wtorek, 20 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Katastrofa budowlana po wybuchu gazu. Znaleziono ciało piątej ofiary

Dodano: 8 kwietnia 2017, 14:52

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2017, 17:17

W sobotę przed godz. 9 doszło do wybuchu gazu w kamienicy w Świebodzicach koło Wałbrzycha (woj. dolnośląskie).

17:13

Strażacy znaleźli pod gruzami kolejną osobę. Jak się okazało, odnaleziona kobieta niestety była martwa. W tej chwili ratownicy poszukują już najprawdopodobniej jeszcze jednej osoby.

16:50

- W części budynku dotarliśmy już do parteru, w części pozostajemy jeszcze na poziomie 1. piętra. W tej chwili przed nami jest bardzo trudno faza działań, ponieważ musimy rozebrać kolejną część dachu – poinformował st. bryg. Adam Konieczny, dolnośląski komendant wojewódzki PSP.

Jak dodał, strażacy doszli już do takiego momentu, w który pozostałości dachu zaczynają się niebezpiecznie osuwać i konieczne jest jego całkowite usunięcie.

WIDEO

16:38

Ratownicy odnaleźli ciało czwartej osoby - poinformował wojewoda dolnośląski. To mężczyzna. Inna poszukiwana osoba - starsza kobieta, jak się okazało, na szczęście przebywała poza budynkiem. Strażacy wciąż jednak poszukują dwóch zaginionych osób.

14:52

Ratownicy przeszukujący gruzowisko po zawalonej kamienicy w Świebodzicach wydostali trzecie ciało. Dwie pozostałe ofiary śmiertelne to dzieci w wieku szkolnym. Podczas konferencji prasowej o godz. 14 wojewoda dolnośląski poinformował, że ratownicy poszukują w gruzowisku jeszcze czterech osób.

- Został potwierdzony kolejny zgon. Chciałbym złożyć wyrazy współczucia dla rodziny. Akcja trwa. Poszukują ludzi najlepsi eksperci, specjaliści, którzy są w możliwości. Na chwilę obecną wydobyliśmy siedmioro osób, w tym trzy niestety mamy potwierdzone osoby nieżywe. Jeżeli chodzi o cztery osoby - są rozdysponowane w szpitalach - powiedział Paweł Hreniak podczas briefingu prasowego w Świebodzicach.

- W budynku przebywało według nas prawdopodobnie 15, 16 osób. Trzy osoby wyszły same, nic im się nie stało. Do pozostałych osób dotarliśmy. Informacje od rodzin wskazują na to, że poszukujemy jeszcze czterech osób – powiedział st. bryg. Adam Konieczny, dolnośląski komendant wojewódzki PSP.

Trzykondygnacyjna poniemiecka kamienica jest usytuowana przy ul. Krasickiego 28 w Świebodzicach - to centrum tego miasta położonego między Wałbrzychem a Świdnicą. Budynek runął w sobotę około godz. 9.

Jak poinformował dolnośląski komendant wojewódzki PSP, trzy lata temu w budynku zmodernizowano instalację gazową.

WIDEO

Wideo: Wojciech Kujat

anka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anka
anka (9 kwietnia 2017 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tragedię ludzką nazywa dziadostwem. Upadek moralny- totalny. Zero współczucia dla innych. Tak myśli i zachowuje się młodzież wychowana na gierkach komputerowych. "dziadostwo" - masz w główce. Wyrazy współczucia dla poszkodowanych.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
100% racji
Rozwiń
Gość
Gość (9 kwietnia 2017 o 06:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tragedię ludzką nazywa dziadostwem. Upadek moralny- totalny. Zero współczucia dla innych. Tak myśli i zachowuje się młodzież wychowana na gierkach komputerowych. "dziadostwo" - masz w główce. Wyrazy współczucia dla poszkodowanych.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2017 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to jest, jakiś dziennik ogólnopolski? Co mnie obchodzi jakieś dziadostwo pod Wałbrzychem?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!