poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Ojciec Rydzyk obronił doktorat (wideo)

  Edytuj ten wpis

Tłumy dziennikarzy, pieśni kościelne i oklaski słuchaczy Radia Maryja towarzyszyły znanemu redemptoryście podczas obrony pracy doktorskiej. Ojciec Rydzyk doktoryzował się na Wydziale Teologii UKSW.

Obrona rozpoczęła się w czwartek o godz. 11.20 w kampusie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ulicy Dewajtis 5. Temat: "Apostolski wymiar Radia Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa”.

Licząca ponad 300 stron praca doktorska składa się z czterech rozdziałów: I - "Zatroskanie o świętość każdego człowieka", II - "Rodzina Polska Bogiem silna", III - "Zaangażowanie chrześcijan w życie polityczne i społeczne", IV - "Miejsce narodu w życiu Kościoła w kontekście zjednoczonej Europy".

Autor wielokrotnie powołuje się w niej na przemówienia i homilie Jana Pawła II, dokumenty Stolicy Apostolskiej oraz Pismo Święte. Nawiązuje także do audycji prowadzonych w Radiu Maryja oraz wypowiedzi słuchaczy na antenie stacji, choć nie podaje konkretnych przykładów.

Podkreśla też siłę społeczności skupionej wokół założonego przez siebie radia: "Radio ma kilka milionów stałych słuchaczy, którzy zrzeszają się w ok. 600 kołach Przyjaciół Radia Maryja (…) W Polsce 66% aktywnych katolików słucha Radia Maryja, z czego 18% słucha tej rozgłośni codziennie. Badania przeprowadził Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, a ich wyniki zadały kłam wielu krążącym do tej pory stereotypom (np. 51,5% spośród słuchających to osoby z wyższym wykształceniem)".

Po obronie pracy redemptorysta będzie mógł wrócić na stanowisko rektora założonej przez siebie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, z którego musiał zrezygnować po tym, jak zmieniono przepisy. Obecnie Rektorem może być osoba, która ma co najmniej tytuł doktora. Wcześniej o. Tadeusz Rydzyk obronił na tej samej uczelni pracę magisterską z teologii biblijnej.źródło: MMWarszawa: O. Rydzyk obronił doktorat [wideo]

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!