Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

28 stycznia 2016 r.
8:36

"Świecka szkoła"? PiS jest przeciw

0 34 A A

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Zakłada on zakazanie finansowania organizacji nauki religii ze środków publicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Kościół nie jest biedną instytucją i jeśliby zachciał, mógłby sfinansować lekcje religii – czy to w salkach parafialnych, czy to w murach szkolnych – jeśli tak zdecydują rodzice (w szkołach ponadgimnazjalnych decyzję należy pozostawić uczniom – są oni wystarczająco dojrzali)” – piszą projektodawcy. Szacują, że przyjęcie zaproponowanych przepisów przyniesie dla budżetu 1,4 mld zł oszczędności.

Obywatelska inicjatywa „Świecka szkoła” powstała w środowisku czasopisma „Liberté!” (Wolność – red.). O zebraniu wymaganych 100 tys. podpisów poinformowano we wrześniu (ostatecznie pod projektem podpisało się ponad 155 tys. osób). Projekt przedstawi zastępca naczelnego „L!” Marcin Celiński.

– Pierwszy raz na szerszą skalę zainteresowano się, jak to z tą katechezą jest – z przeprowadzonych przez różne pracownie badań opinii publicznej wynika, że od 49 do 62 proc. respondentów uważa, że katecheza nie powinna być finansowana przez państwo. Okazuje się, że zwolennicy zmiany prawa o finansowaniu religii w szkołach zgodnie z naszym projektem to nie marginalna mniejszość, ale co najmniej połowa Polaków – pisze Celiński w swoim blogu.

Czego oczekują autorzy projektu od konserwatywnej większości, która już zadeklarowała sprzeciw? – Obecnie rządzący w kampanii wyborczej obiecywali, że zerwą z praktyką odrzucania projektów obywatelskich bez rozpatrzenia, w pierwszym czytaniu. Jeśli są przeciw naszym pomysłom, łatwiej będzie im to wykazać w toku merytorycznej dyskusji w komisjach i debacie w drugim czytaniu – tłumaczy Celiński.

We wtorek rząd przyjął stanowisko zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i negatywnie ocenił obywatelski projekt zmian w sposobie finansowania lekcji religii.

Źródło: MamPrawoWiedziec.pl

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 23:29
Proponuje temu co go kura pazurkiem wyskrobala aby Zajrzal do slownika ortograficznego i sprawdzil jak Pisze sie ...glombie ..bo przez taka ortografie sam Zasluguje na to miano
Avatar
Gucio / 3 lutego 2016 o 07:51

a te narkotyki w szkołach, przemoc fizyczna i psychiczna - to bajki , nie ?

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 15:18
Ja chodziłam na religię do sali katechetycznej na plebanii i wspominam ten czas bardzo mile. Księża starali się przyciągnąć dzieci do kościoła, po lekcjach, były próby dziewczyn śpiewających w chórze, chłopcy grali w piłkę lub pomagaliśmy w opiece nad opuszczonymi grobami, porządkowaliśmy teren wokół kościoła, w ten sposób powstawała integracja między dziećmi i uczyliśmy się współdziałania w grupie. Dziś moje dzieci nie chcą chodzić na lekcje religii ani do kościoła bo większość księży zatraciła swoje powołanie. W wielu parafiach niema chórów a wiedza o naszej wierze nie jest ciekawa bo przymuszona jako kolejny przedmiot w szkole. Zniszczyła to lekcja religii w szkole.
Ja chodziłam na religię do sali katechetycznej na plebanii i wspominam ten czas bardzo mile. Księża starali się przyciągnąć dzieci do kościoła, po lekcjach, były próby dziewczyn śpiewających w chórze, chłopcy grali w piłkę lub pomagaliśmy w opiece nad opuszczonymi grobami, porządkowaliśmy teren wokół kościoła, w ten sposób powstawała integracja między dziećmi i uczyliśmy się współdziałania w grupie. Dziś moje dzieci nie chcą chodzić na lekcje religii ani do kościoła bo większość księży zatraciła swoje powołanie. W wielu parafiach niema chóró... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 14:32

Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki.

Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.

większego debilizmu muzgowego nie czytałem od wczoraj

większego debilizmu muzgowego nie czytałem od wczoraj

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 08:27
Co za bzdury. Normalnemu człowiekowi nie potrzeba Kościoła, żeby wierzyć w Boga. Mnie np. Kościół odrzuca od wiary. Jak patrzę na te samochody, kielichy, budowle co 2 km, tych bezrobotnych mężczyzn w sutannach... aż mi się wierzyć nie chce, że na Naszym świecie dzieci umierają z głodu. A tu splendor i blichtr. Ale mnie ogólni żaden Kościół i żadna religia nie kojarzy się z Bogiem... Walka o kasę i wpływy. Zgodnie z ideologią niektórych: Im więcej krzyżyków sobie w domu i dookoła powiesisz, tym szybsza droga do nieba. Przecież wiara powinna być oparta o konkretne czyny, a nie pieniądze i "medaliki".
Co za bzdury. Normalnemu człowiekowi nie potrzeba Kościoła, żeby wierzyć w Boga. Mnie np. Kościół odrzuca od wiary. Jak patrzę na te samochody, kielichy, budowle co 2 km, tych bezrobotnych mężczyzn w sutannach... aż mi się wierzyć nie chce, że na Naszym świecie dzieci umierają z głodu. A tu splendor i blichtr. Ale mnie ogólni żaden Kościół i żadna religia nie kojarzy się z Bogiem... Walka o kasę i wpływy. Zgodnie z ideologią niektórych: Im więcej krzyżyków sobie w domu i dookoła powiesisz, tym szybsza droga do nieba. Przecież wiara powinna ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 21:19

Widać że szatan niektórym nie tylko rozum ale i kulturę pozabierał. Kościół katolicki w Polsce to 94% narodu, to jest jego najwiekszą i najważniejszą częścią. Ludzie którzy godzą w Kosciół tak naprawdę chcą upadku Polski. Przecież nasza państwowość się zaczęła właśnie od Chrztu Polski. Oczywiście jak tutaj widzę POmyleni chcieliby nowe wartości wszczepiać w uczniów....bo Dekalog, zabrania zabijać, kraść, códzołożyć, wiec jak to ma się z genderowskim popędem seksualnym że nie płeć ale uczucie jest najważniejsze w cielesnej uciesze. Pytam tych samych czy wiedzą że pierwszy kraj na świecie ,który rygorystycznie metodę GENDER wprowadził w życie (NORWEGIA) właśnie w ubiegłym roku wycofał się ze wszystkich projektów i przestał finansować wszystkie te sprawy? Dlaczego my Polacy mamy uczyć się na własnych błędach anie na błędach innych? Mniej kosztowne i bolesne jest to. A co do wiary, to nikt z Bogiem jeszcze nie wygrał, a nawet tacy ateiści jak Oleksy czy Jaruzelski ugieli w obliczu smierci swoje kolana przed Jedyną Prawdą, Jezusem Chrystusem. Dlaczego mamy swoim dzieciom tego poznania zabraniać, a płacić i utrzymywać zupełnie nam obce ideologie?

aleś ty głupi(a) ,wyprali ci mózg i jeszcze cieszysz sie z tego,jak debil,nawet glombie do 9 liczyć nie umiesz i bredzisz coś o 10 przykazaniach,cały trud położony w twoją naukę można psu w d..e wsadzić,mózg  na śmietnik,panstwowość sobie baran wymyslił od chrztu ,hehe a może jełopku rydzykowy  nas po prostu kura pazurkiem wydrapała?

aleś ty głupi(a) ,wyprali ci mózg i jeszcze cieszysz sie z tego,jak debil,nawet glombie do 9 liczyć nie umiesz i bredzisz coś o 10 przykazaniach,cały trud położony w twoją naukę można psu w d..e wsadzić,mózg  na śmietnik,panstwowość sobie baran wymyslił od chrztu ,hehe a może jełopku rydzykowy  nas po prostu kura pazurkiem wydrapała?

rozwiń
Avatar
PISLAND / 1 lutego 2016 o 16:53

Widać że szatan niektórym nie tylko rozum ale i kulturę pozabierał. Kościół katolicki w Polsce to 94% narodu, to jest jego najwiekszą i najważniejszą częścią. Ludzie którzy godzą w Kosciół tak naprawdę chcą upadku Polski. Przecież nasza państwowość się zaczęła właśnie od Chrztu Polski. Oczywiście jak tutaj widzę POmyleni chcieliby nowe wartości wszczepiać w uczniów....bo Dekalog, zabrania zabijać, kraść, códzołożyć, wiec jak to ma się z genderowskim popędem seksualnym że nie płeć ale uczucie jest najważniejsze w cielesnej uciesze. Pytam tych samych czy wiedzą że pierwszy kraj na świecie ,który rygorystycznie metodę GENDER wprowadził w życie (NORWEGIA) właśnie w ubiegłym roku wycofał się ze wszystkich projektów i przestał finansować wszystkie te sprawy? Dlaczego my Polacy mamy uczyć się na własnych błędach anie na błędach innych? Mniej kosztowne i bolesne jest to. A co do wiary, to nikt z Bogiem jeszcze nie wygrał, a nawet tacy ateiści jak Oleksy czy Jaruzelski ugieli w obliczu smierci swoje kolana przed Jedyną Prawdą, Jezusem Chrystusem. Dlaczego mamy swoim dzieciom tego poznania zabraniać, a płacić i utrzymywać zupełnie nam obce ideologie?

 Z tych 94 % połowa chodzi do koscioła a do komuni połowa tej połowy albo i nie. A co ty wiesz co zrobił Jazruzelski, to co ci powiedzieli w telewizorku na zyczenie rodziny?

 Z tych 94 % połowa chodzi do koscioła a do komuni połowa tej połowy albo i nie. A co ty wiesz co zrobił Jazruzelski, to co ci powiedzieli w telewizorku na zyczenie rodziny?

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:50
LEKCJE RELIGII TO WRZÓD NA DOBREJ SZKOLE
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:55

Najbardziej wartościowymi pracownikami są ludzie wierzacy, nie zatrudnię nigdy człowieka który nie ma uporzadkowanych wartości moralnych czy etycznych. Mam w tym doświadczenie i wiem jak jest. Do religii i wiary człowieka nie wtrącają się obce nacje, tylko ich diabeł. Tam gdzie naród nie ma moralnych wartości łatwiej mu narzucić obce, np. równość rodzin homo z "normalną " rodziną, o wychowaniu dzieci nawet nie warto pisać.

W EU trwa dyskusja by zabronić chrztu dzieci niepełnoletnim, zobaczymy czy tą dyskusję rozszerzą na obrzezanie Żydów i Mahometan. Bo wtedy pokażą prawdziwą swoją twarz.

Dzieki za post, większej bzdury już tu dawno nie czytałem.

a post, większej bzdury już tu dawno nie czytałem.

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 lutego 2016 o 09:29

Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki.

Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.


Masz rację, człowiek który swoje wartości duchowe opiera na fundamencie  jakim jest Bóg jest tak samo skałą jak sam św Piotr. Bo to nie my się uswiecamy, to uświeca nas Jezus Chrystus. Nasi ojcowie mówili, bez Boga ani do proga.


Masz rację, człowiek który swoje wartości duchowe opiera na fundamencie  jakim jest Bóg jest tak samo skałą jak sam św Piotr. Bo to nie my się uswiecamy, to uświeca nas Jezus Chrystus. Nasi ojcowie mówili, bez Boga ani do proga.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2016 o 23:29
Proponuje temu co go kura pazurkiem wyskrobala aby Zajrzal do slownika ortograficznego i sprawdzil jak Pisze sie ...glombie ..bo przez taka ortografie sam Zasluguje na to miano
Avatar
Gucio / 3 lutego 2016 o 07:51

a te narkotyki w szkołach, przemoc fizyczna i psychiczna - to bajki , nie ?

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 15:18
Ja chodziłam na religię do sali katechetycznej na plebanii i wspominam ten czas bardzo mile. Księża starali się przyciągnąć dzieci do kościoła, po lekcjach, były próby dziewczyn śpiewających w chórze, chłopcy grali w piłkę lub pomagaliśmy w opiece nad opuszczonymi grobami, porządkowaliśmy teren wokół kościoła, w ten sposób powstawała integracja między dziećmi i uczyliśmy się współdziałania w grupie. Dziś moje dzieci nie chcą chodzić na lekcje religii ani do kościoła bo większość księży zatraciła swoje powołanie. W wielu parafiach niema chórów a wiedza o naszej wierze nie jest ciekawa bo przymuszona jako kolejny przedmiot w szkole. Zniszczyła to lekcja religii w szkole.
Ja chodziłam na religię do sali katechetycznej na plebanii i wspominam ten czas bardzo mile. Księża starali się przyciągnąć dzieci do kościoła, po lekcjach, były próby dziewczyn śpiewających w chórze, chłopcy grali w piłkę lub pomagaliśmy w opiece nad opuszczonymi grobami, porządkowaliśmy teren wokół kościoła, w ten sposób powstawała integracja między dziećmi i uczyliśmy się współdziałania w grupie. Dziś moje dzieci nie chcą chodzić na lekcje religii ani do kościoła bo większość księży zatraciła swoje powołanie. W wielu parafiach niema chóró... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 14:32

Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki.

Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.

większego debilizmu muzgowego nie czytałem od wczoraj

większego debilizmu muzgowego nie czytałem od wczoraj

rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 08:27
Co za bzdury. Normalnemu człowiekowi nie potrzeba Kościoła, żeby wierzyć w Boga. Mnie np. Kościół odrzuca od wiary. Jak patrzę na te samochody, kielichy, budowle co 2 km, tych bezrobotnych mężczyzn w sutannach... aż mi się wierzyć nie chce, że na Naszym świecie dzieci umierają z głodu. A tu splendor i blichtr. Ale mnie ogólni żaden Kościół i żadna religia nie kojarzy się z Bogiem... Walka o kasę i wpływy. Zgodnie z ideologią niektórych: Im więcej krzyżyków sobie w domu i dookoła powiesisz, tym szybsza droga do nieba. Przecież wiara powinna być oparta o konkretne czyny, a nie pieniądze i "medaliki".
Co za bzdury. Normalnemu człowiekowi nie potrzeba Kościoła, żeby wierzyć w Boga. Mnie np. Kościół odrzuca od wiary. Jak patrzę na te samochody, kielichy, budowle co 2 km, tych bezrobotnych mężczyzn w sutannach... aż mi się wierzyć nie chce, że na Naszym świecie dzieci umierają z głodu. A tu splendor i blichtr. Ale mnie ogólni żaden Kościół i żadna religia nie kojarzy się z Bogiem... Walka o kasę i wpływy. Zgodnie z ideologią niektórych: Im więcej krzyżyków sobie w domu i dookoła powiesisz, tym szybsza droga do nieba. Przecież wiara powinna ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 21:19

Widać że szatan niektórym nie tylko rozum ale i kulturę pozabierał. Kościół katolicki w Polsce to 94% narodu, to jest jego najwiekszą i najważniejszą częścią. Ludzie którzy godzą w Kosciół tak naprawdę chcą upadku Polski. Przecież nasza państwowość się zaczęła właśnie od Chrztu Polski. Oczywiście jak tutaj widzę POmyleni chcieliby nowe wartości wszczepiać w uczniów....bo Dekalog, zabrania zabijać, kraść, códzołożyć, wiec jak to ma się z genderowskim popędem seksualnym że nie płeć ale uczucie jest najważniejsze w cielesnej uciesze. Pytam tych samych czy wiedzą że pierwszy kraj na świecie ,który rygorystycznie metodę GENDER wprowadził w życie (NORWEGIA) właśnie w ubiegłym roku wycofał się ze wszystkich projektów i przestał finansować wszystkie te sprawy? Dlaczego my Polacy mamy uczyć się na własnych błędach anie na błędach innych? Mniej kosztowne i bolesne jest to. A co do wiary, to nikt z Bogiem jeszcze nie wygrał, a nawet tacy ateiści jak Oleksy czy Jaruzelski ugieli w obliczu smierci swoje kolana przed Jedyną Prawdą, Jezusem Chrystusem. Dlaczego mamy swoim dzieciom tego poznania zabraniać, a płacić i utrzymywać zupełnie nam obce ideologie?

aleś ty głupi(a) ,wyprali ci mózg i jeszcze cieszysz sie z tego,jak debil,nawet glombie do 9 liczyć nie umiesz i bredzisz coś o 10 przykazaniach,cały trud położony w twoją naukę można psu w d..e wsadzić,mózg  na śmietnik,panstwowość sobie baran wymyslił od chrztu ,hehe a może jełopku rydzykowy  nas po prostu kura pazurkiem wydrapała?

aleś ty głupi(a) ,wyprali ci mózg i jeszcze cieszysz sie z tego,jak debil,nawet glombie do 9 liczyć nie umiesz i bredzisz coś o 10 przykazaniach,cały trud położony w twoją naukę można psu w d..e wsadzić,mózg  na śmietnik,panstwowość sobie baran wymyslił od chrztu ,hehe a może jełopku rydzykowy  nas po prostu kura pazurkiem wydrapała?

rozwiń
Avatar
PISLAND / 1 lutego 2016 o 16:53

Widać że szatan niektórym nie tylko rozum ale i kulturę pozabierał. Kościół katolicki w Polsce to 94% narodu, to jest jego najwiekszą i najważniejszą częścią. Ludzie którzy godzą w Kosciół tak naprawdę chcą upadku Polski. Przecież nasza państwowość się zaczęła właśnie od Chrztu Polski. Oczywiście jak tutaj widzę POmyleni chcieliby nowe wartości wszczepiać w uczniów....bo Dekalog, zabrania zabijać, kraść, códzołożyć, wiec jak to ma się z genderowskim popędem seksualnym że nie płeć ale uczucie jest najważniejsze w cielesnej uciesze. Pytam tych samych czy wiedzą że pierwszy kraj na świecie ,który rygorystycznie metodę GENDER wprowadził w życie (NORWEGIA) właśnie w ubiegłym roku wycofał się ze wszystkich projektów i przestał finansować wszystkie te sprawy? Dlaczego my Polacy mamy uczyć się na własnych błędach anie na błędach innych? Mniej kosztowne i bolesne jest to. A co do wiary, to nikt z Bogiem jeszcze nie wygrał, a nawet tacy ateiści jak Oleksy czy Jaruzelski ugieli w obliczu smierci swoje kolana przed Jedyną Prawdą, Jezusem Chrystusem. Dlaczego mamy swoim dzieciom tego poznania zabraniać, a płacić i utrzymywać zupełnie nam obce ideologie?

 Z tych 94 % połowa chodzi do koscioła a do komuni połowa tej połowy albo i nie. A co ty wiesz co zrobił Jazruzelski, to co ci powiedzieli w telewizorku na zyczenie rodziny?

 Z tych 94 % połowa chodzi do koscioła a do komuni połowa tej połowy albo i nie. A co ty wiesz co zrobił Jazruzelski, to co ci powiedzieli w telewizorku na zyczenie rodziny?

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 14:50
LEKCJE RELIGII TO WRZÓD NA DOBREJ SZKOLE
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 11:55

Najbardziej wartościowymi pracownikami są ludzie wierzacy, nie zatrudnię nigdy człowieka który nie ma uporzadkowanych wartości moralnych czy etycznych. Mam w tym doświadczenie i wiem jak jest. Do religii i wiary człowieka nie wtrącają się obce nacje, tylko ich diabeł. Tam gdzie naród nie ma moralnych wartości łatwiej mu narzucić obce, np. równość rodzin homo z "normalną " rodziną, o wychowaniu dzieci nawet nie warto pisać.

W EU trwa dyskusja by zabronić chrztu dzieci niepełnoletnim, zobaczymy czy tą dyskusję rozszerzą na obrzezanie Żydów i Mahometan. Bo wtedy pokażą prawdziwą swoją twarz.

Dzieki za post, większej bzdury już tu dawno nie czytałem.

a post, większej bzdury już tu dawno nie czytałem.

rozwiń
Avatar
Polonus / 1 lutego 2016 o 09:29

Pamiętajcie dzieci, że religia to najważniejszy przedmiot w szkole! Ważniejszy od chemii czy fizyki.

Możecie nie umieć liczyć, ale modlić musicie się nauczyć, bo od tego zależy wasze zbawienie i wasze życie wieczne. i pamiętajcie: paciorek rano i paciorek wieczorem a w niedzielę do kościółka, do spowiedzi i do komunii.


Masz rację, człowiek który swoje wartości duchowe opiera na fundamencie  jakim jest Bóg jest tak samo skałą jak sam św Piotr. Bo to nie my się uswiecamy, to uświeca nas Jezus Chrystus. Nasi ojcowie mówili, bez Boga ani do proga.


Masz rację, człowiek który swoje wartości duchowe opiera na fundamencie  jakim jest Bóg jest tak samo skałą jak sam św Piotr. Bo to nie my się uswiecamy, to uświeca nas Jezus Chrystus. Nasi ojcowie mówili, bez Boga ani do proga.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!