piątek, 23 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Nowy wzór dowodu osobistego od 2015 roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 sierpnia 2014, 15:21
Autor: PAP, łm

Od 1 stycznia 2015 r. będą obowiązywały nowe dowody osobiste. Nie będą już zawierały informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście. Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego.

Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same jak dotychczas - będzie to plastikowa, prostokątna karta. Natomiast zdjęcie w dowodzie będzie takie samo, jak obowiązuje w paszporcie.

Dowód osobisty będzie ważny przez 10 lat od daty wydania, z wyjątkiem dowodu osobistego wydawanego dzieciom poniżej 5. roku życia, który będzie ważny przez 5 lat. Fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Będzie także możliwość elektronicznego przesłania wniosku o wydanie dowodu. Dowód osobisty będzie mógł odebrać w gminie pełnomocnik.

Po 1 stycznia 2015 r. dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność - nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!