piątek, 19 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Policjanci pobili staruszkę na zapleczu sklepu. Nagrał ich monitoring

Dodano: 27 lipca 2017, 15:48
Autor: gr

Dziennikarze "Super Expressu" ujawnili kolejną szokującą interwencję wrocławskich policjantów. Na opublikowanym nagraniu z monitoringu widać, jak mundurowi na zapleczu sklepu biją staruszkę.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2015 roku na zapleczu jednego ze sklepów. Policjant i policjantka z komisariatu Wrocław Fabryczna interweniowali w związku z drobną kradzieżą, której dokonała 82-letnia emerytka.

Na nagraniu widać, jak staruszka spokojnie siedziała na krześle, a w międzyczasie policjantka założyła gumowe rękawiczki. W pewnym momencie kobieta zaczęła bez powodu uderzać 82-latkę. Gdy emerytka próbowała wstać, mundurowi zaczęli ją szarpać i skuli w kajdanki. Policjant nałożył czapkę na głowę 82-latki oraz przytrzymując staruszkę, zaczął się cynicznie śmiać.

Policjant i policjantka, którzy interweniowali w sklepie, zostali zawieszeni. Grozi im wydalenie ze służby oraz odpowiedzialność karna.

Policja wydała dzisiaj oświadczenie w tej sprawie

Mimo tego, że jak ustalono, interwencja policjantów opisana w dzisiejszym wydaniu Super Expressu, a dotycząca kradzieży sklepowej, miała miejsce w 2015 roku, czyli przed dwoma laty, a do wczoraj nie odnotowaliśmy zgłoszenia żadnej skargi, czy zawiadomienia w tej sprawie, z chwilą uzyskania w dniu 26 lipca 2017 r. informacji o powyższych okolicznościach i zapoznaniu się z materiałem zarejestrowanym przez kamerę sklepowego monitoringu, natychmiast wszczęliśmy z urzędu postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy. Nie ma w Policji miejsca na tego typu zachowania funkcjonariuszy.

Materiał wideo pokazuje zachowanie policjantów, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Dlatego Komendant Miejski Policji we Wrocławiu polecił w dniu wczorajszym niezwłocznie wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec interweniujących w związku z kradzieżą sklepową policjantów. Sprawa jest wszechstronnie wyjaśniana przez Wydział Kontroli Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Biorąc pod uwagę, że zachodzi tu również podejrzenie złamania prawa przez funkcjonariuszy, powiadomiono natychmiast także prokuraturę i policyjne biuro spraw wewnętrznych. Komendant Miejski Policji we Wrocławiu podjął też decyzję o natychmiastowym zawieszeniu interweniujących policjantów w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy.

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
asp. szt. Paweł Petrykowski

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(67) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jaka kara dla przełożonych którzy wiedzieli o zapędach podwładnych
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2017 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pieprzone wyksztalciuchy nie uszanują narodowego doboru przedstawicieli do wysokich stanowisk i najwyższych funkcji! A niby to takie kształcone tylko już po polsku nie chcą a tylko po angielsku miedzy sobą...A za mordy i zamykać za obrażanie symboli narodowo społecznych!
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2017 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurwo policyjna zebys tak zachorowala i wszystko wydawala na lekarstwa
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2017 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co tu wyjaśniać sukę i psa za włosy i do warty
Rozwiń
18
18 (29 lipca 2017 o 00:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta baba w stroju policjantki to Lidia S. a małolat w stroju policjanta to Piotr L., oboje dobrze znani we Wrocławiu. Chyba wiadomo co z nimi zrobić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (67)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!