sobota, 24 marca 2018 r.

Kraj Świat

Rodzina 500 plus już w Sejmie

Dodano: 1 lutego 2016, 19:09
Autor: dw, drs

Wczoraj rząd przyjął i skierował do Sejmu projekt ustawy dot. programu „Rodzina 500 plus”. Premier Beata Szydło poinformowała, że ustawa wprowadza świadczenie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko.

W rodzinach, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę (1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) świadczenie przysługiwać będzie również na pierwsze dziecko.

Wniosek o 500 zł na dziecko będzie trzeba składać co roku. Pieniądze ma wypłacać urząd gminy, miasta lub ośrodek pomocy społecznej. Rząd chce, by gotówka trafiła do rodzin już 1 kwietnia, ale samorządy będą miały na to trzy miesiące. Według premier Szydło, z programu 500 + skorzysta 3,7 mln dzieci w całej Polsce.

Samorządy czeka teraz wielka mobilizacja, bo to one muszą bardzo szybko zorganizować cały system przyjmowania wniosków i wydawania decyzji. Władze Lublina spodziewają się, że mogą dostać nawet 50 tys. wniosków. Aby się z nimi uporać planują uruchomić punkty składania dokumentów także w Biurach Obsługi Mieszkańców, a nawet w placówkach oświatowych. Ma to z jednej strony zapobiec powstawaniu kolejek, a z drugiej choć trochę odciążyć Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który do zajęcia się wnioskami będzie potrzebował zatrudnić dodatkowych 35 osób.

Miejski samorząd szacuje, że w samym tylko Lublinie do rodzin korzystających z tego wsparcia trafić może w skali roku ponad 300 milionów złotych.

Gość
Gość
Gość
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2016 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czekam kiedy cholerny rząd wprowadzi najniższą krajową  w wysokości 5 -6 tys. tak ja jak w innych krajach np. naszych sąsiadów niemców, a do tego czasu niech wprowadzi  dla każdego mniej zarabiającego dodatek wyrównawczy do wynagrodzenia za pracę, a nie, że rozdaje za darmo nasze pieniądze dla tych co umieją się tylko rozmnażać jak króliki

Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekam kiedy nas samotnych rodziców z jednym dzieckiem nasz rząd uzna za odpady społeczne i zacznie utylizować bo już teraz niema na życie a co dopiero jak opodatkowane banki podniosą ceny kredytów bo nie ma co ukrywać zasada naczyń połączonych, gdy kredyty zdrożeją to i przedsiębiorcy podniosą ceny swych produktów. Wtedy zostaje jedno albo przymierać z dzieckiem głodem lub uciekać z tego kraju jak najdalej i wspierać na zachodzie gospodarkę oraz przyrost naturalny bo to jedno dziecko może mieć dzieci. Dla tego niech rząd się zastanowi czy nie lepiej wprowadzić górne kryterium dochodowe dla bogatych a dla 2 osobowej rodzinny próg od 2 tyś.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moje dziecko i jemu podobne widać nie są potrzebne temu krajowi skoro rząd z panią premier na czele uznało że nie warto w nich inwestować a szkoda. Jestem samotną matką i zostało mi już jedno dziecko i mimo że pracuje na całym etacie razem z rentą syna mamy 1760zł a po opłaceniu rachunków zostaje nam 300- 350 zł to jesteśmy zamożni lub tak biedni że nie warto pomagać i nie obejmie syna program 500+. Gdy z godnie z ustawą prezes spółki skarbu państwa zarabiający 50 -100 tyś dostanie na drugie i kolejne dziecko te 500 zł. Jak pani premier może spać spokojnie gdy taka jawna niesprawiedliwość dotknie takich jak my . A tak wogule dostałam podwyżkę do płacy minimalnej 65 zł którą pochłoneła podwyżki podatku, wody.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Oszustwo wyborcze 500+. OKAZUJE SIĘ, ŻE ZALEDWIE CO DRUGIE POLSKIE DZIECKO PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA ZAŁAPIE SIĘ NA ŁASKĘ PIS I DUDY. 


Oszustwo wyborcze 500+. OKAZUJE SIĘ, ŻE ZALEDWIE CO DRUGIE POLSKIE DZIECKO PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA ZAŁAPIE SIĘ NA ŁASKĘ PIS I DUDY. 

wynika z tego, że 500 zł według tych patafianów W rządzie miało być trzecie w kolejności, najpierw mieli skorzystać pracujący, NIE DAJMY SIĘ, DO WALKI NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE

Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2016 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe gdzie podwyzki dla pielęgniarek.;Dostałyśmy; przed wyborami należy się następna podwyzka też 400 i tak przez cztery lata.Cha,cha.

a ja po 37 latach pracy 2300 zł brutto, netto ok. 1400- zl, by szlag trafił ten kraj, za darmo tj. za pieprzenie się rozdają kupę pieniędzy a za pracę jałmużna, czy ten nasz rząd upadł na głowę, młodzi powyjeżdżali za granicę za chlebem ,bo dostając 1300 zł to niech rząd sam zapieprza za takie pieniądze, zamiast zarządzić dodatki do wynagrodzeń tych najniższych za pracę to oni za pieprzenie się rozdają, gdzie leń niejednokrotnie  więcej dostanie za leżenie na dzieci jak osoba pracująca. LITOŚCI, NIE DAJMY SIĘ, WYJDŹMY NA ULICĘ I WALCZMY NA ŚMIEĆ NA ŻYCIE, BO INACZEJ NAS ZAGŁODZĄ.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!