Mordasewicz to czlowiek, który od lat grzmi w polskojęzycznych mediach o tym , że Polacy powinni pracować za darmo, bo nasza gospodarka nie udźwignie żadnego zbliżenia poziomu życia obywateli do normalnych krajów. On i ten drugi hamują każde działania na rzecz poprawy warunków życia rezerwując sobie prawo do drenowania naszych kieszeni. Tych dwóch powinno się baaaaaaaaardzo dokładnie rozliczyć z dochodów i podatków - sporo ciekawych spraw by wyszło na jaw.
Avatar
prosty hydraulik ... / 31 stycznia 2016 o 13:04

określenie "tym bankowym kmiotom" uważam za całkowicie bezzasadne tym bardziej, że wypowiedziane przez osobę najprawdopodobniej nie mającą nawet podstawowej wiedzy z matematyki, która opiera się na prawdzie, że 2 + 2 musi być równe 4.

Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:59
Jestem ciekawy co produkują banki, co nam oferują za nasze pieniądze! Jakie to koszty i bilanse które uderzają w włascicieli kont i jakby nie było pracodawdom tym bankowym kmiotom.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:55
Ale wtedy to robili "oni", to im wolno...Jak widać przyzwoitości się nie nauczyli, pomimo "takich " szkół. Jak może bank Polski działać wbrew swojemu udziałowcy , rzdu Polskiemu? Nie znam się na takiej polityce, ale jak bym trzymał pieniądze w takim banku to bym też patrzył co z nimi robi. Tym bardziej ze podwyżka była nieuzasadniona i do tego spowodowana oceną instytutu który tracił własnie prawo do kontrolingu tego banku. Dla mnie tacy rzeczoznawcy powinni nigdy przed kamerą TV nie stawać, bo to obciach.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2016 o 12:45
A kiedy to samo robił Belka i krzyczał na bankierów to wtedy już było dobrze?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 9

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!