Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

20 listopada 2016 r.
9:39

Polska przyjęła Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Autor: Zdjęcie autora dw x-news/TVN24
2 42 A A

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie dokonano w sobotę Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystościach uczestniczył prezydent Andrzej Duda i tysiące wiernych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przyjęcie jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zbiegło się z obchodami 1050-lecia chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

- Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz.

W niedzielę akt intronizacyjny zostanie odczytany we wszystkich polskich kościołach.

Czytaj więcej o:

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 18:09
Na serio nie rosja watykan czy iran o tych jezus zapomnial
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 18:08
Na serio nie risks watykan czy iran
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 08:31
Witam i pytam - Polska przyjęła Jezusa Chrystusa za Króla i Pana czy uczynił to kościół katolicki? Ja nic o tym nie wiem, sąsiedzi i znajomi również. To od wczoraj ta Moja Ojczyzna staję się znów pośmiewiskiem Europy. Ażeby to jezus chrystus......
Avatar
i tyle / 21 listopada 2016 o 07:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przerażająca jest treść większości komentarzy.Co oni mają w "główkach". Nasza historia dowodzi, że państwo polskie powstało po przyjęciu chrztu i cały czas związane jest z wiarą. Teraz młode filozofy stwierdzają, że wiara jest niepotrzebna, a nawet im przeszkadza. "Prowadż się człeku jak chcesz, aby nie potrącaj innych".
A jesteś w stanie udowodnić, że gdyby nie przyjęcie chrztu to ono by nie powstało? Nie jesteś... I nie wiara jest niepotrzebna tylko złodziejski kler.
A jesteś w stanie udowodnić, że gdyby nie przyjęcie chrztu to ono by nie powstało? Nie jesteś... I nie wiara jest niepotrzebna tylko złodziejski kler. rozwiń
Avatar
Danek / 21 listopada 2016 o 07:47
Viva Christo Rey!
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:16
rozumiem,że Jesus zgodził się zostać królem tego głupiego bezgranicznie królestwa, i nic sobie nie robi z religijnej korupcji złodziejstwa cwaniactwa pedofilii i szaleństwa rozmów niedokończonych,chociaż każde dziecko wie ,że tylko cymbał rozmowy nie kończy
Avatar
gość / 20 listopada 2016 o 18:30
Króluj nam Chryste.
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 18:18
Kolejny cyrk katolicki,jak nie światki produkowane hurtowo,to znowu wymysły faundamentalistów religijnych,taki Iran Europy,władza leży i kasę rozdaje,dla chorych nie ma,dla spasionych karków,,wazelina,, i sztuczne uśmiechy,nie można wytrzymać co za nierząd,religie wykorzystują do polityki
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 16:39
będzie w Dzienniku Ustaw ?
Avatar
jajo / 20 listopada 2016 o 16:19
Normalny szlag! nie wiem o co chodzi z tym królem?
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 18:09
Na serio nie rosja watykan czy iran o tych jezus zapomnial
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 18:08
Na serio nie risks watykan czy iran
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 08:31
Witam i pytam - Polska przyjęła Jezusa Chrystusa za Króla i Pana czy uczynił to kościół katolicki? Ja nic o tym nie wiem, sąsiedzi i znajomi również. To od wczoraj ta Moja Ojczyzna staję się znów pośmiewiskiem Europy. Ażeby to jezus chrystus......
Avatar
i tyle / 21 listopada 2016 o 07:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przerażająca jest treść większości komentarzy.Co oni mają w "główkach". Nasza historia dowodzi, że państwo polskie powstało po przyjęciu chrztu i cały czas związane jest z wiarą. Teraz młode filozofy stwierdzają, że wiara jest niepotrzebna, a nawet im przeszkadza. "Prowadż się człeku jak chcesz, aby nie potrącaj innych".
A jesteś w stanie udowodnić, że gdyby nie przyjęcie chrztu to ono by nie powstało? Nie jesteś... I nie wiara jest niepotrzebna tylko złodziejski kler.
A jesteś w stanie udowodnić, że gdyby nie przyjęcie chrztu to ono by nie powstało? Nie jesteś... I nie wiara jest niepotrzebna tylko złodziejski kler. rozwiń
Avatar
Danek / 21 listopada 2016 o 07:47
Viva Christo Rey!
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 19:16
rozumiem,że Jesus zgodził się zostać królem tego głupiego bezgranicznie królestwa, i nic sobie nie robi z religijnej korupcji złodziejstwa cwaniactwa pedofilii i szaleństwa rozmów niedokończonych,chociaż każde dziecko wie ,że tylko cymbał rozmowy nie kończy
Avatar
gość / 20 listopada 2016 o 18:30
Króluj nam Chryste.
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 18:18
Kolejny cyrk katolicki,jak nie światki produkowane hurtowo,to znowu wymysły faundamentalistów religijnych,taki Iran Europy,władza leży i kasę rozdaje,dla chorych nie ma,dla spasionych karków,,wazelina,, i sztuczne uśmiechy,nie można wytrzymać co za nierząd,religie wykorzystują do polityki
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 16:39
będzie w Dzienniku Ustaw ?
Avatar
jajo / 20 listopada 2016 o 16:19
Normalny szlag! nie wiem o co chodzi z tym królem?
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 9 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 39 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 19 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 38 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 333 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!