niedziela, 18 lutego 2018 r.

Kraj Świat

PKF Skarbiec ukarana. Ma zapłacić 1,2 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2011, 13:28
Autor: UOKiK

Prezes UOKiK nakazała zmianę wszystkich niedozwolonych działań i nałożyła karę ponad 1,2 mln zł. (Ja
Prezes UOKiK nakazała zmianę wszystkich niedozwolonych działań i nałożyła karę ponad 1,2 mln zł. (Ja

Nieprawdziwe informacje o koszcie pożyczki, wyższe niż dozwolone opłaty związane z jej udzieleniem – to niektóre z wielu bezprawnych praktyk stosowanych przez Polską Korporację Finansową Skarbiec. Prezes UOKiK nakazała zmianę wszystkich niedozwolonych działań i nałożyła karę ponad 1,2 mln zł.

Postępowanie przeciwko PKF Skarbiec wszczęto po napływających do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wielu skargach od poszkodowanych osób.

Ci którzy chcieli skorzystać z oferty firmy najczęściej zarzucali jej, że informacje o warunkach udzielenia pożyczki, jeszcze przed zawarciem umowy były nieprawdziwe i wprowadzały w błąd.

Wiele osób zrezygnowało z dalszej procedury ubiegania się o kredyt. UOKiK ustalił, że tylko w latach 2007-2009 PKF Skarbiec zawarł kilka tysięcy umów przy czym konsumenci w większości przypadków odstąpili od zawartych kontraktów.

Oprócz tego Urząd ustalił także, że spółka, zawierając umowę pożyczki, pomija lub przekazuje nierzetelne informacje na temat sposobu jej zabezpieczenia. Klient ostatecznie nie wie, czy będzie mógł je spełnić.

Prezes UOKiK uznała, że PKF Skarbiec, podając nieprawdziwe informacje dotyczące warunków pożyczki, wprowadza konsumentów w błąd.

Ponadto UOKiK uznał, że niezgodne z prawem jest przyznawanie sobie przez PKF Skarbiec prawa do pobierania opłaty przygotowawczej od kwoty wnioskowanej, a nie udzielonej pożyczki

Za stosowanie praktyk wprowadzających w błąd i sprzecznych z ustawą o kredycie konsumenckim spółka została ukarana karą finansową 1,2 mlm zł. Prezes UOKiK nakazała natychmiastową zmianę praktyk niezgodnych z prawem.

Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ przedsiębiorca złożył odwołanie do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!