piątek, 23 czerwca 2017 r.

Kraj Świat

Pożegnano polskich żołnierzy poległych w Afganistanie (wideo)

Dodano: 22 grudnia 2011, 14:22

Pożegnanie polskich żołnierzy w Ghanzi (premier.gov.pl)
Pożegnanie polskich żołnierzy w Ghanzi (premier.gov.pl)

Uroczystość pożegnania polskich żołnierzy zabitych przez talibów w Afganistanie odbyła się dzisiaj w bazie Ghanzi. - Nieśli pokój, nie wojnę - powiedział premier Donald Tusk.

WIDEO

Swoich kolegów pożegnał dowódca polskiego Zespołu Odbudowy Prowincji PRT (ang. Provincial Reconstruction Team) mjr Paweł Chabielski. - Wczoraj zginęło pięciu chłopaków takich, jak każdy z nas. Z marzeniami, kredytem do spłacenia, rodziną, która czeka na powrót. Każdy z nich oprócz tego, że był żołnierzem, był przede wszystkim człowiekiem – mówił mjr Chabielski.

Ceremonię przywitania trumien z ciałami poległych żołnierzy w kraju zaplanowano na piątek.

21 grudnia doszło do ataku na polski patrol. W wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego poległo 5 żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Służyli w składzie X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Oni zginęli

St.kpr. Piotr Ciesielski miał 33 lata. W wojsku służył od 2005 r. Zostawił żonę Annę i dwie córki – czteroletnią Natalkę i roczną Julkę. Pośmiertnie awansowany do stopnia młodszego chorążego.

St.szer. Łukasz Krawiec miał 24 lata. W wojsku służył od 2007 r. Był kawalerem. Pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta.

St.szer. Marcin Szczurowski miał 30 lat. W wojsku służył od 2003 r. Zostawił żonę Magdalenę i dwie córki – trzyletnią Oliwię i roczną Majkę. Pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta.

St.szer. Marek Tomala miał 25 lat. W wojsku służył od 2006 r. Zostawił żonę Iwonę i trzyletnią córeczkę Zuzię. Pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta.

Szer. Krystian Banach miał 22 lata. W wojsku służył od 2008 r. Był kawalerem. Pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

23-25 czerwca
komentarze (0)0
polubienia (0)0
23-06-2017

23-25 czerwca

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!