poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraj Świat

MSWiA: Na granicy polsko-ukraińskiej nie będzie płotu przeciwko imigrantom

Dodano: 31 marca 2016, 18:51
Autor: Kurier PAP

Uchodźcy na pograniczu serbsko-chorwackim. Fot. Jacek Szydłowski
Uchodźcy na pograniczu serbsko-chorwackim. Fot. Jacek Szydłowski

Istniejący system ochrony granicy polsko-ukraińskiej jest skuteczny i dlatego nie ma powodu, aby budować płot na granicy przeciwko nielegalnym imigrantom – mówi sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba.

Skiba odpowiedział w Sejmie na pytanie posła Sylwestra Chruszcza (Kukiz’15), który chciał znać stanowisko rządu w sprawie budowy płotu lub innych zabezpieczeń na granicy. Według Chruszcza, na wiosnę fala nielegalnych uchodźców w Polsce będzie się zwiększać.

Wiceminister zapewnił, że nie można mówić o zjawisku „fali uchodźców”, a jedynie o próbach testowania nowego szlaku przez nielegalnych imigrantów. – Próby takiego testowania nie przynoszą rezultatu – podkreślił.

Przyznał, że zdarzały się próby przekroczenia granicy, ale takie przypadki mają charakter jednostkowy i nie mogą świadczyć o masowej skali zjawiska.

– Codzienne raporty Straży Granicznej nie potwierdzają faktu utworzenia nowego szlaku migracyjnego, nie obserwujemy zwiększonego ruchu – zapewnia Skiba. – Istniejący system ochrony granicy jest skuteczny i dostosowany do bieżących oraz prognozowanych zagrożeń. Aktualnie nie ma zatem potrzeby budowy płotu.

Wiceminister przyznał jednocześnie, że nie jest to pomysł „kosmiczny”, ponieważ wiele krajów decyduje się na takie rozwiązania. – Ale w chwili obecnej rząd nie widzi uzasadnienia ponoszenia takich wydatków – podkreślił sekretarz stanu w MSWiA

Budowy płotu na polsko-ukraińskiej granicy domagali się m.in. senator Grzegorz Bierecki i poseł PiS Januszem Szewczak z Białej Podlaskiej. „Tykającą bombą epidemiologiczną”, czyli niekontrolowanym napływem uchodźców straszyli wyborców jeszcze w czasie kampanii wyborczej.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej o: Straż Graniczna granica MSWiA
Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 02:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co mi po masce złotej, skoro rozpuszcza ją woda królewska. Wolę pomnik, choćby za 4 400 lat. Maria Curie-Skłodowska nie znała tragicznych w skutkach włsności swoich odkryć, więc jej wszystkie pomniki będzie okazale prezenował tylko jej przód. Z tyłu każdego pomnika Marii będzie przód człowieka zakręconego nieświadomie w odkrywanie, który zupełnie nie miał pojęcia o tym, co wyprowadzał z przesłanek. Jednakże po 400-tu latach jest jasne, że wcześniej jasne to być nie mogło. A więc za 400 lat, po kilku tysiącleciach. Zgoda? Nie przciwkuję. Ona miała męża, czyli melduję setę. Proponuję, by żaden pomnik nie był poświęcony tylko jednej osobie. Będziemy mieli więcej miejsca na budynki. ŚP. Pani Architekt na pewno by nie przeciwkowała.
Rozwiń
Gość
Gość (1 kwietnia 2016 o 00:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będziemy mieli miny jak nas zaleje fala Arabów!
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2016 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
może faktycznie, zamiast płotu powinny być miny
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2016 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest jeszcze łajzo sekretarzu zas..ny od bożej boleści problrm ASF na ukrainie ,płot należy jak najszybciej postawić ,ale przeciaż taki palcem robiony urzednik wie lepiej,tylko q-rwa co powie jak bedzie za pózno?..jażem nie wiedział ,bo jestem od urodzenia debilem?? i płemira mgr. etnografii też?
Rozwiń
Gość
Gość (31 marca 2016 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powołać straże obywatelskie z narodowców wyposażone przez ministra obrony w broń i nie będzie problemu z przybyszami.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!