niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Kraj Świat

Sąd uchylił areszt oskarżonemu ws. śmierci Ewy Tylman

Dodano: 21 lutego 2017, 07:46

Wymierzenie Adamowi Z. surowej kary nie jest już tak realne jak dotychczas - podkreśliła sędzia Magdalena Grzybek w uzasadnieniu decyzji o uchyleniu aresztu wobec Adama Z. Mężczyzna, oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman, przebywał w areszcie od grudnia 2015 roku.

Sąd Okręgowy w Poznaniu, uchylając areszt Adamowi Z. zastosował wobec niego dozór policji dwa razy w tygodniu i zakazał mu opuszczania kraju. Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Prokuratura zapowiedziała, że będzie odwoływać się od tej decyzji.

W uzasadnieniu sędzia Magdalena Grzybek podkreśliła, że "z uwagi na fakt, że sąd przeprowadził już najistotniejsze dowody i pouczył strony o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej zarzucanego oskarżonemu czynu na łagodniejszą, należy uznać, że dalsze stosowanie wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego nie jest już celowe i konieczne".

Jak dodała, "z uwagi na możliwość przypisania oskarżonemu przestępstwa zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności (nieudzielenia pomocy - PAP), obawa wymierzenia mu surowej kary (...) nie jest już tak realna jak dotychczas. Nadto w ocenie sądu chybiony jest argument prokuratora, przedstawiony na dzisiejszym posiedzeniu, że w niniejszej sprawie istnieje uzasadniona obawa matactwa procesowego ze strony oskarżonego z uwagi na fakt, że nie zostali jeszcze przesłuchani na rozprawie członkowie jego rodziny". Sąd zaznaczył, że jeszcze na etapie postępowania przygotowawczego prokurator udzielał tym osobom zgody na widzenie z Adamem Z., "a zatem mieli oni z sobą regularny i stały kontakt" - powiedziała sędzia.

Czytaj więcej o: sąd Ewa Tylman
Henio
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Henio
Henio (21 lutego 2017 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ten Zbyszek to jakiś Sędzia Nieomylny, że tak się nim zachwycacie?
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Kajetan P uciął głowę lasce...szczegółowo opisał zdarzenie ..i cisza ,ciągle badają...szukają dowodów co za po..bany kraj
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawidłowo, i tak się już organy scigania zbłaznily w tej sprawie ....chłopak spanikował i tyle, mozna go krytykowac, ze nie zadzwonil po pomoc ... ale na cholere gej mialby zabijac laske ktora lubil? Bo mu chlopaka chciala odbic? Widac, ze dobra byla skora nachlana jak swinia taxowki nie zamowila, do chlopaka odrazu nie zadzwonila tylo dala sie odprowadzac ... ciekawe ilu innym tez dala sie tak odprowadzac ? Pisze to ja - kobieta ;)!
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kobita po pijaku wpadła do rzeki. A że miała chłopka z ABW, to rozkręcono aferę i wrobili geja w morderstwo. Co za żenada...
Rozwiń
Gość
Gość (21 lutego 2017 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zbyszek już powiedział o kwalifikacji czynu. Więc sąd aby zrobić na złość robi odwrotnie. To co się dzieje w głowie się nie mieści z tymi nad ludźmi. Banda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!