niedziela, 25 marca 2018 r.

Kraj Świat

Produkty marki Tiger zajmuje komornik

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2010, 13:19

Wczoraj do firmy FoodCare wkroczył komornik z nakazem zajęcia produktów marki Tiger. To efekt sądowego sporu między producentem napoju a byłym pięściarzem Dariuszem Tigerem Michalczewskim - donosi dziś pressserwis.

W krótkim komunikacie FoodCare poinformował wczoraj, że postanowienie sądu, które wykonał komornik, zostało wydane na wniosek Fundacji Darka Michalczewskiego "Równe Szanse". Firma poinformowała także, że złoży zażalenie na tę decyzję.

Jak dowiedzieli się dziennikarze branżowego miesięcznika Press, że decyzja sądu uniemożliwia firmie sprzedaż napoju Tiger. Producent prawdopodobnie będzie musiał go wycofać ze sprzedaży.

Tymczasem na przełomie listopada i grudnia FoodCare rozpoczął kampanię rebrandingową Tiger Black Energy Drink, która miała potrwać do stycznia 2011 roku. Jest prowadzona w telewizji, kinie, Internecie i na nośnikach reklamy zewnętrznej. Na razie nie wiadomo, czy kampania zostanie wstrzymana.

Spór między Michalczewskim a FoodCare o to, kto jest twórcą marki Tiger, trwa od dwóch lat i toczy się przed Urzędem Patentowym oraz krakowskim sądem.

W 2003 roku FoodCare i Michalczewski razem wprowadzali markę na rynek. Były bokser udzielił FoodCare licencji na wykorzystanie znaku towarowego Tiger oraz swojego wizerunku. Wystąpił w kampanii wprowadzającej napój.

Jednak współpraca popsuła się, gdy dwa lata temu prawnicy Michalczewskiego wyśledzili, że FoodCare bez jego wiedzy usunął wizerunek pięściarza z produktu oraz zmodyfikował napój. Michalczewski ma także pretensje, że producent stworzył konkurencyjną markę N-gine (jej twarzą jest Robert Kubica). Jego zdaniem odbiera ona konsumentów Tigerowi.

Od przełomu 2006 i 2007 marka Tiger jest liderem polskiego rynku napojów energetycznych pod względem wielkości sprzedaży. Polska jest pierwszym rynkiem, gdzie lokalnej marce z tego segmentu udało się pokonać Red Bulla.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!