niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Kraj Świat

Strzelanina w biurze PIS: Dożywocie dla Ryszarda Cyby

Dodano: 20 grudnia 2011, 13:25
Autor: (PAP)

63-latek w chwili zatrzymania przez policję
63-latek w chwili zatrzymania przez policję

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 63-letniego Ryszarda Cybę na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna w październiku 2010 roku zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika łódzkiego biura PiS Pawła Kowalskiego.

Sąd Okręgowy w Łodzi zdecydował także, że Cyba będzie mógł ubiegać się o przedterminowe, warunkowe zwolnienie z więzienia po 30 latach i pozbawił go na 10 lat praw publicznych.

Zgodnie z wyrokiem sadu Cyba ma też wypłacić zadośćuczynienie rodzinie Marka Rosiaka i Pawłowi Kowalskiemu, łącznie 140 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Przypomnijmy, 19 października 2010 roku Ryszard Cyba wtargnął z bronią w ręku do siedziby PiS w Łodzi.

Zastrzelił działacza partii i asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego - Marka Rosiaka oraz zranił nożem Pawła Kowalskiego, asystenta posła Jarosława Jagiełły.

Łódzka prokuratura oskarżyła Cybę o zabójstwo Rosiaka i usiłowanie zabójstwa Kowalskiego. Odpowiada on także za nielegalne posiadanie broni - pistoletu Walther oraz 57 sztuk amunicji.

Przed sądem Cyba przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sąd zgodził się na ujawnienie jego danych osobowych i wizerunku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24