wtorek, 23 maja 2017 r.

Kraj Świat

Szczecin: Potrącił kobietę na skrzyżowaniu. Całośc nagrały kamery monitoringu (wideo)

Dodano: 15 grudnia 2010, 09:02
Autor: MM Szczecin

Rozpędzony kierowca uderzył w przechodzącą po przejściu dla pieszych kobietę. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta przekoziołkowała przez pojazd i upadła kilka metrów dalej. Wydarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Sytuacja nagrana kamerami miejskiego monitoringu na szczęście zakończyła się dla pieszej szczęśliwie. Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w centrum miasta przy Pl. Kościuszki.

- Kierujący taksówką jadący prawym pasem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych - mówi mł. asp. Mirosława Rudzińska. - Na przejście wszedł mężczyzna a zanim kobieta. Nagle na pasy wjechał samochód osobowy poruszający się sąsiednim lewym pasem. Kierowca nie zachował należytej ostrożności i wjeżdżając na pasy potrącił kobietę, która przekoziołkowała przez pojazd i upadła kilka metrów dalej. Kierowcę (zatrzymał się po zdarzeniu) ukarano mandatem w wysokości 500 zł i ośmioma punktami karnymi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego twierdzą, że to bardzo częsty błąd kierowców. W tym zdarzeniu aż trudno uwierzyć, że kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Jednak najczęściej w takich sytuacjach piesi doznają ciężkich uszkodzeń ciała.

- Potrącenia pieszych to bardzo poważny problem w okresie jesienno zimowym - mówi Rudzińska. - Szybko zapadający zmierzch i związana z tym słaba widoczność powodują, że liczba potrąceń wzrasta nawet w obrębie wyznaczonego przejścia. W 2009 r. na terenie zachodniopomorskiego najczęstszą przyczyną wszystkich wypadków było najechanie na pieszego (588 wypadków, z których 289 miała miejsce na przejściach dla pieszych). Dlatego policjanci apelują zarówno do kierujących jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
źródło: Pl. Kościuszki: Potrącił kobietę, która przekoziołkowała przez pojazd i upadła kilka metrów dalej MM Szczecin
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24