Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

26 stycznia 2016 r.
20:48

Romuald Lipko o liście „zdrajców”: To straszne i drastyczne

Autor: Zdjęcie autora toma
1 82 A A
Romuald Lipko (fot. Maciej Kaczanowski)
Romuald Lipko (fot. Maciej Kaczanowski)

Za sprawą Krystyny Jandy odżyła dyskusja na temat listy „sprzedawczyków, kolaborantów i zdrajców narodu”, opublikowanej w maju ubiegłego roku przez portal Wirtualna Polonia. Aktorka zamieściła ją w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lista zawiera nazwiska kilkudziesięciu znanych osób: aktorów, muzyków i sportowców. Obok Jandy są na niej m.in.: Andrzej Grabowski, Kora, Janusz Gajos, Jan Tomaszewski, Dariusz Michalczewski, Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski, Danuta Szaflarska, Adam Małysz czy Justyna Kowalczyk. Wśród nich znalazł się też Romuald Lipko, lubelski muzyk i lider Budki Suflera.

– Jest mi szalenie przykro, że we własnym kraju doczekałem czasów, w których można komuś przyczepić taką zawieszkę. Podejrzewam, że ma to związek z moim udziałem w spocie wyborczym Bronisława Komorowskiego. Każdy ma prawo do swoich poglądów i wpisywanie za ich posiadanie na jakieś listy jest bardzo smutne – mówi Lipko. – Mam 65 lat, przeżyłem komunę i nie przypominam sobie, żeby nawet w najtrudniejszych czasach używano tak strasznych i drastycznych określeń.

Pod listą przypomnianą przez Krystynę Jandę pojawiły się we wtorek komentarze innych „wyróżnionych” przez portal. – Z Panią być ma jednej liście, to wielki zaszczyt! – napisała Justyna Kowalczyk (wpis Jandy miał wieczorem blisko 21 tys. polubień, udostępniono go ponad 4,2 tys. razy).

Na stronie głównej Wirtualnej Polonii, portalu przeznaczonego dla Polaków mieszkających poza granicami Polski, czytamy: „Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy. Zróbmy wszystko, aby rozpalony w sercach i umysłach płomień nie wygasł”.

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 29 stycznia 2016 o 10:31

Komentarz do Pani komentarza zamieściłem.
Albo przeoczyłem, albo go nie zamieszczono.
Niemniej, nie mam zamiaru dzielić się z Panią wiedzą, którą zdobywałem przez lata... Długie lata...
A Pani niech nadal uwielbia Jandę, tę aktorkę z adhd- mierną, ale wierną :-)

Widocznie był bład systemu, tak czasem bywa, ze się coś nie chce zamiescic.

Ad rem.

Jaki jest sens zdobywania wiedzy, którą potem zachowujemy dla siebie? Cały sens w jej poszerzaniu lezy w tym, zeby sie kiedys nią z kimś dzielić. Poznałam w zyciu wielu ludzi, ktorzy posiedli wiadomosci naprawdę unikatowe, i z wielką radoscią się nimi dzielili. Taką osobą był np. śp. Robert Kuwałek.

Zas z Pana, tak mi się wydaje, jest zwykly kłamczuszek. Coś mi się wydaje, ze nie zna sie Pan na teatrze i nie potrafiłby Pan przeprowadzić krytycznej analizy gry aktorskiej Krystyny jandy, za to lubi Pan od czasu do czasu wsadzić komuś szpilę. Czyż tak nie jest?

Widocznie był bład systemu, tak czasem bywa, ze się coś nie chce zamiescic.

Ad rem.

Jaki jest sens zdobywania wiedzy, którą potem zachowujemy dla siebie? Cały sens w jej poszerzaniu lezy w tym, zeby sie kiedys nią z kimś dzielić. Poznałam w zyciu wielu ludzi, ktorzy posiedli wiadomosci naprawdę unikatowe, i z wielką radoscią się nimi dzielili. Taką osobą był np. śp. Robert Kuwałek.

Zas z Pana, tak mi się wydaje, jest zwykly kłamczuszek. Coś mi się wydaje, ze nie zna sie Pan na teatrze i nie potrafiłby P... rozwiń

Avatar
Polonus / 28 stycznia 2016 o 19:50

pamiętajcie rodacy, wiedza nie boli, uczcie się na swoich błedach z histori, bo będziecie musieli ją znów powtarzać. Obcy jak będą w Polsce rządzić , to tylko dla siebie (kolesiów) dobrze , jak Donaldinio o pruskich korzeniach czy Bronek o bolszewickich. Nie wstyd wam za pomnik w Ossowie z 22 bagnetami wymierzonymi w Warszawę....co po tym ze je już zmieniono, symbol pozostał. Wstyd mi za takich "patriotów"  w homosovietikusów sprawie.

Avatar
Polonus / 28 stycznia 2016 o 19:45

Zdrajcy narodu to ci ktorzy lamia konstytucje i zamieniaja kraj dekomkratyczny w katolicka dydktature niejakiego Maliniaka jedzacego z reki Jarowi Polske Zbaw. Dobrze prawisz, nie poto nasi przodkowie przelewali krew, zeby obszczymurki z pisu wszystko rozpieprzyli, znajda sie na was latarnie na ktorych zawisniecie oj znajda.


Obszczymurek jak nazwałeś, to są ci co moczem gasili swieczki modlącym się babciom, a policjantom stojącym o parę metrów zabroniono interweniować. Nie kradnij mojego określenia dla tych króciaków. Bronek i Donald grali w jednej drużynie ale tramkarzy a nie zawodowców, dlatego tak krwawo się dla naszych prezydentów to skończyło. Zdrajcy są tak samo niebezpieczni jak w 39r. tz. volsdeutsche....Polacy ich rozliczą jak Kościuszko rozliczył. PiS to jedyna nadzieja na "pociotków" z PSL i "kolesiów " z PO, oraz nowych zdrajców opłacanych przez obcy kapitał Petru, Kijowski i pozostała wataha.


Obszczymurek jak nazwałeś, to są ci co moczem gasili swieczki modlącym się babciom, a policjantom stojącym o parę metrów zabroniono interweniować. Nie kradnij mojego określenia dla tych króciaków. Bronek i Donald grali w jednej drużynie ale tramkarzy a nie zawodowców, dlatego tak krwawo się dla naszych prezydentów to skończyło. Zdrajcy są tak samo niebezpieczni jak w 39r. tz. volsdeutsche....Polacy ich rozliczą jak Kościuszko rozliczył. PiS to jedyna nadzieja na "pociotków" z PSL i "kolesiów " z PO, oraz nowych zdrajców... rozwiń

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:49

Oto wpis Palikota - " Po wczorajszym jubileuszowym koncercie Budki Suflera poszliśmy w gronie kilku znajomych na kolację do warszawskiej restauracji U Kucharzy. Romuald Lipko, kompozytor i twórca zespołu, opowiadał wspaniałą historię z czasów PRLu o konieczności śpiewania na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze, żeby nie stracić paszportów, o zaszywaniu się esperalem w związku z trasą koncertową po ZSRR i wiele innych...." Palikot i Lipko... Co za mezalians ! A może nie mezalians lecz biologiczny , pasożytniczy


Palikot niech się zajmie swoimi "małpkami", Lipko tekstami piosenek, a patriotom niech dadzą rządzić. Za 4 lata będzie rozliczenie, ale jak tak dalej zdrajcy będą niszczyć wszystko co Polskie, to PiS będzie miał władzę dożywotnią. Polacy to nie lisowszczyzna i nie wilcze doły. Polska też nie jest H. D. i kamieni kupa.


Palikot niech się zajmie swoimi "małpkami", Lipko tekstami piosenek, a patriotom niech dadzą rządzić. Za 4 lata będzie rozliczenie, ale jak tak dalej zdrajcy będą niszczyć wszystko co Polskie, to PiS będzie miał władzę dożywotnią. Polacy to nie lisowszczyzna i nie wilcze doły. Polska też nie jest H. D. i kamieni kupa.

rozwiń
Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:45

 nie bój KOD to zmieni


Komitet Obalenia Demokracji już pokazał kim i czym jest. PO prostu zdrajcami, jakież zdziwienie i konsternacja była w EU  gdy przewodnicząca partii frakcji zielonych powoływała się na rozmowę z Kijowskim. To był dla niej szok gdy została skonfrontowana z faktami. Swoją drogą mam w tym swój udział, bo jak można tak działać, stawiać kogoś pod pręgierz bez zaznojomienia się z faktami? Doskonale rozumiem zmartwienie Niemców, stracą kolonialnię w Polsce, ale propozycja rządu polskiego jako ich partnera zaszokowała i skonsternowała politycznych adwersarzy. To było to, czego nie było przez 8 lat rzadów obciachu.


Komitet Obalenia Demokracji już pokazał kim i czym jest. PO prostu zdrajcami, jakież zdziwienie i konsternacja była w EU  gdy przewodnicząca partii frakcji zielonych powoływała się na rozmowę z Kijowskim. To był dla niej szok gdy została skonfrontowana z faktami. Swoją drogą mam w tym swój udział, bo jak można tak działać, stawiać kogoś pod pręgierz bez zaznojomienia się z faktami? Doskonale rozumiem zmartwienie Niemców, stracą kolonialnię w Polsce, ale propozycja rządu polskiego jako ich partnera zaszokowała i sko... rozwiń

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:38

Duda zbiera bardzo pozytywne recenzje za granicą, i żeby się o tym przekonać, wystarczy poczytac komentarze w zagranicznych mediach. Po raz pierwszy mamy rząd, który zaczał dbac o nasz narodowy interes. 


Masz całkowitą rację, ale kto z tych panów zna angielski czy niemiecki, który oriętuje się co naprawdę w polityce się liczy? Jestem dumny z prezydenta Dudy, to co pominęły POpaprane media to wstyd, jego wizyta w Chinach i Azji to wspaniała wizytówka Polski. Pani premier w parlamencie EU zaorała i Schulza i całą komisję.....natomast tego napewno nie znacie...Waszczykowski zajechał Steinmeiera propozycją uzbrojenia i wyszkolenia młodych zdrowych uchodźców (85%) i wysłać ich by oswobodzili swój kraj. Na zachodzie zrobiło to furorę i poparcie dostali z Bawarii z CSU a to przecież siostrzana partia A. Merkel.

O sukcesie min. Suszki który wraz z delegacją austriacką byli praktycznie autorami paktu klimatycznego którego zgodnie przyjęli wszystkie kraje świata. Jedynie w polskich mediach nawet tych na garnuszku rzadowym , o takich faktach nic nie podano. Bo trzeba jeszcze dużo oczyścić, wyrzucić te już zgnite dywany, by w Polsce mogli ludzie zyć jak na całym świecie.


Masz całkowitą rację, ale kto z tych panów zna angielski czy niemiecki, który oriętuje się co naprawdę w polityce się liczy? Jestem dumny z prezydenta Dudy, to co pominęły POpaprane media to wstyd, jego wizyta w Chinach i Azji to wspaniała wizytówka Polski. Pani premier w parlamencie EU zaorała i Schulza i całą komisję.....natomast tego napewno nie znacie...Waszczykowski zajechał Steinmeiera propozycją uzbrojenia i wyszkolenia młodych zdrowych uchodźców (85%) i wysłać ich by oswobodzili swój kraj. Na zachodzie zrobiło t... rozwiń

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:27

Wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele. Najwiecej Polakow spieprzylo za granice ale za rzadu pisu a nastepni dolaczyli po ostatnich wyborach, zreszta pis im jasno przekazal, ze nie maja juz do czego wracac. Komor byl obciachem ale czy sterowana kukielka wodza i gawiedzi koscielnej nia rowniez nie jest, z deszczu pod rynne jak to mowia. Przestancie chrzanic z tym kodem i mocarstwami, boicie sie tych kodowcow jak Jaro karty do bankomatu. Prawda jest taka, ze sami prowadzicie ten kraj ku pelnemu rozpieprzowi, zal mi was, podrygujecie u kleru jak pacynki w teatrze.


Większego przekłamania faktów w życiu nie widziałem. Za PiS kazdy chciał wracać, zarobić i wracać....PO te szanse i marzenia Polakom zabrało. Przecież dopiero wejście do EU otworzyło nam drogę! Po drugie nigdy , nawet za rządów SLD nie było 78% maturzystów którzy nie widzieli przyszłości we własnym kraju! To skandal, ja też chciałem wrócić, ale po co? By kolesiom zapełniać kieszenie, by nadal "resortowe dzieci" robiły za bissssnesmennów a nie zwykłych złodzieji? Dzisiaj widzimy to jak na dłoni, pierwszy rząd prawicowy i jak komuna się skrzykuje, nawet napuszczając obce mocarstwa na nas. Powtarza się 1792, i oby nie do końca, bo może Polski nie damy już rady ocalić, ale jak Kościuszko zdążymy zdrajców ukarać. Piszesz też o klerze, i to tonem co dla Polaka nie przystoji, bo 94% nas przyznaje się w mniejszym lub większym stopniu do katolickiej wiary. Wiec wstyd obrażać cały naród będąc samemu w tolerowanym marginesie.  Bez wiary i Boga nie byłoby Polski i jej państwowości. Wstyd że piszesz na forum z takimi brakami wiedzy i to podstawowej.


Większego przekłamania faktów w życiu nie widziałem. Za PiS kazdy chciał wracać, zarobić i wracać....PO te szanse i marzenia Polakom zabrało. Przecież dopiero wejście do EU otworzyło nam drogę! Po drugie nigdy , nawet za rządów SLD nie było 78% maturzystów którzy nie widzieli przyszłości we własnym kraju! To skandal, ja też chciałem wrócić, ale po co? By kolesiom zapełniać kieszenie, by nadal "resortowe dzieci" robiły za bissssnesmennów a nie zwykłych złodzieji? Dzisiaj widzimy to jak na dłoni, pierwszy rząd prawicowy i... rozwiń

Avatar
KODOM / 27 stycznia 2016 o 19:17

Tak czasem bywa, że z opluwaczy robią się z czasem opluwani. Ale mamy demokrację i 3 miesiące temu mieliśmy jej triumf!!!!!!

 nie bój KOD to zmieni

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:15

Powiem krótko !!! Wszyscy - i ci "patrioci" i ci rozsądni, żyjemy dzięki tzw. KOMUNIE ...Gdyby nie ona,  byłaby tysiącletnia Rzesza !


Piszesz o Rzeszy a zapominasz że wiecej ofiar i niedoli przynieśli nam homosovietikusy. Nigdy w historii nasz kraj nie poniósł takich ofiar jak za Stalina, bo tylko sowieci wywiazali się z umowy Ribbentrop-Mołotow wyniszczając naszą inteligencję. Co zreszto widać że tej umowy sowieci nadal nie wypowiedzieli, w Smoleńsku dali popis. Nigdy w świecie i nigdy na świecie nie zabito 2 prezydentów cały sztab generalny WP i kwiat opozycji. Oczywiście bez współpracy z t. Arabskim i agentem Turowskim nie wsadzono by wszystkich ViPów do Tutki. Ale czas pokaże jakie mieliśmy władzę. Nato a konkretnie w Niemczech mają przecież ifrarot fotografie ze smoleńska, dlaczego o tym milczą? Czyżby dalej "pakt działał". Natomiast kto z PiS czy Po to mało wazne, tylko kto z Polską a kto jest zdrajcą. Niewiedza nie usprawiedliwai nikogo!


Piszesz o Rzeszy a zapominasz że wiecej ofiar i niedoli przynieśli nam homosovietikusy. Nigdy w historii nasz kraj nie poniósł takich ofiar jak za Stalina, bo tylko sowieci wywiazali się z umowy Ribbentrop-Mołotow wyniszczając naszą inteligencję. Co zreszto widać że tej umowy sowieci nadal nie wypowiedzieli, w Smoleńsku dali popis. Nigdy w świecie i nigdy na świecie nie zabito 2 prezydentów cały sztab generalny WP i kwiat opozycji. Oczywiście bez współpracy z t. Arabskim i agentem Turowskim nie wsadzono by wszyst... rozwiń

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 18:00
"moim udziałem w spocie wyborczym Bronisława Komorowskiego" - oj, nie wiedziałem, że Lipko to zrobił. Dla mnie Lipko to w tym momencie zero - nie tylko intelektualne. Jakimż trzeba być - przynajmniej - nierozgarniętym człowiekiem, żeby poprzeć analfabetę sowieckiej proweniencji o ukradzionym nazwisku, powiązanego rodzinnie z ubecją, dla którego oddanie Polsce manifestuje się poprzez pożeranie czekoladowego orła !!!
Avatar
folkatka / 29 stycznia 2016 o 10:31

Komentarz do Pani komentarza zamieściłem.
Albo przeoczyłem, albo go nie zamieszczono.
Niemniej, nie mam zamiaru dzielić się z Panią wiedzą, którą zdobywałem przez lata... Długie lata...
A Pani niech nadal uwielbia Jandę, tę aktorkę z adhd- mierną, ale wierną :-)

Widocznie był bład systemu, tak czasem bywa, ze się coś nie chce zamiescic.

Ad rem.

Jaki jest sens zdobywania wiedzy, którą potem zachowujemy dla siebie? Cały sens w jej poszerzaniu lezy w tym, zeby sie kiedys nią z kimś dzielić. Poznałam w zyciu wielu ludzi, ktorzy posiedli wiadomosci naprawdę unikatowe, i z wielką radoscią się nimi dzielili. Taką osobą był np. śp. Robert Kuwałek.

Zas z Pana, tak mi się wydaje, jest zwykly kłamczuszek. Coś mi się wydaje, ze nie zna sie Pan na teatrze i nie potrafiłby Pan przeprowadzić krytycznej analizy gry aktorskiej Krystyny jandy, za to lubi Pan od czasu do czasu wsadzić komuś szpilę. Czyż tak nie jest?

Widocznie był bład systemu, tak czasem bywa, ze się coś nie chce zamiescic.

Ad rem.

Jaki jest sens zdobywania wiedzy, którą potem zachowujemy dla siebie? Cały sens w jej poszerzaniu lezy w tym, zeby sie kiedys nią z kimś dzielić. Poznałam w zyciu wielu ludzi, ktorzy posiedli wiadomosci naprawdę unikatowe, i z wielką radoscią się nimi dzielili. Taką osobą był np. śp. Robert Kuwałek.

Zas z Pana, tak mi się wydaje, jest zwykly kłamczuszek. Coś mi się wydaje, ze nie zna sie Pan na teatrze i nie potrafiłby P... rozwiń

Avatar
Polonus / 28 stycznia 2016 o 19:50

pamiętajcie rodacy, wiedza nie boli, uczcie się na swoich błedach z histori, bo będziecie musieli ją znów powtarzać. Obcy jak będą w Polsce rządzić , to tylko dla siebie (kolesiów) dobrze , jak Donaldinio o pruskich korzeniach czy Bronek o bolszewickich. Nie wstyd wam za pomnik w Ossowie z 22 bagnetami wymierzonymi w Warszawę....co po tym ze je już zmieniono, symbol pozostał. Wstyd mi za takich "patriotów"  w homosovietikusów sprawie.

Avatar
Polonus / 28 stycznia 2016 o 19:45

Zdrajcy narodu to ci ktorzy lamia konstytucje i zamieniaja kraj dekomkratyczny w katolicka dydktature niejakiego Maliniaka jedzacego z reki Jarowi Polske Zbaw. Dobrze prawisz, nie poto nasi przodkowie przelewali krew, zeby obszczymurki z pisu wszystko rozpieprzyli, znajda sie na was latarnie na ktorych zawisniecie oj znajda.


Obszczymurek jak nazwałeś, to są ci co moczem gasili swieczki modlącym się babciom, a policjantom stojącym o parę metrów zabroniono interweniować. Nie kradnij mojego określenia dla tych króciaków. Bronek i Donald grali w jednej drużynie ale tramkarzy a nie zawodowców, dlatego tak krwawo się dla naszych prezydentów to skończyło. Zdrajcy są tak samo niebezpieczni jak w 39r. tz. volsdeutsche....Polacy ich rozliczą jak Kościuszko rozliczył. PiS to jedyna nadzieja na "pociotków" z PSL i "kolesiów " z PO, oraz nowych zdrajców opłacanych przez obcy kapitał Petru, Kijowski i pozostała wataha.


Obszczymurek jak nazwałeś, to są ci co moczem gasili swieczki modlącym się babciom, a policjantom stojącym o parę metrów zabroniono interweniować. Nie kradnij mojego określenia dla tych króciaków. Bronek i Donald grali w jednej drużynie ale tramkarzy a nie zawodowców, dlatego tak krwawo się dla naszych prezydentów to skończyło. Zdrajcy są tak samo niebezpieczni jak w 39r. tz. volsdeutsche....Polacy ich rozliczą jak Kościuszko rozliczył. PiS to jedyna nadzieja na "pociotków" z PSL i "kolesiów " z PO, oraz nowych zdrajców... rozwiń

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:49

Oto wpis Palikota - " Po wczorajszym jubileuszowym koncercie Budki Suflera poszliśmy w gronie kilku znajomych na kolację do warszawskiej restauracji U Kucharzy. Romuald Lipko, kompozytor i twórca zespołu, opowiadał wspaniałą historię z czasów PRLu o konieczności śpiewania na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze, żeby nie stracić paszportów, o zaszywaniu się esperalem w związku z trasą koncertową po ZSRR i wiele innych...." Palikot i Lipko... Co za mezalians ! A może nie mezalians lecz biologiczny , pasożytniczy


Palikot niech się zajmie swoimi "małpkami", Lipko tekstami piosenek, a patriotom niech dadzą rządzić. Za 4 lata będzie rozliczenie, ale jak tak dalej zdrajcy będą niszczyć wszystko co Polskie, to PiS będzie miał władzę dożywotnią. Polacy to nie lisowszczyzna i nie wilcze doły. Polska też nie jest H. D. i kamieni kupa.


Palikot niech się zajmie swoimi "małpkami", Lipko tekstami piosenek, a patriotom niech dadzą rządzić. Za 4 lata będzie rozliczenie, ale jak tak dalej zdrajcy będą niszczyć wszystko co Polskie, to PiS będzie miał władzę dożywotnią. Polacy to nie lisowszczyzna i nie wilcze doły. Polska też nie jest H. D. i kamieni kupa.

rozwiń
Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:45

 nie bój KOD to zmieni


Komitet Obalenia Demokracji już pokazał kim i czym jest. PO prostu zdrajcami, jakież zdziwienie i konsternacja była w EU  gdy przewodnicząca partii frakcji zielonych powoływała się na rozmowę z Kijowskim. To był dla niej szok gdy została skonfrontowana z faktami. Swoją drogą mam w tym swój udział, bo jak można tak działać, stawiać kogoś pod pręgierz bez zaznojomienia się z faktami? Doskonale rozumiem zmartwienie Niemców, stracą kolonialnię w Polsce, ale propozycja rządu polskiego jako ich partnera zaszokowała i skonsternowała politycznych adwersarzy. To było to, czego nie było przez 8 lat rzadów obciachu.


Komitet Obalenia Demokracji już pokazał kim i czym jest. PO prostu zdrajcami, jakież zdziwienie i konsternacja była w EU  gdy przewodnicząca partii frakcji zielonych powoływała się na rozmowę z Kijowskim. To był dla niej szok gdy została skonfrontowana z faktami. Swoją drogą mam w tym swój udział, bo jak można tak działać, stawiać kogoś pod pręgierz bez zaznojomienia się z faktami? Doskonale rozumiem zmartwienie Niemców, stracą kolonialnię w Polsce, ale propozycja rządu polskiego jako ich partnera zaszokowała i sko... rozwiń

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:38

Duda zbiera bardzo pozytywne recenzje za granicą, i żeby się o tym przekonać, wystarczy poczytac komentarze w zagranicznych mediach. Po raz pierwszy mamy rząd, który zaczał dbac o nasz narodowy interes. 


Masz całkowitą rację, ale kto z tych panów zna angielski czy niemiecki, który oriętuje się co naprawdę w polityce się liczy? Jestem dumny z prezydenta Dudy, to co pominęły POpaprane media to wstyd, jego wizyta w Chinach i Azji to wspaniała wizytówka Polski. Pani premier w parlamencie EU zaorała i Schulza i całą komisję.....natomast tego napewno nie znacie...Waszczykowski zajechał Steinmeiera propozycją uzbrojenia i wyszkolenia młodych zdrowych uchodźców (85%) i wysłać ich by oswobodzili swój kraj. Na zachodzie zrobiło to furorę i poparcie dostali z Bawarii z CSU a to przecież siostrzana partia A. Merkel.

O sukcesie min. Suszki który wraz z delegacją austriacką byli praktycznie autorami paktu klimatycznego którego zgodnie przyjęli wszystkie kraje świata. Jedynie w polskich mediach nawet tych na garnuszku rzadowym , o takich faktach nic nie podano. Bo trzeba jeszcze dużo oczyścić, wyrzucić te już zgnite dywany, by w Polsce mogli ludzie zyć jak na całym świecie.


Masz całkowitą rację, ale kto z tych panów zna angielski czy niemiecki, który oriętuje się co naprawdę w polityce się liczy? Jestem dumny z prezydenta Dudy, to co pominęły POpaprane media to wstyd, jego wizyta w Chinach i Azji to wspaniała wizytówka Polski. Pani premier w parlamencie EU zaorała i Schulza i całą komisję.....natomast tego napewno nie znacie...Waszczykowski zajechał Steinmeiera propozycją uzbrojenia i wyszkolenia młodych zdrowych uchodźców (85%) i wysłać ich by oswobodzili swój kraj. Na zachodzie zrobiło t... rozwiń

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:27

Wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele. Najwiecej Polakow spieprzylo za granice ale za rzadu pisu a nastepni dolaczyli po ostatnich wyborach, zreszta pis im jasno przekazal, ze nie maja juz do czego wracac. Komor byl obciachem ale czy sterowana kukielka wodza i gawiedzi koscielnej nia rowniez nie jest, z deszczu pod rynne jak to mowia. Przestancie chrzanic z tym kodem i mocarstwami, boicie sie tych kodowcow jak Jaro karty do bankomatu. Prawda jest taka, ze sami prowadzicie ten kraj ku pelnemu rozpieprzowi, zal mi was, podrygujecie u kleru jak pacynki w teatrze.


Większego przekłamania faktów w życiu nie widziałem. Za PiS kazdy chciał wracać, zarobić i wracać....PO te szanse i marzenia Polakom zabrało. Przecież dopiero wejście do EU otworzyło nam drogę! Po drugie nigdy , nawet za rządów SLD nie było 78% maturzystów którzy nie widzieli przyszłości we własnym kraju! To skandal, ja też chciałem wrócić, ale po co? By kolesiom zapełniać kieszenie, by nadal "resortowe dzieci" robiły za bissssnesmennów a nie zwykłych złodzieji? Dzisiaj widzimy to jak na dłoni, pierwszy rząd prawicowy i jak komuna się skrzykuje, nawet napuszczając obce mocarstwa na nas. Powtarza się 1792, i oby nie do końca, bo może Polski nie damy już rady ocalić, ale jak Kościuszko zdążymy zdrajców ukarać. Piszesz też o klerze, i to tonem co dla Polaka nie przystoji, bo 94% nas przyznaje się w mniejszym lub większym stopniu do katolickiej wiary. Wiec wstyd obrażać cały naród będąc samemu w tolerowanym marginesie.  Bez wiary i Boga nie byłoby Polski i jej państwowości. Wstyd że piszesz na forum z takimi brakami wiedzy i to podstawowej.


Większego przekłamania faktów w życiu nie widziałem. Za PiS kazdy chciał wracać, zarobić i wracać....PO te szanse i marzenia Polakom zabrało. Przecież dopiero wejście do EU otworzyło nam drogę! Po drugie nigdy , nawet za rządów SLD nie było 78% maturzystów którzy nie widzieli przyszłości we własnym kraju! To skandal, ja też chciałem wrócić, ale po co? By kolesiom zapełniać kieszenie, by nadal "resortowe dzieci" robiły za bissssnesmennów a nie zwykłych złodzieji? Dzisiaj widzimy to jak na dłoni, pierwszy rząd prawicowy i... rozwiń

Avatar
KODOM / 27 stycznia 2016 o 19:17

Tak czasem bywa, że z opluwaczy robią się z czasem opluwani. Ale mamy demokrację i 3 miesiące temu mieliśmy jej triumf!!!!!!

 nie bój KOD to zmieni

Avatar
Polonus / 27 stycznia 2016 o 19:15

Powiem krótko !!! Wszyscy - i ci "patrioci" i ci rozsądni, żyjemy dzięki tzw. KOMUNIE ...Gdyby nie ona,  byłaby tysiącletnia Rzesza !


Piszesz o Rzeszy a zapominasz że wiecej ofiar i niedoli przynieśli nam homosovietikusy. Nigdy w historii nasz kraj nie poniósł takich ofiar jak za Stalina, bo tylko sowieci wywiazali się z umowy Ribbentrop-Mołotow wyniszczając naszą inteligencję. Co zreszto widać że tej umowy sowieci nadal nie wypowiedzieli, w Smoleńsku dali popis. Nigdy w świecie i nigdy na świecie nie zabito 2 prezydentów cały sztab generalny WP i kwiat opozycji. Oczywiście bez współpracy z t. Arabskim i agentem Turowskim nie wsadzono by wszystkich ViPów do Tutki. Ale czas pokaże jakie mieliśmy władzę. Nato a konkretnie w Niemczech mają przecież ifrarot fotografie ze smoleńska, dlaczego o tym milczą? Czyżby dalej "pakt działał". Natomiast kto z PiS czy Po to mało wazne, tylko kto z Polską a kto jest zdrajcą. Niewiedza nie usprawiedliwai nikogo!


Piszesz o Rzeszy a zapominasz że wiecej ofiar i niedoli przynieśli nam homosovietikusy. Nigdy w historii nasz kraj nie poniósł takich ofiar jak za Stalina, bo tylko sowieci wywiazali się z umowy Ribbentrop-Mołotow wyniszczając naszą inteligencję. Co zreszto widać że tej umowy sowieci nadal nie wypowiedzieli, w Smoleńsku dali popis. Nigdy w świecie i nigdy na świecie nie zabito 2 prezydentów cały sztab generalny WP i kwiat opozycji. Oczywiście bez współpracy z t. Arabskim i agentem Turowskim nie wsadzono by wszyst... rozwiń

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 18:00
"moim udziałem w spocie wyborczym Bronisława Komorowskiego" - oj, nie wiedziałem, że Lipko to zrobił. Dla mnie Lipko to w tym momencie zero - nie tylko intelektualne. Jakimż trzeba być - przynajmniej - nierozgarniętym człowiekiem, żeby poprzeć analfabetę sowieckiej proweniencji o ukradzionym nazwisku, powiązanego rodzinnie z ubecją, dla którego oddanie Polsce manifestuje się poprzez pożeranie czekoladowego orła !!!
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 3

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych