poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraj Świat

Ponad 11 tysięcy pożarów traw w ostatni weekend

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2012, 10:54

Pożary spowodowane wypalaniem traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania. Utrudniają
Pożary spowodowane wypalaniem traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania. Utrudniają

Tylko w ostatnich trzech dniach (23 – 25 marca) doszło do ponad 11 tys. pożarów traw.

W ostatni weekend w wyniku pożarów traw i nieużytków zmarły dwie osoby. Od początku marca br. z tego powodu zmarło pięć osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, by ze względu na bezpieczeństwo nie wypalać traw. Przypominamy, że wypalanie nieużytków jest zabronione.

W ostatni weekend w wyniku pożarów traw i nieużytków zmarły dwie osoby w województwie świętokrzyskim i mazowieckim. Od początku marca br. z tego powodu zmarło 5 osób, w województwie podkarpackim – jedna, w województwie świętokrzyskim – dwie, w województwie mazowieckim – dwie.

W województwie mazowieckim jedną z osób, które zmarły był strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Strażak brał udział w akcji gaszenia pożaru traw w Chlewiskach, w powiecie szydłowieckim. Podczas akcji doznał ciężkich poparzeń ciała i dróg oddechowych.

Przypominamy, że wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych – także kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Pożary spowodowane wypalaniem traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania. Utrudniają oraz powodują zagrożenie na drogach, prowadząc do kolizji i wypadków.

Pożary nieużytków, z uwagi na charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę strażaków oraz ilość potrzebnego sprzętu do ugaszenia ognia. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!