środa, 21 marca 2018 r.

Kraj Świat

PKP: Zawieszone kursy 48 pociągów InterRegio. Ludzie nie mogli dojechać do pracy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2010, 19:26

Polskie Linie Kolejowe bronią swojej decyzji o wstrzymaniu pociągów zadłużonych wobec nich Przewozów Regionalnych. Przewozy Regionalne: to bezprawie.

W wyniku nieporozumień finansowych pomiędzy Polskimi Liniami Kolejowymi a Przewozami Regionalnymi zawieszono kursowanie 48 pociągów InterRegio. W rezultacie wielu pasażerów miało dziś rano problem z dojazdem do pracy.

Zbigniew Szafrański prezes PLK SA tłumaczył, że w związku z nieregulowaniem przez przewoźników pasażerskich opłat za korzystanie z torów, jego spółka stanęła pod ścianą.

Szafrański przypomniał, że zadłużenie Przewozów Regionalnych narastało od zeszłego roku, a ta spółka, jak również Intercity ma coraz więcej zobowiązań.

Zbigniew Szafrański zaapelował do Przewozów Regionalnych i do Intercity o przekazanie list pociągów, które zostaną w związku z zaległościami płatniczymi, wstrzymane od 15 maja. Dodał, że dzięki temu uda się wcześniej powiadomić pasażerów i uniknąć komunikacyjnego chaosu.

Przewozy Regionalne zarzucają operatorowi linii kolejowych brak konsultacji oraz arbitralne i bezprawne doprowadzenie do wstrzymania ruchu kilkudziesięciu pociągów InterRegio.

Dyrektor finansowy Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska-Łaska powiedziała, że w związku ze stanowiskiem Polskich Linii Kolejowych SA, uruchomienia zatrzymanych pociągów można się spodziewać najwcześniej za 2 tygodnie.

Prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Moraczewski podkreśla, że kłopoty jego spółki to wynik nieporozumień między spółkami wywodzącymi się z PKP. Jego zdaniem, konflikty między tymi podmiotami nie powinny uderzać w pasażerów.

Przewozy Regionalne zapewniają, że każdy pasażer, który kupił bilet, a nie pojechał pociągiem InterRegio, otrzyma zwrot pieniędzy.

W połowie maja, również z powodu nieregulowania należności wobec Polskich Linii Kolejowych, w trasę nie wyruszy część pociągów PKP Intercity. Na razie nie wiadomo, jak duże będą utrudnienia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!