niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Pierwszy stopień alarmowy wprowadzony w Polsce. Uważaj na dziwnie zachowujące się osoby

Dodano: 21 lipca 2016, 08:49

O każdej podejrzanej sprawie należy natychmiast informować policję (fot. Maciej Kaczanowski)
O każdej podejrzanej sprawie należy natychmiast informować policję (fot. Maciej Kaczanowski)

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) oraz drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na całym terytorium RP – od dnia 20 lipca od godz. 00:00 do 1 sierpnia do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Wprowadzenie stopnia alarmowego „ALFA” ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludzi. W tych dniach należy zwracać szczególną uwagę na dziwnie zachowujące się osoby oraz podejrzane paczki czy samochody. O każdej sprawie należy natychmiast informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są też informacje o sytuacjach niestandardowych zauważonych w budynkach użyteczności publicznej.

Stopień alarmowy BRAVO-CRP dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringustanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Administracja została też zobligowana, żeby sprawdzić swoje instalacje alarmowe i przepustowość dróg ewakuacyjnych oraz dokonać przeglądu procedur związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych.

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Wprowadza je, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, w zależności od rodzaju zagrożenia zdarzeniem o charakterze terrorystycznym, Prezes Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Szefa ABW. W przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii Szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Maciek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Maciek
Maciek (22 lipca 2016 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widziałem ostatnio kilka dziwnie zachowujących się osób, baba z broszką, karzeł w czarnym garniturze około siedemdziesiątki i facet z brodą mający dostęp do broni ze wzrokiem szaleńca...
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jest taki maly, dziwny, widac go w sejmie..... czasami staje z ipadem na mownicy....
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widziałem bardzo dziwnie zachowującą się osobę. Ma kilkadziesiąt lat, nosi siwy warkoczyk i brodę i podskakuje w różnych miastach. Ale to chyba był po prostu idiota.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widziałem ostatnia takich. Wozili trumnę po Lublinie i odprawiali nad nią gusła i zabobony... w środku ponoć był zmarły. Nie wiem gdzie to zgłosić ?
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUDZIE !!! Bojkotujcie mecze Górnika w Lublinie!!! Działacze Górnika Łęczna traktują nas jak debili. We wtorek ogłosili że bilety na poniedziałkowy mecz z Lechią są sprzedawane w salonikach Kolportera i w kasach Stadionu Arena. Do dzisiaj ani w Saloniku przy Tysiąclecia nic nie wiedzą i nie sprzedają, a kasy stadionowe są zamknięte i ani ogłoszenia ani informacji. Nie będę chodził na mecze skoro ktoś ze mnie robi debila!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!