Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

27 lipca 2017 r.
15:48

Policjanci pobili staruszkę na zapleczu sklepu. Nagrał ich monitoring

Autor: Zdjęcie autora gr
7 67 A A

Dziennikarze "Super Expressu" ujawnili kolejną szokującą interwencję wrocławskich policjantów. Na opublikowanym nagraniu z monitoringu widać, jak mundurowi na zapleczu sklepu biją staruszkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w grudniu 2015 roku na zapleczu jednego ze sklepów. Policjant i policjantka z komisariatu Wrocław Fabryczna interweniowali w związku z drobną kradzieżą, której dokonała 82-letnia emerytka.

Na nagraniu widać, jak staruszka spokojnie siedziała na krześle, a w międzyczasie policjantka założyła gumowe rękawiczki. W pewnym momencie kobieta zaczęła bez powodu uderzać 82-latkę. Gdy emerytka próbowała wstać, mundurowi zaczęli ją szarpać i skuli w kajdanki. Policjant nałożył czapkę na głowę 82-latki oraz przytrzymując staruszkę, zaczął się cynicznie śmiać.

Policjant i policjantka, którzy interweniowali w sklepie, zostali zawieszeni. Grozi im wydalenie ze służby oraz odpowiedzialność karna.

Policja wydała dzisiaj oświadczenie w tej sprawie

Mimo tego, że jak ustalono, interwencja policjantów opisana w dzisiejszym wydaniu Super Expressu, a dotycząca kradzieży sklepowej, miała miejsce w 2015 roku, czyli przed dwoma laty, a do wczoraj nie odnotowaliśmy zgłoszenia żadnej skargi, czy zawiadomienia w tej sprawie, z chwilą uzyskania w dniu 26 lipca 2017 r. informacji o powyższych okolicznościach i zapoznaniu się z materiałem zarejestrowanym przez kamerę sklepowego monitoringu, natychmiast wszczęliśmy z urzędu postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy. Nie ma w Policji miejsca na tego typu zachowania funkcjonariuszy.

Materiał wideo pokazuje zachowanie policjantów, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Dlatego Komendant Miejski Policji we Wrocławiu polecił w dniu wczorajszym niezwłocznie wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec interweniujących w związku z kradzieżą sklepową policjantów. Sprawa jest wszechstronnie wyjaśniana przez Wydział Kontroli Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Biorąc pod uwagę, że zachodzi tu również podejrzenie złamania prawa przez funkcjonariuszy, powiadomiono natychmiast także prokuraturę i policyjne biuro spraw wewnętrznych. Komendant Miejski Policji we Wrocławiu podjął też decyzję o natychmiastowym zawieszeniu interweniujących policjantów w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy.

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
asp. szt. Paweł Petrykowski

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2017 o 17:53
+1
Tak działała policja za rządów po - zsl...
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 06:55
A jaka kara dla przełożonych którzy wiedzieli o zapędach podwładnych
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:20
pieprzone wyksztalciuchy nie uszanują narodowego doboru przedstawicieli do wysokich stanowisk i najwyższych funkcji! A niby to takie kształcone tylko już po polsku nie chcą a tylko po angielsku miedzy sobą...A za mordy i zamykać za obrażanie symboli narodowo społecznych!
Avatar
Gość / 30 lipca 2017 o 11:42
Kurwo policyjna zebys tak zachorowala i wszystko wydawala na lekarstwa
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 19:54
co tu wyjaśniać sukę i psa za włosy i do warty
Avatar
18 / 29 lipca 2017 o 00:20
Ta baba w stroju policjantki to Lidia S. a małolat w stroju policjanta to Piotr L., oboje dobrze znani we Wrocławiu. Chyba wiadomo co z nimi zrobić.
Avatar
ch. w d. p. / 29 lipca 2017 o 00:12
Wy gnoje, żrejące za moje podatki, społeczeństwo powinno was zutylizować, jesteście śmieciami, odpadami. Rozumiecie to?!! Piotusiu L. - uśmiechnięty szczylu, wiesz co z tobą zrobią pod celą?? Na ulicy również nie radzę ci się pokazywać. A ty Lidziu S. - ty tłusty żółty mopie... najpierw wytrą tobą podłogę w celi a potem będziesz obsługiwała od rana do nocy całe więzienie, o ile ktoś się nie zrzyga na twój widok szmato! Jakbym ja was spotkał to bym was zadeptał jak robaki. Zapraszam do mnie, pogadamy...
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 00:07
A to jakie ścierwa ! Ta blond s..ka zasłużyła, aby jej ktoś po mordzie w ciemnej ulicy nalał.
Avatar
CH.W D.P. / 29 lipca 2017 o 00:05
totalne zera! gdyby mieli zatrzymać jakiegoś dresiarza to by w gacie narobili ze strachu jak zwykle i nie wyszli by z samochodu. jedyne co potrafią to bić nieświadomą babkę. gdyby do mnie taki gnój wy***ył z łapami to po tym ja bym wylądował w kiciu ale on na ostrym dużurze w stanie krytycznym razez z tym drugim tłustym blond mopem! mam nadzieję, że chłopaki z pod celi będą wiedzieć co z wami zrobić. na waszym miejscu wybrałbym stryczek. 
Avatar
Gość / 28 lipca 2017 o 23:59
To zwykłe szmaty a nie policjanci. Bijecie starą kobietę a do zwykłych młodych łebków chlejących pod blokiem boicie się przyjechać. Żałośni jesteście. Chowacie się w samochodach jak szczury, a żrecie za moje pieniądze! Dobrze, że sprawa wyszła na jaw bo teraz ten blond paszczur Lidia S. będzie w pace każdemu obci..... a wesoły szczylek Piotr L. będzie cwe...m nr 1! Tego wam życzę mendy! Przyjedź do mnie cwaniaku to pogadamy. Gdyby to ode mnie zależało to bym ich zutylizował nawet bez procesu.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2017 o 06:55
A jaka kara dla przełożonych którzy wiedzieli o zapędach podwładnych
Avatar
Gość / 31 lipca 2017 o 14:20
pieprzone wyksztalciuchy nie uszanują narodowego doboru przedstawicieli do wysokich stanowisk i najwyższych funkcji! A niby to takie kształcone tylko już po polsku nie chcą a tylko po angielsku miedzy sobą...A za mordy i zamykać za obrażanie symboli narodowo społecznych!
Avatar
Gość / 30 lipca 2017 o 11:42
Kurwo policyjna zebys tak zachorowala i wszystko wydawala na lekarstwa
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 19:54
co tu wyjaśniać sukę i psa za włosy i do warty
Avatar
18 / 29 lipca 2017 o 00:20
Ta baba w stroju policjantki to Lidia S. a małolat w stroju policjanta to Piotr L., oboje dobrze znani we Wrocławiu. Chyba wiadomo co z nimi zrobić.
Avatar
ch. w d. p. / 29 lipca 2017 o 00:12
Wy gnoje, żrejące za moje podatki, społeczeństwo powinno was zutylizować, jesteście śmieciami, odpadami. Rozumiecie to?!! Piotusiu L. - uśmiechnięty szczylu, wiesz co z tobą zrobią pod celą?? Na ulicy również nie radzę ci się pokazywać. A ty Lidziu S. - ty tłusty żółty mopie... najpierw wytrą tobą podłogę w celi a potem będziesz obsługiwała od rana do nocy całe więzienie, o ile ktoś się nie zrzyga na twój widok szmato! Jakbym ja was spotkał to bym was zadeptał jak robaki. Zapraszam do mnie, pogadamy...
Avatar
Gość / 29 lipca 2017 o 00:07
A to jakie ścierwa ! Ta blond s..ka zasłużyła, aby jej ktoś po mordzie w ciemnej ulicy nalał.
Avatar
CH.W D.P. / 29 lipca 2017 o 00:05
totalne zera! gdyby mieli zatrzymać jakiegoś dresiarza to by w gacie narobili ze strachu jak zwykle i nie wyszli by z samochodu. jedyne co potrafią to bić nieświadomą babkę. gdyby do mnie taki gnój wy***ył z łapami to po tym ja bym wylądował w kiciu ale on na ostrym dużurze w stanie krytycznym razez z tym drugim tłustym blond mopem! mam nadzieję, że chłopaki z pod celi będą wiedzieć co z wami zrobić. na waszym miejscu wybrałbym stryczek. 
Avatar
Gość / 28 lipca 2017 o 23:59
To zwykłe szmaty a nie policjanci. Bijecie starą kobietę a do zwykłych młodych łebków chlejących pod blokiem boicie się przyjechać. Żałośni jesteście. Chowacie się w samochodach jak szczury, a żrecie za moje pieniądze! Dobrze, że sprawa wyszła na jaw bo teraz ten blond paszczur Lidia S. będzie w pace każdemu obci..... a wesoły szczylek Piotr L. będzie cwe...m nr 1! Tego wam życzę mendy! Przyjedź do mnie cwaniaku to pogadamy. Gdyby to ode mnie zależało to bym ich zutylizował nawet bez procesu.
Avatar
Gość / 28 lipca 2017 o 18:02
pytanie czy jakby zamiast babi okazało się ,że to kozak- narodnyj artist Rosyji-i zaczyna tańczyć a przygrywa mu Kubanskij Kazacij Hor na przykład " Katiuszę" i co wtedy jakby wyglądało kuśtykanie "polki jaruzelki" w takt "Katiuszy" i finezyjnych ruchów kozaka..... czy wtedy też ci pracujący w pp też mieliby dobry ubaw?
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 237 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!