Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

28 grudnia 2015 r.
8:13

Nowa ustawa PiS ułatwi inwigilację? "Będzie realizowała cele polityczne"

0 7 A A

- Celem nie jest śledzenie, szpiegowanie, tylko sprawność państwa i bezpieczeństwo - mówi Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, pytany o przygotowywaną przez PiS nowelizację ustawy o policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem opozycji, nowe przepisy teoretycznie wymierzone są w terrorystów, a w praktyce mogą oznaczać ingerencję w swobody obywatelskie i prywatność.

- Podejrzewam, że ta ustawa jednak będzie realizowała cele polityczne, a nie będzie aktem prawnym, który będzie stał na straży praw i wolności obywatelskich - uważa Kamila Gasiuk-Pihowicz z .Nowoczesnej. - Mam nadzieję, że odbędzie się poważna dyskusja - dodaje Stanisław Tyszka z partii KUKIZ'15.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 14:10
za pomocą młotka wybudujesz dom, ale tez i można zabić człowieka... czyli wszystko zależy od tego, w czyich rekach jest narzędzie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 19:38
Nie dajcie sobie robić wody z mózgu. Ciekawe kto miałby prowadzić inwigilację Kowalskich i Ciamciarów. Tylko ci, co mają coś na sumieniu powinni trząść portkami - reszta może spać spokojnie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 11:34
dlaczego nikt nie sprawdzi i nie napisze, który z dotychczasowych rządów wydał najwięcej dokumentów dających możliwość inwigilowania obywateli?
Avatar
crx / 28 grudnia 2015 o 10:14

Nie wiem czemu Duda nic nie robi. Jest marionetką w rękach Kaczyńskiego, Szydło to samo. Ja głosowałem na nich a nie na tego starego darmozjada. Czuję się tak jakby ktoś mi w twarz napluł.

Ale który Duda ??? Bo ich cała masa w tym śmiesznym kraiku...;-))) Wielu dało się i będzie się dawało zwieść . Po owocach poznaje się dobre i złe drzewa... Kto budował po wojnie fabryki,mieszkania, przedszkola, szkoły itd.itd.itd. A kto po '89 -tym roku je wyburzył...??? Tu nie trzeba wielkiej filozofii , tylko odrobinę rozsądku...!!!

Ale który Duda ??? Bo ich cała masa w tym śmiesznym kraiku...;-))) Wielu dało się i będzie się dawało zwieść . Po owocach poznaje się dobre i złe drzewa... Kto budował po wojnie fabryki,mieszkania, przedszkola, szkoły itd.itd.itd. A kto po '89 -tym roku je wyburzył...??? Tu nie trzeba wielkiej filozofii , tylko odrobinę rozsądku...!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 10:04
W Faktach TVN mówili, że jest to kopia projektu ustawy PO której z powodu wyborów nie udało się im uchwalić w sejmie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 09:36
Nie wiem czemu Duda nic nie robi. Jest marionetką w rękach Kaczyńskiego, Szydło to samo. Ja głosowałem na nich a nie na tego starego darmozjada. Czuję się tak jakby ktoś mi w twarz napluł.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 09:22
Cały PIS. Mówi jedno a robi drugie. Trzeci raz już się ludzie na nich nie nabiorą.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 14:10
za pomocą młotka wybudujesz dom, ale tez i można zabić człowieka... czyli wszystko zależy od tego, w czyich rekach jest narzędzie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 19:38
Nie dajcie sobie robić wody z mózgu. Ciekawe kto miałby prowadzić inwigilację Kowalskich i Ciamciarów. Tylko ci, co mają coś na sumieniu powinni trząść portkami - reszta może spać spokojnie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 11:34
dlaczego nikt nie sprawdzi i nie napisze, który z dotychczasowych rządów wydał najwięcej dokumentów dających możliwość inwigilowania obywateli?
Avatar
crx / 28 grudnia 2015 o 10:14

Nie wiem czemu Duda nic nie robi. Jest marionetką w rękach Kaczyńskiego, Szydło to samo. Ja głosowałem na nich a nie na tego starego darmozjada. Czuję się tak jakby ktoś mi w twarz napluł.

Ale który Duda ??? Bo ich cała masa w tym śmiesznym kraiku...;-))) Wielu dało się i będzie się dawało zwieść . Po owocach poznaje się dobre i złe drzewa... Kto budował po wojnie fabryki,mieszkania, przedszkola, szkoły itd.itd.itd. A kto po '89 -tym roku je wyburzył...??? Tu nie trzeba wielkiej filozofii , tylko odrobinę rozsądku...!!!

Ale który Duda ??? Bo ich cała masa w tym śmiesznym kraiku...;-))) Wielu dało się i będzie się dawało zwieść . Po owocach poznaje się dobre i złe drzewa... Kto budował po wojnie fabryki,mieszkania, przedszkola, szkoły itd.itd.itd. A kto po '89 -tym roku je wyburzył...??? Tu nie trzeba wielkiej filozofii , tylko odrobinę rozsądku...!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 10:04
W Faktach TVN mówili, że jest to kopia projektu ustawy PO której z powodu wyborów nie udało się im uchwalić w sejmie.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 09:36
Nie wiem czemu Duda nic nie robi. Jest marionetką w rękach Kaczyńskiego, Szydło to samo. Ja głosowałem na nich a nie na tego starego darmozjada. Czuję się tak jakby ktoś mi w twarz napluł.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 o 09:22
Cały PIS. Mówi jedno a robi drugie. Trzeci raz już się ludzie na nich nie nabiorą.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 90 10

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!