Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 grudnia 2017 r.
6:35

To koniec Beaty Szydło? Już wiadomo kto może ją zastąpić. Zmiany w rządzie

21 38 A A
Beata Szydło
Beata Szydło

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas serii spotkań w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej miał przedstawić nowego premiera rządu. Zmian będzie więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do takich informacji dotarli dziennikarze Rzeczpospolitej. Zgodnie ze scenariuszem, który przedstawił prezes ze swojego stanowiska ustąpi Beata Szydło.

Jej miejsce już w przyszłym tygodniu ma zająć wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.

Według informacji Wprost ze swoim stanowiskiem może pożegnać się także szef MSZ - Witold Waszczykowski.  Ma go zastąpić Krzysztof Szczerski, obecny szef gabinetu prezydenta.

Fotel może stracić także Jan Szyszko, minister środowiska. Jego resort miałby być połączony z ministerstwem energii. Nowym ministerstwem miałby pokierować Krzysztof Tchórzewski.

Według nieoficjalnych informacji likwidacji ulegnie ministerstwo cyfryzacji. Posadę ma stracić jego szefowa Anna Streżyńska.

W nocy Beata Szydło zamieściła tweeta:

Sonda: Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło. Dobra zmiana?

Liczba głosów: 757
42.67%
Oboje nie nadają się na to stanowisko
28.14%
Nie, Szydło jest lepsza na tym stanowisku
21.66%
Tak, Morawiecki będzie lepszym premierem
7.53%
Nie wiem

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hihi / 5 grudnia 2017 o 20:57
Jo napisał:
W artykule jest napisane, że ustępuje, a nie, że ktos ją wyrzuca
 akurat, własnie decyzją jedynego nieomylnego prezesa  wylatuje na zbitą morde,hehe
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 20:53
może swoje broszki teraz wyrzucić do diabła ,nikt sie nie bedzie przejmował starym pudłem prze noss mówiącym
Avatar
aa-antypo / 5 grudnia 2017 o 20:33
undefined napisał:
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
 Przed Trybunałem Stanu POwinni stanąć wszyscy zdrajcy polski, sprzedawczyki za judaszowe srebrniki. Obowiązuje kolejka- nie wpychaj nikogo po za kolejką.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 15:09
Nie pomoże lila róż. Nad psidzielnią wisi... 'cóż'!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:58
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:10
KOMUCHY DWOJĄ SIĘ i TROJĄ Z ANTYPOLSKĄ PROPAGANDA - a tu guzik, rząd PIS ciągle w formie i mega dobre sondaże wśród społeczeństwa :)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:08
Chciałaby świnka do chlewa. Czyli jak pachołki szkopsko- mośkowe chcą zmian. Rządzą Ci co Ich wybrali wyborcy. A Ta nasi oPOzycja ma GWno do gadki.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:04
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie rządów pis... Natomiast jeżeli chodzi o nas Polaków to wszystko się zgadza tacy jesteśmy POmyliły ci się "ePOki", a może ty jesteś POmylony?? Niestety ale taka jest szara rzeczywistość tych co nie stoją po stronie pisu. jezeli jesteś z pisu to nie mozesz tego zrozumiec
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie ... rozwiń
Avatar
jola / 5 grudnia 2017 o 13:37
Drżyj układzie jak premierem zostanie facet z Moraw :-)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:07
Jeśli PiS zmieni (wyrzuci) oanią B. Szydło to chciałbym usłyszeć "końkretne" zarzuty. Wściekła lewica obrzuca Ją tylko błotem ogólnie u nich przyjętym. Żadnych szczegółów, "końkretów". Jeżeli tak się stanie, to nie pójdę na żadne wybory. Bo nie będzie na kogo głosować!.
Avatar
hihi / 5 grudnia 2017 o 20:57
Jo napisał:
W artykule jest napisane, że ustępuje, a nie, że ktos ją wyrzuca
 akurat, własnie decyzją jedynego nieomylnego prezesa  wylatuje na zbitą morde,hehe
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 20:53
może swoje broszki teraz wyrzucić do diabła ,nikt sie nie bedzie przejmował starym pudłem prze noss mówiącym
Avatar
aa-antypo / 5 grudnia 2017 o 20:33
undefined napisał:
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
 Przed Trybunałem Stanu POwinni stanąć wszyscy zdrajcy polski, sprzedawczyki za judaszowe srebrniki. Obowiązuje kolejka- nie wpychaj nikogo po za kolejką.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 15:09
Nie pomoże lila róż. Nad psidzielnią wisi... 'cóż'!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:58
Beata Szydło za łamanie Konstytucji powinna stanąć przed Trybunałem Stanu, zresztą razem z z Andrzejem Dudą!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:10
KOMUCHY DWOJĄ SIĘ i TROJĄ Z ANTYPOLSKĄ PROPAGANDA - a tu guzik, rząd PIS ciągle w formie i mega dobre sondaże wśród społeczeństwa :)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:08
Chciałaby świnka do chlewa. Czyli jak pachołki szkopsko- mośkowe chcą zmian. Rządzą Ci co Ich wybrali wyborcy. A Ta nasi oPOzycja ma GWno do gadki.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 14:04
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie rządów pis... Natomiast jeżeli chodzi o nas Polaków to wszystko się zgadza tacy jesteśmy POmyliły ci się "ePOki", a może ty jesteś POmylony?? Niestety ale taka jest szara rzeczywistość tych co nie stoją po stronie pisu. jezeli jesteś z pisu to nie mozesz tego zrozumiec
undefined napisał: Rozumiem ze to są życzenia Pani Premier by tak było, bo aktualnie : dbająca o rodzinę? Chyba nie każdą. Biorąc pod uwagę liczbę zwalnianych pracowników lub obniżanie wynagrodzeń i powszechny brak pracy dla młodych ludzi w kraju. Dbająca o wartości no nie wiem bo o miłość bliźniego niekoniecznie. Bezpieczna??? Nie czuję żeby była bezpieczna z wojskiem bez dowództwa i sprzętu, tolerancyjna dla pis tylko i wyłącznie, otwarta również tylko dla pis. Nowoczesna?? Tu należy polemizować ale raczej nie potwierdza to działanie ... rozwiń
Avatar
jola / 5 grudnia 2017 o 13:37
Drżyj układzie jak premierem zostanie facet z Moraw :-)
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:07
Jeśli PiS zmieni (wyrzuci) oanią B. Szydło to chciałbym usłyszeć "końkretne" zarzuty. Wściekła lewica obrzuca Ją tylko błotem ogólnie u nich przyjętym. Żadnych szczegółów, "końkretów". Jeżeli tak się stanie, to nie pójdę na żadne wybory. Bo nie będzie na kogo głosować!.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 1 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 0

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!