poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraj Świat

Polskapresse może kupić Media Regionalne. Pod jednym warunkiem

  Edytuj ten wpis
Autor: red

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zezwolił na kupno spółki Media Regionalne przez Polskapresse. Decyzją urzędu nakazano również sprzedaż przedsiębiorstwa związanego z wydawaniem portalu oraz gazety Dziennik Wschodni. Nowy właściciel ma na to 12 miesięcy.

Polskapresse należy do grupy kapitałowej Verlagsgruppe Passau, wydaje m.in. Express Ilustrowany, Dziennik Bałtycki, Dziennik Polski, Gazetę Krakowską, Kurier Lubelski, Gazetę Wrocławską. Media Regionalne to spółka zależna Mecom Holdings. Wydaje m.in. tytuły, takie jak: Gazeta Lubuska, Dziennik Wschodni, Nowa Trybuna Opolska, czy Kurier Poranny. Transakcja ma polegać na przejęciu przez Polskapresse wyłącznej kontroli nad spółką Media Regionalne.

- Analizując skutki planowanego przejęcia urząd badał wpływ koncentracji na konkurencję na rynkach lokalnych, obejmujących obszar poszczególnych województw. Większość gazet wydawanych przez obie spółki skupia się bowiem głównie na tematyce dotyczącej regionów. Nie konkurują zatem z tytułami ogólnopolskimi, ani z mniejszymi lokalnymi, które zajmują się np. wydarzeniami z jednego lub kilku powiatów - czytamy w uzasadnieniu decyzji przez UOKiK.

Jednocześnie urząd podkreślił, że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji w województwie lubelskim na dwóch rynkach – dzienników regionalnych oraz regionalnej reklamy prasowej.

Dlatego Polskapresse w ciągu roku od wydania decyzji musi sprzedać Dziennik Wschodni oraz domeny dziennikwschodni.pl i e-dziennikwschodni.pl. Jeśli nabywca nie będzie dawał gwarancji dalszego prowadzenia dziennika regionalnego – prezes UOKiK odmówi jego akceptacji. Do czasu sprzedaży Polskapresse będzie musiała zapobiec osłabieniu rozpoznawalności i dostępności Dziennika Wschodniego, m.in. poprzez utrzymanie objętości oraz dotychczasowego charakteru dziennika i domen internetowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!