Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

11 stycznia 2018 r.
14:00

Tak powinni się zachowywać wszyscy kierowcy [wideo]

293 9 A A

Często publikujemy filmy na których widać jak ktoś łamie przepisy. Czasami kończy się to kolizją albo wypadkiem. Dzisiaj dla odmiany pokazujemy prawidłową reakcję kierowców na wóz strażacki, który jedzie na sygnałach. Strażacy są wdzięczni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do takiej sytuacji doszło w Radomiu. Film opublikowali sami strażacy, którzy chcieli pokazać prawidłową postawę kierowców. W komentarzach pod filmem na YouTube jest sporo komentarzy chwalących takie zachowanie: "Tak powinien wyglądać każdy "korytarz życia", "WOW! Czegoś takiego jeszcze nie widziałem! Cóż za kultura! BRAWO WY!".

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 23:52
No tak, ale ta jezdnia ma pobocze z prawej strony i nie ma dwudziestocentymetrowych krawężników po lewej stronie z dziurami i dołkami zaraz za nimi na trawniku, więc rozjechanie się na dwie strony to żaden problem. W ścisłej zabudowie miejskiej, gdy są już trzy pasy (i więcej), oraz wysokie krawężniki po obu stronach (np. dojazd do skrzyżowania Sikorskiego z Al. Warszawską), tak pięknie nigdy nie będzie. Jakiś czas temu zrobiłem miejsce na przejazd karetce wjeżdżając lewymi kołami auta na trawnik poza wysoki krawężnik i zawiesiłem się na nim uszkadzając przedni wahacz, bo w trawniku zaraz za krawężnikiem były niewidoczne dziury i koło zapadło się całkowicie, a samochód oparł się na wahaczu. Karetka i tak kluczyła pomiędzy autami ponieważ jedni kierowcy ze środkowego pasa zjeżdżali w prawo, a drudzy w lewo. Jak się potem okazało kierowca karetki wybrał przejazd bliżej prawego pasa i mój zjazd był całkowicie zbędny (powinienem podjechać tylko pod krawężnik i zatrzymać się i to by wystarczyło).
No tak, ale ta jezdnia ma pobocze z prawej strony i nie ma dwudziestocentymetrowych krawężników po lewej stronie z dziurami i dołkami zaraz za nimi na trawniku, więc rozjechanie się na dwie strony to żaden problem. W ścisłej zabudowie miejskiej, gdy są już trzy pasy (i więcej), oraz wysokie krawężniki po obu stronach (np. dojazd do skrzyżowania Sikorskiego z Al. Warszawską), tak pięknie nigdy nie będzie. Jakiś czas temu zrobiłem miejsce na przejazd karetce wjeżdżając lewymi kołami auta na trawnik poza wysoki krawężnik i zawiesiłem się na nim... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 18:57
Brawo Państwo kierowcy!!!! Gdyby każdy tak reagował służby ratunkowe szybciej by docierały do potrzebujących. Polacy uczcie się
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 18:29
Tego to i "chytra baba z Radomia" może się nie postydzić.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:23
Najpierw taki ŁOŚ sam wrzuca butelki na trawe ,a później płacze,żeby mu komendant straży koła kleił .Troche pomyślunku łosiu.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:10
Narazie to masz rozwalony mózg o ile go masz,a oponę możesz sobie ubezpieczyć od butelki na poboczu.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:46
A jak rozwale se opone na butelce którą jakiś łoś wyżucił w trawe to kto mi za to zapłaci? Pan komendant straży?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:41
To że taki jeden zapier.dala na bombach bo mu sie śpieszy to nie znaczy że zara wszyscy mają znika albo się teleportować. Nawet karetkie pogotowia zgonił na trawnik - to juz chyba pzegęcie?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:16
Można? Można, tylko trzeba myśleć i chcieć.Brawo kierowcy w Radomiu. Postawa godna naśladowania.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:09
Chciałabym bardzo, żeby w Lublinie też się tak dało...
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 23:52
No tak, ale ta jezdnia ma pobocze z prawej strony i nie ma dwudziestocentymetrowych krawężników po lewej stronie z dziurami i dołkami zaraz za nimi na trawniku, więc rozjechanie się na dwie strony to żaden problem. W ścisłej zabudowie miejskiej, gdy są już trzy pasy (i więcej), oraz wysokie krawężniki po obu stronach (np. dojazd do skrzyżowania Sikorskiego z Al. Warszawską), tak pięknie nigdy nie będzie. Jakiś czas temu zrobiłem miejsce na przejazd karetce wjeżdżając lewymi kołami auta na trawnik poza wysoki krawężnik i zawiesiłem się na nim uszkadzając przedni wahacz, bo w trawniku zaraz za krawężnikiem były niewidoczne dziury i koło zapadło się całkowicie, a samochód oparł się na wahaczu. Karetka i tak kluczyła pomiędzy autami ponieważ jedni kierowcy ze środkowego pasa zjeżdżali w prawo, a drudzy w lewo. Jak się potem okazało kierowca karetki wybrał przejazd bliżej prawego pasa i mój zjazd był całkowicie zbędny (powinienem podjechać tylko pod krawężnik i zatrzymać się i to by wystarczyło).
No tak, ale ta jezdnia ma pobocze z prawej strony i nie ma dwudziestocentymetrowych krawężników po lewej stronie z dziurami i dołkami zaraz za nimi na trawniku, więc rozjechanie się na dwie strony to żaden problem. W ścisłej zabudowie miejskiej, gdy są już trzy pasy (i więcej), oraz wysokie krawężniki po obu stronach (np. dojazd do skrzyżowania Sikorskiego z Al. Warszawską), tak pięknie nigdy nie będzie. Jakiś czas temu zrobiłem miejsce na przejazd karetce wjeżdżając lewymi kołami auta na trawnik poza wysoki krawężnik i zawiesiłem się na nim... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 18:57
Brawo Państwo kierowcy!!!! Gdyby każdy tak reagował służby ratunkowe szybciej by docierały do potrzebujących. Polacy uczcie się
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 18:29
Tego to i "chytra baba z Radomia" może się nie postydzić.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:23
Najpierw taki ŁOŚ sam wrzuca butelki na trawe ,a później płacze,żeby mu komendant straży koła kleił .Troche pomyślunku łosiu.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 16:10
Narazie to masz rozwalony mózg o ile go masz,a oponę możesz sobie ubezpieczyć od butelki na poboczu.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:46
A jak rozwale se opone na butelce którą jakiś łoś wyżucił w trawe to kto mi za to zapłaci? Pan komendant straży?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:41
To że taki jeden zapier.dala na bombach bo mu sie śpieszy to nie znaczy że zara wszyscy mają znika albo się teleportować. Nawet karetkie pogotowia zgonił na trawnik - to juz chyba pzegęcie?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:16
Można? Można, tylko trzeba myśleć i chcieć.Brawo kierowcy w Radomiu. Postawa godna naśladowania.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 14:09
Chciałabym bardzo, żeby w Lublinie też się tak dało...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!