piątek, 23 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Nagła zmiana pogody w Lublinie i regionie

Dodano: 25 kwietnia 2017, 07:26

To będzie słoneczny i ciepły dzień na Lubelszczyźnie. Termometry mogą pokazać aż 18 stopni Celsjusza!

We wtorek pogoda podzieli Polskę na dwie strefy. Na południu będzie słonecznie, a termometry w Krakowie pokażą aż 20 st. W tym samym czasie na północy - chmury, deszcz i tylko 8 st. w Gdańsku oraz Szczecinie. 

W centrum kraju przewidywana temperatura to 15-17 st. Przez cały dzień ładna pogoda będzie towarzyszyła mieszkańcom południowo wschodniej części kraju. W pozostałych regionach spodziewane są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wiatr w porywach do 60 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Od środy znów chłodniej - temperatura od 9 do 15 st, a w czwartek od 7 do 14 st. Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają zmienną pogodę z przelotnymi opadami deszczu i przejaśnieniami.

Czytaj więcej o: pogoda
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OBUDŹ SIĘ!!! Autora TVN Meteo Lubelszczyzną pogięło, a może w główkę, znienacka coś puknęło, iż autor pomylił Lubelszczyznę z lubelskim co znaczy, iż rozum jest w stanie kiepskim. Autor! Od ponad 10 lat prawdy nie uznaje, to taki pismak niech wie, że tępym zostaje, albo świadomie urojenia lubelskie promuje, a jeśli tak jest, to gdzie Lubelszczyzna jest? >>>>>>>> Morał: poczytaj uważnie mądrzejszych ludzi i być może - myślenie poprawne się obudzi, a jeśli się nie zgadzasz, napisz do uczonego, by zmienił nazwę województwa lubelskiego! Chełmianin N. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. >>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!