Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

22 grudnia 2015 r.
12:56

Po 3 tygodniach rząd Beaty Szydło ma więcej przeciwników niż zwolenników

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 27 A A

Po trzech tygodniach urzędowania, gabinet premier Beaty Szydło ma więcej przeciwników (34 proc.) niż zwolenników (30 proc.) - wynika z grudniowego sondażu CBOS. 37 proc. badanych obawia się pogorszenia sytuacji w kraju; według 34 proc. pod rządami Szydło w Polsce będzie lepiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stosunek do rozpoczynającego swoją działalność gabinetu Beaty Szydło jest podobny do nastawienia wobec rządu Ewy Kopacz pod koniec jego funkcjonowania - podkreśla CBOS.
 
Jak wynika z sondażu negatywny stosunek do rządu wskazało 34 proc. badanych, 30 proc. popiera jego działania; obojętność wobec nowego gabinetu wyraziło 30 proc. respondentów.
 
CBOS zwraca uwagę, że z mniejszym poparciem na początku swego urzędowania spotykały się tylko rządy: Marka Belki i Jarosława Kaczyńskiego.
 
44 proc. jest niezadowolonych z tego, że to Beata Szydło stoi na czele gabinetu; 33 proc. ankietowanych jest zadowolonych; 23 proc. nie ma zdania. Jednak stosunek do nowej premier dyktowany jest przede wszystkim orientacją polityczną badanych. Ci którzy deklarują prawicowe poglądy są w większości zadowoleni z tej nominacji (60 proc.). Jej przeciwnikami są zdecydowanie osoby deklarujące poglądy lewicowe (69 proc.) lub centrowe (52 proc.).
Ośrodek dodaje, że poparcie dla Beaty Szydło jako premiera jest tym częstsze, im większa religijność, częstszy udział w praktykach religijnych.
 
Nowy rząd budzi też kontrowersje wśród badanych, co do poprawy sytuacji w naszym kraju. Na to, że pod rządami premier Szydło będzie lepiej - wskazuje 34 proc. pytanych; 37 proc. ankietowanych obawia się pogorszenia sytuacji w Polsce. Pozostali respondenci, albo nie oczekują żadnych istotnych zmian (12 proc.), albo są obojętni w tej sprawie (13 proc.).
 
CBOS dodaje, że co trzeci badany (33 proc.) sądzi, że niedawno powołany rząd będzie lepszy od gabinetu Ewy Kopacz. Zdaniem 28 proc. badanych będzie taki sam jak poprzedni, a 27 proc. osób uważa, iż będzie gorszy.
 
Autorzy badania wskazują ponadto, że nadzieje z nowym gabinetem wiążą częściej mężczyźni (37 proc.) niż kobiety (31 proc.). Najwięcej po nowym rządzie obiecują sobie też mieszkańcy wsi (40 proc.), osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym (43 proc.), robotnicy wykwalifikowani (41 proc.) oraz emeryci (43 proc.).
 
Zdecydowanie więcej obaw, gabinet premier Szydło, budzi wśród mieszkańców dużych liczących ponad 0,5 mln ludności miast (62 proc.) oraz u osób najlepiej wykształconych i sytuowanych – mających wyższe wykształcenie (55 proc.). Są to przede wszystkim: kadra kierownicza i specjaliści (60 proc.), pracownicy administracyjno-biurowi (54 proc.) i właściciele firm (48 proc.).
Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 12:57
za rządów po barany miały lepiej?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 12:52
pranie mózgów trwa.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:46

Pani Szydło nie jest premierem, ona odgrywa premiera, premierem jest J. Kaczyński, któremu pani Szydło do pięt nie dorasta. Ale niech tam sobie będzie, tylko niech się nauczy języka angielskiego i nie ciągnie za sobą tłumacza, bo to obciach być taką niemotą na salonach Europy.

To widać ,słychać i czuć a motorniczy zadowolony śmieje się w ławach sejmowych.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:45

To sukces , że tylko spadło tyle. Na taką medialna i TV nagonkę do której zaproszono wszystkich możliwych pseudo- demokratów , komunistów i wszystkie lewackie persony + portale z nazwy tylko polskie -- to świadczy o zdecydowanym poparciu ludzi.

Przestań szukac wszędzie wrogów.Jedyne wasze argumenty to "komuniści,chociaż w PiSie ich do cholery,oraz złodzieje ,lewaki itp.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 08:48
Pani Szydło nie jest premierem, ona odgrywa premiera, premierem jest J. Kaczyński, któremu pani Szydło do pięt nie dorasta. Ale niech tam sobie będzie, tylko niech się nauczy języka angielskiego i nie ciągnie za sobą tłumacza, bo to obciach być taką niemotą na salonach Europy.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 07:41
Piasku na pustyni zabraknie przy ich rządach.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 01:14
Ocenimy za rok półtora - na razie co można powiedzieć po 3 tygodniach, jest jazgot medialny, nieprzychylne media, spór o trybunał który został upolityczniony, który zaczęła PO... Więc nawet nie mieli 100 dni spokoju, zobaczymy za kilkanaście miesięcy...
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 23:51
Nie szczekajcie bardzo na rząd!!!!! Niedługo będzie można TYLKO CHWALIĆ!!!! Zapomnieliście już jak było za komuny albo jak jest w Korei???
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 20:00
szydlo poparcie ma caly czas.a zdrajcy narodu odpowiedza wczesniej czy później za przekrety.250tys pielegniarek zostalo oszukanych z podwyzkami gdzie sa oszusci?kazdy wie kto obiecywal i kto teraz oszukal i kto robi manifestacje kod kazdy wie. z rudym przechrzta na czele.tusk cie wypromowal ale tusk cie nie obroni przed sprawiedliwoscia narodu. zdrajco po trzykroc zdrajco. obys sczezł oby twe nasienie bylo czrne obys pekl jak banka mydlana.
Avatar
polak i Patriota... / 22 grudnia 2015 o 19:03

takie bespardonowe ataki na rząd prawdziwych polakow (wreszcie) może spowodować upadek rządu ludzi z sercem po wlasciwej stronie mocy! każdy musi stanąć w obronie najlepszych z najlepszych abyśmy dociekli do prawdy o Smoleńsku i Katyniu! Trzeba natychmiast dac ludziom to, co się im należy i walczyc o pozostanie w rzadzie koalicjantowym na prawdziwymi Polakami, bo ci nie dadza krzywdy zrobić!

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 12:57
za rządów po barany miały lepiej?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 12:52
pranie mózgów trwa.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:46

Pani Szydło nie jest premierem, ona odgrywa premiera, premierem jest J. Kaczyński, któremu pani Szydło do pięt nie dorasta. Ale niech tam sobie będzie, tylko niech się nauczy języka angielskiego i nie ciągnie za sobą tłumacza, bo to obciach być taką niemotą na salonach Europy.

To widać ,słychać i czuć a motorniczy zadowolony śmieje się w ławach sejmowych.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:45

To sukces , że tylko spadło tyle. Na taką medialna i TV nagonkę do której zaproszono wszystkich możliwych pseudo- demokratów , komunistów i wszystkie lewackie persony + portale z nazwy tylko polskie -- to świadczy o zdecydowanym poparciu ludzi.

Przestań szukac wszędzie wrogów.Jedyne wasze argumenty to "komuniści,chociaż w PiSie ich do cholery,oraz złodzieje ,lewaki itp.

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 08:48
Pani Szydło nie jest premierem, ona odgrywa premiera, premierem jest J. Kaczyński, któremu pani Szydło do pięt nie dorasta. Ale niech tam sobie będzie, tylko niech się nauczy języka angielskiego i nie ciągnie za sobą tłumacza, bo to obciach być taką niemotą na salonach Europy.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 07:41
Piasku na pustyni zabraknie przy ich rządach.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 01:14
Ocenimy za rok półtora - na razie co można powiedzieć po 3 tygodniach, jest jazgot medialny, nieprzychylne media, spór o trybunał który został upolityczniony, który zaczęła PO... Więc nawet nie mieli 100 dni spokoju, zobaczymy za kilkanaście miesięcy...
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 23:51
Nie szczekajcie bardzo na rząd!!!!! Niedługo będzie można TYLKO CHWALIĆ!!!! Zapomnieliście już jak było za komuny albo jak jest w Korei???
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 20:00
szydlo poparcie ma caly czas.a zdrajcy narodu odpowiedza wczesniej czy później za przekrety.250tys pielegniarek zostalo oszukanych z podwyzkami gdzie sa oszusci?kazdy wie kto obiecywal i kto teraz oszukal i kto robi manifestacje kod kazdy wie. z rudym przechrzta na czele.tusk cie wypromowal ale tusk cie nie obroni przed sprawiedliwoscia narodu. zdrajco po trzykroc zdrajco. obys sczezł oby twe nasienie bylo czrne obys pekl jak banka mydlana.
Avatar
polak i Patriota... / 22 grudnia 2015 o 19:03

takie bespardonowe ataki na rząd prawdziwych polakow (wreszcie) może spowodować upadek rządu ludzi z sercem po wlasciwej stronie mocy! każdy musi stanąć w obronie najlepszych z najlepszych abyśmy dociekli do prawdy o Smoleńsku i Katyniu! Trzeba natychmiast dac ludziom to, co się im należy i walczyc o pozostanie w rzadzie koalicjantowym na prawdziwymi Polakami, bo ci nie dadza krzywdy zrobić!