Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

3 grudnia 2015 r.
8:10

Prezydent nad ranem odebrał ślubowanie od sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Autor: Zdjęcie autora pab
0 15 A A
Prezydent Andrzej Duda (fot. Maciej Kaczanowski)
Prezydent Andrzej Duda (fot. Maciej Kaczanowski)

Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek ślubowanie od czterech nowo wybranych w środę przez Sejm sędziów Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ślubowanie złożyli: Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski. Sędziowie zostali zaprzysiężeni podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

– Zachowana została ciągłość pracy Trybunału – stwierdził Prezydent RP, podkreślając równocześnie wagę pluralistycznego charakteru tej instytucji.

Sonda: Jak oceniasz zmiany wprowadzone przez PiS w Trybunale Konstytucyjnym?

Liczba głosów: 313
65.81%
Źle
29.71%
Dobrze
4.47%
Nie mam zdania

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 14:19
Czynności procesowe wykonuje się w godzinach 6.00 - 22.00 jeżeli ten czas nie został zachowany ślubowanie jest nie ważne. Amen
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 14:16
Marionetka Jarusia !
Avatar
crx / 3 grudnia 2015 o 12:46

Duda zachowal sie jak polityczny aparatczyk

Nic dziwnego ,bo to młody człowiek ,którego wypromował pan JK I. PO nie zachowało się poważnie w czerwcu,  zmieniając ustawę o TK, ale jeśli X napluje Y w twarz, to wcale nie oznacza ,że ja mogę Y dać po ryju !!! Biedny kraju ,nie masz już ci ratunku dla ciebie...;-(((

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 12:18
Oj Oj Guest Ty chyba jestes nawiedzony !!!!!!!! To normalne ze teraz mowi sie o porzadkach co ma mowic opcja ktora objela rzady ?????/ wspomnij sobie od wielu lat tak jest najpierw audyty potem rozliczanie a na dzialanie kazdej partii nie wystarczylo czasu !!!!!!!! tylko te rozliczania kosztuja nas podatnikow nie tych ktorzy sie bawia !!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 11:00
Dla mnie to skandal i tylko tak można określić takie procedury
Avatar
Martyna / 3 grudnia 2015 o 10:47

A niech hołota Polaków wyjedzie!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 10:33
Panie Jarosławie - tak nie można ! Budzić prezydenta z samego rana to niehumanitarne !!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 10:21
Bardzo dobrze niech robią porządki po PO. Przez 8 lat to oni robili co chcieli, a jak się role odwrócił to foch i ciągła krytyka
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 10:00

Nie powtarzaj się Pis-do !!!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 09:38

Maliniak posluszny

Lepiej Maliniak niż  pijak szoguniasty!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 14:19
Czynności procesowe wykonuje się w godzinach 6.00 - 22.00 jeżeli ten czas nie został zachowany ślubowanie jest nie ważne. Amen
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 14:16
Marionetka Jarusia !
Avatar
crx / 3 grudnia 2015 o 12:46

Duda zachowal sie jak polityczny aparatczyk

Nic dziwnego ,bo to młody człowiek ,którego wypromował pan JK I. PO nie zachowało się poważnie w czerwcu,  zmieniając ustawę o TK, ale jeśli X napluje Y w twarz, to wcale nie oznacza ,że ja mogę Y dać po ryju !!! Biedny kraju ,nie masz już ci ratunku dla ciebie...;-(((

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 12:18
Oj Oj Guest Ty chyba jestes nawiedzony !!!!!!!! To normalne ze teraz mowi sie o porzadkach co ma mowic opcja ktora objela rzady ?????/ wspomnij sobie od wielu lat tak jest najpierw audyty potem rozliczanie a na dzialanie kazdej partii nie wystarczylo czasu !!!!!!!! tylko te rozliczania kosztuja nas podatnikow nie tych ktorzy sie bawia !!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 11:00
Dla mnie to skandal i tylko tak można określić takie procedury
Avatar
Martyna / 3 grudnia 2015 o 10:47

A niech hołota Polaków wyjedzie!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 10:33
Panie Jarosławie - tak nie można ! Budzić prezydenta z samego rana to niehumanitarne !!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 10:21
Bardzo dobrze niech robią porządki po PO. Przez 8 lat to oni robili co chcieli, a jak się role odwrócił to foch i ciągła krytyka
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 10:00

Nie powtarzaj się Pis-do !!!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 o 09:38

Maliniak posluszny

Lepiej Maliniak niż  pijak szoguniasty!

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 2

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!