wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraj Świat

"Sto lat!” dla Lecha Wałęsy od Towarzystwa Jana Karskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2013, 19:30

Jedno ze spotkań Jana Karskiego i Lecha Wałęsy. Tu po raz pierwszy Wałęsa w roli głowy państwa<br />
 (Ar
Jedno ze spotkań Jana Karskiego i Lecha Wałęsy. Tu po raz pierwszy Wałęsa w roli głowy państwa
(Ar

Wydarzeniem weekendu w Polsce były uroczystości 70. urodzin Lecha Wałęsy, hucznie celebrowane w Gdańsku-Oliwie. Przybyły na nie elity polskiego życia publicznego, koledzy z "Solidarności”, goście zagraniczni.

Był także akcent lubelski. Związane z Kazimierzem Dolnym i Lublinem, a prowadzące działalność ogólnopolską i między-narodową Towarzystwo Jana Karskiego złożyło Lechowi Wałęsie specjalne życzenia urodzinowe. We wręczonym jubilatowi liście sygnowanym przez prezesa Towarzystwa Kazimierza Pawełka, czytamy:

"Z okazji 70-lecia urodzin proszę przyjąć nasze najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, optymizmu i sukcesów.

Nagroda Orła Jana Karskiego trafiła do Pana za odmianę oblicza Europy i świata. Faktu zapisanego w tej prostej motywacji nic nie jest w stanie zmienić.

Za to należy się Panu szacunek historii i zwykłe podziękowanie od zwykłych ludzi. Sto lat, Panie Prezydencie!”

Jak wiadomo Lech Wałęsa jest laureatem prestiżowej Nagrody Orła Jana Karskiego, jaką wręczano mu latem br. podczas uroczystości w Łazienkach Królewskich. Wcześniej, Towarzystwo rekomendowało twórcę "Solidarności” do amerykańskiej Jan Karski Freedom Award, wręczanej corocznie przez ambasadora USA w Polsce.

– Związki Lecha Wałęsy z naszym patronem miały długą tradycję, o czym pan prezydent pisał w swej książce – przypomina Kazimierz Pawełek.

I dodaje: – Sięgały słynnego wystąpienia polskiego bohatera na Kapitolu, po kolejne spotkania oraz uhonorowania Jana Karskiego przez Lecha Wałęsę Orderem Orła Białego, tuż po reaktywacji tego najwyższego polskiego odznaczenia.

Po śmierci Jana Karskiego, 13 lipca 2000 roku, Lech Wałęsa był pierwszą osobą publiczną, która nadesłała kondolencje do domu bohatera Polski, Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Te serdeczne związki są do dziś podtrzymywane przez pana prezydenta z naszym Towarzystwem. Nic dziwnego, że dołączyliśmy do świętujących jego 70-lecie z naszymi życzeniami – puentuje Kazimierz Pawełek.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!