środa, 21 marca 2018 r.

Kraj Świat

Po 3 tygodniach rząd Beaty Szydło ma więcej przeciwników niż zwolenników

Dodano: 22 grudnia 2015, 12:56
Autor: Kurier PAP

Po trzech tygodniach urzędowania, gabinet premier Beaty Szydło ma więcej przeciwników (34 proc.) niż zwolenników (30 proc.) - wynika z grudniowego sondażu CBOS. 37 proc. badanych obawia się pogorszenia sytuacji w kraju; według 34 proc. pod rządami Szydło w Polsce będzie lepiej.

Stosunek do rozpoczynającego swoją działalność gabinetu Beaty Szydło jest podobny do nastawienia wobec rządu Ewy Kopacz pod koniec jego funkcjonowania - podkreśla CBOS.
 
Jak wynika z sondażu negatywny stosunek do rządu wskazało 34 proc. badanych, 30 proc. popiera jego działania; obojętność wobec nowego gabinetu wyraziło 30 proc. respondentów.
 
CBOS zwraca uwagę, że z mniejszym poparciem na początku swego urzędowania spotykały się tylko rządy: Marka Belki i Jarosława Kaczyńskiego.
 
44 proc. jest niezadowolonych z tego, że to Beata Szydło stoi na czele gabinetu; 33 proc. ankietowanych jest zadowolonych; 23 proc. nie ma zdania. Jednak stosunek do nowej premier dyktowany jest przede wszystkim orientacją polityczną badanych. Ci którzy deklarują prawicowe poglądy są w większości zadowoleni z tej nominacji (60 proc.). Jej przeciwnikami są zdecydowanie osoby deklarujące poglądy lewicowe (69 proc.) lub centrowe (52 proc.).
Ośrodek dodaje, że poparcie dla Beaty Szydło jako premiera jest tym częstsze, im większa religijność, częstszy udział w praktykach religijnych.
 
Nowy rząd budzi też kontrowersje wśród badanych, co do poprawy sytuacji w naszym kraju. Na to, że pod rządami premier Szydło będzie lepiej - wskazuje 34 proc. pytanych; 37 proc. ankietowanych obawia się pogorszenia sytuacji w Polsce. Pozostali respondenci, albo nie oczekują żadnych istotnych zmian (12 proc.), albo są obojętni w tej sprawie (13 proc.).
 
CBOS dodaje, że co trzeci badany (33 proc.) sądzi, że niedawno powołany rząd będzie lepszy od gabinetu Ewy Kopacz. Zdaniem 28 proc. badanych będzie taki sam jak poprzedni, a 27 proc. osób uważa, iż będzie gorszy.
 
Autorzy badania wskazują ponadto, że nadzieje z nowym gabinetem wiążą częściej mężczyźni (37 proc.) niż kobiety (31 proc.). Najwięcej po nowym rządzie obiecują sobie też mieszkańcy wsi (40 proc.), osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym (43 proc.), robotnicy wykwalifikowani (41 proc.) oraz emeryci (43 proc.).
 
Zdecydowanie więcej obaw, gabinet premier Szydło, budzi wśród mieszkańców dużych liczących ponad 0,5 mln ludności miast (62 proc.) oraz u osób najlepiej wykształconych i sytuowanych – mających wyższe wykształcenie (55 proc.). Są to przede wszystkim: kadra kierownicza i specjaliści (60 proc.), pracownicy administracyjno-biurowi (54 proc.) i właściciele firm (48 proc.).
Czytaj więcej o: polityka Beata Szydło
Gość
Gość
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za rządów po barany miały lepiej?
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 12:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pranie mózgów trwa.
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pani Szydło nie jest premierem, ona odgrywa premiera, premierem jest J. Kaczyński, któremu pani Szydło do pięt nie dorasta. Ale niech tam sobie będzie, tylko niech się nauczy języka angielskiego i nie ciągnie za sobą tłumacza, bo to obciach być taką niemotą na salonach Europy.

To widać ,słychać i czuć a motorniczy zadowolony śmieje się w ławach sejmowych.

Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To sukces , że tylko spadło tyle. Na taką medialna i TV nagonkę do której zaproszono wszystkich możliwych pseudo- demokratów , komunistów i wszystkie lewackie persony + portale z nazwy tylko polskie -- to świadczy o zdecydowanym poparciu ludzi.

Przestań szukac wszędzie wrogów.Jedyne wasze argumenty to "komuniści,chociaż w PiSie ich do cholery,oraz złodzieje ,lewaki itp.

Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani Szydło nie jest premierem, ona odgrywa premiera, premierem jest J. Kaczyński, któremu pani Szydło do pięt nie dorasta. Ale niech tam sobie będzie, tylko niech się nauczy języka angielskiego i nie ciągnie za sobą tłumacza, bo to obciach być taką niemotą na salonach Europy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!