Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

17 maja 2018 r.
8:30

Tomasz Komenda ostatecznie uniewinniony po 18 latach w więzieniu. Ile dostanie odszkodowania?

80 20 A A

– Do tej pory tego nie mówiłem. Chcemy, żeby kwota odszkodowania wyniosła ponad 10 mln złotych. O tym, ile konkretnie, będziemy mówić osobno – powiedział Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komedy, który w środę został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak tłumaczył na specjalnej, zwołanej przez siebie konferencji mecenas Ćwiąkalski, państwo musi ponieść konsekwencję "wsadzenia na 18 lat niewinnego człowieka do więzienia i zniszczenia jego całej młodości".

Tomasz Komenda został skazany prawomocnie za zabójstwo, do którego doszło 31 grudnia 1996 roku. Odsiadywał on wyrok 25 lat więzienia w Zakładzie Karnym w Strzelinie. W marcu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach za kratami.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bee / 6 dni temu o 18:49
Jedynym obronca kasty zlodziejskiej jest Giertych-kon a,ze ostatnio zamkneli mu melioranta z pomorza i nie zarobil i zeby nie mogl robic rwetesu z Komenda,uprzedzil go byly minister Cwiakalski.TEN JEST PEWIEN,ZE NALEZY SIE SPORE ODSZKODOWANIE ZA NIEWINNE SPEDZENIE 18 LAT ZA KRATKAMI TO I PAPUDZE WPADNIE NA KONTO POWAZNA KWOTA.Dla mnie jest to rodzaj przekretu,brak honoru,ze taki czepil sie biednego czlowieka.Przeciez kazdy adwokat nie mialby problemu zeby pomoc w sprzwie odszkodowania,ze az musi to robic byly minister sprawiedliwosci za ktorego jego klient odsiadywal wyrok 25 lat wiezienia za to czego nie dokonal.
Jedynym obronca kasty zlodziejskiej jest Giertych-kon a,ze ostatnio zamkneli mu melioranta z pomorza i nie zarobil i zeby nie mogl robic rwetesu z Komenda,uprzedzil go byly minister Cwiakalski.TEN JEST PEWIEN,ZE NALEZY SIE SPORE ODSZKODOWANIE ZA NIEWINNE SPEDZENIE 18 LAT ZA KRATKAMI TO I PAPUDZE WPADNIE NA KONTO POWAZNA KWOTA.Dla mnie jest to rodzaj przekretu,brak honoru,ze taki czepil sie biednego czlowieka.Przeciez kazdy adwokat nie mialby problemu zeby pomoc w sprzwie odszkodowania,ze az musi to robic byly minister sprawiedliwosci za ktor... rozwiń
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:02
WTF ? Papuga Ćwiąkalski? Panie Ćwiąkalski - a czasem nie był Pan ministrem sprawiedliwości, gdy Komenda siedział w więzieniu za niewinność? Jest taki gatunek ludzi, którzy przyklejają się do swoich ofiar i krzyczą, ze właśnie stali się wybawcami.
Avatar
Oj / 6 dni temu o 07:22
Tylko czekać, kiedy wypłyną dokumenty w tej sprawie, kierowane do Ćwiąkalskiego jako ministra sprawiedliwości w rządzie PO. Będzie się działo.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 18:46
Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że obrońcą tego biednego człowieka jest...były minister sprawiedliwości!!!! A więc człowiek, który mógł dużo, żeby wyciągnąć go z tego horroru, ale wtedy nie miał by szansy na honorarium! Czy to tylko obłuda?
Avatar
normalny człowiek / 17 maja 2018 o 17:02
undefined napisał:
Zaraz zaraz. Odszkodowanie to powinna być kwota wynagrodzeń które gość mógłby zarobić (minimalna krajowa?) pomniejszone o koszty wyżywienia i zakwaterowania, które poniosło państwo. Taka prawda. Milionów nie będzie.
 Ty chyba jesteś jakis zryty. To co on przeżył w tym pierdlu to się tobie w najgorszych koszmarach nie śniło, a masz czelność nazwać to "zakwaterowaniem"? Nie życzę najgorszemu wrogowi takiego zakwaterowania przez 18 lat. A odszkodowanie to nie tylko kwota wynagrodzeń które mógłby zarobić. To też dodatkowo zadośćuczynienie za poniesione straty moralne, zdrowotne, za skazę na psychice i utratę około 25-30% życia bez żadnej winy.
 Ty chyba jesteś jakis zryty. To co on przeżył w tym pierdlu to się tobie w najgorszych koszmarach nie śniło, a masz czelność nazwać to "zakwaterowaniem"? Nie życzę najgorszemu wrogowi takiego zakwaterowania przez 18 lat. A odszkodowanie to nie tylko kwota wynagrodzeń które mógłby zarobić. To też dodatkowo zadośćuczynienie za poniesione straty moralne, zdrowotne, za skazę na psychice i utratę około 25-30% życia bez żadnej winy. rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 14:23
Do gościa poniżej: we więźniach też sami niewinni siedzą. Uczciwego obywatela co nie podskakuje gdzie nie trzeba nikt po sądach nie ciąga. Taka prawda!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 12:08
Też już czekam 18 lat na odszkodowanie za niesłuszne rozwalenie mojej firmy i pozbawienie miejsca pracy. Jedyna różnica, to taka, że musiałem zadbać o swoje i swojej rodziny codzienne utrzymanie. Jestem na wolności, ale są takie obostrzenia w polskim sądzie, gorsze jak w więzieniu. Nie mogę wyjechać, muszę się stawać na każde żądanie sądu. Jechać 250km (w obie strony) do sądu, aby sąd o coś zapytał, albo i nie. Muszę opłacić adwokata, żyć w ciągłym stresie. Moje życie to piekło na ziemi. Czy mi się nie należy odszkodowanie, skoro sądy mnie uniewinniły? Nie nie należy, gdyż próba uzyskania odszkodowania kończy się kolejnym aktem oskarżenia, o rzeczy które nigdy nie popełniłem. Bycie na wolności pod butem polskiego sądu, przez 18 lat, to gorsze niż bycie w więzieniu. Przynajmniej tam odsiedzisz i wyjdziesz. Na wolności jesteś w ciągłej dyspozycji sądu i nie znasz dnia ani godziny.
Też już czekam 18 lat na odszkodowanie za niesłuszne rozwalenie mojej firmy i pozbawienie miejsca pracy. Jedyna różnica, to taka, że musiałem zadbać o swoje i swojej rodziny codzienne utrzymanie. Jestem na wolności, ale są takie obostrzenia w polskim sądzie, gorsze jak w więzieniu. Nie mogę wyjechać, muszę się stawać na każde żądanie sądu. Jechać 250km (w obie strony) do sądu, aby sąd o coś zapytał, albo i nie. Muszę opłacić adwokata, żyć w ciągłym stresie. Moje życie to piekło na ziemi. Czy mi się nie należy odszkodowanie, skoro sądy mnie u... rozwiń
Avatar
B / 17 maja 2018 o 12:02
Żadne pieniądze nie zwrócą mu straconej młodości. Dlatego nie jestem za karą śmierci, bo kto ilu niewinnych by stracono za winę innych.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 11:34
Ale z tego co pisali to chyba jakoś był troche w te zbrodnie umoczony, nie?
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 11:28
No i kto za to tera zapłaci? Ja zapłacę, pan zapłaci, pani zapłaci.
Avatar
bee / 6 dni temu o 18:49
Jedynym obronca kasty zlodziejskiej jest Giertych-kon a,ze ostatnio zamkneli mu melioranta z pomorza i nie zarobil i zeby nie mogl robic rwetesu z Komenda,uprzedzil go byly minister Cwiakalski.TEN JEST PEWIEN,ZE NALEZY SIE SPORE ODSZKODOWANIE ZA NIEWINNE SPEDZENIE 18 LAT ZA KRATKAMI TO I PAPUDZE WPADNIE NA KONTO POWAZNA KWOTA.Dla mnie jest to rodzaj przekretu,brak honoru,ze taki czepil sie biednego czlowieka.Przeciez kazdy adwokat nie mialby problemu zeby pomoc w sprzwie odszkodowania,ze az musi to robic byly minister sprawiedliwosci za ktorego jego klient odsiadywal wyrok 25 lat wiezienia za to czego nie dokonal.
Jedynym obronca kasty zlodziejskiej jest Giertych-kon a,ze ostatnio zamkneli mu melioranta z pomorza i nie zarobil i zeby nie mogl robic rwetesu z Komenda,uprzedzil go byly minister Cwiakalski.TEN JEST PEWIEN,ZE NALEZY SIE SPORE ODSZKODOWANIE ZA NIEWINNE SPEDZENIE 18 LAT ZA KRATKAMI TO I PAPUDZE WPADNIE NA KONTO POWAZNA KWOTA.Dla mnie jest to rodzaj przekretu,brak honoru,ze taki czepil sie biednego czlowieka.Przeciez kazdy adwokat nie mialby problemu zeby pomoc w sprzwie odszkodowania,ze az musi to robic byly minister sprawiedliwosci za ktor... rozwiń
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:02
WTF ? Papuga Ćwiąkalski? Panie Ćwiąkalski - a czasem nie był Pan ministrem sprawiedliwości, gdy Komenda siedział w więzieniu za niewinność? Jest taki gatunek ludzi, którzy przyklejają się do swoich ofiar i krzyczą, ze właśnie stali się wybawcami.
Avatar
Oj / 6 dni temu o 07:22
Tylko czekać, kiedy wypłyną dokumenty w tej sprawie, kierowane do Ćwiąkalskiego jako ministra sprawiedliwości w rządzie PO. Będzie się działo.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 18:46
Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że obrońcą tego biednego człowieka jest...były minister sprawiedliwości!!!! A więc człowiek, który mógł dużo, żeby wyciągnąć go z tego horroru, ale wtedy nie miał by szansy na honorarium! Czy to tylko obłuda?
Avatar
normalny człowiek / 17 maja 2018 o 17:02
undefined napisał:
Zaraz zaraz. Odszkodowanie to powinna być kwota wynagrodzeń które gość mógłby zarobić (minimalna krajowa?) pomniejszone o koszty wyżywienia i zakwaterowania, które poniosło państwo. Taka prawda. Milionów nie będzie.
 Ty chyba jesteś jakis zryty. To co on przeżył w tym pierdlu to się tobie w najgorszych koszmarach nie śniło, a masz czelność nazwać to "zakwaterowaniem"? Nie życzę najgorszemu wrogowi takiego zakwaterowania przez 18 lat. A odszkodowanie to nie tylko kwota wynagrodzeń które mógłby zarobić. To też dodatkowo zadośćuczynienie za poniesione straty moralne, zdrowotne, za skazę na psychice i utratę około 25-30% życia bez żadnej winy.
 Ty chyba jesteś jakis zryty. To co on przeżył w tym pierdlu to się tobie w najgorszych koszmarach nie śniło, a masz czelność nazwać to "zakwaterowaniem"? Nie życzę najgorszemu wrogowi takiego zakwaterowania przez 18 lat. A odszkodowanie to nie tylko kwota wynagrodzeń które mógłby zarobić. To też dodatkowo zadośćuczynienie za poniesione straty moralne, zdrowotne, za skazę na psychice i utratę około 25-30% życia bez żadnej winy. rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 14:23
Do gościa poniżej: we więźniach też sami niewinni siedzą. Uczciwego obywatela co nie podskakuje gdzie nie trzeba nikt po sądach nie ciąga. Taka prawda!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 12:08
Też już czekam 18 lat na odszkodowanie za niesłuszne rozwalenie mojej firmy i pozbawienie miejsca pracy. Jedyna różnica, to taka, że musiałem zadbać o swoje i swojej rodziny codzienne utrzymanie. Jestem na wolności, ale są takie obostrzenia w polskim sądzie, gorsze jak w więzieniu. Nie mogę wyjechać, muszę się stawać na każde żądanie sądu. Jechać 250km (w obie strony) do sądu, aby sąd o coś zapytał, albo i nie. Muszę opłacić adwokata, żyć w ciągłym stresie. Moje życie to piekło na ziemi. Czy mi się nie należy odszkodowanie, skoro sądy mnie uniewinniły? Nie nie należy, gdyż próba uzyskania odszkodowania kończy się kolejnym aktem oskarżenia, o rzeczy które nigdy nie popełniłem. Bycie na wolności pod butem polskiego sądu, przez 18 lat, to gorsze niż bycie w więzieniu. Przynajmniej tam odsiedzisz i wyjdziesz. Na wolności jesteś w ciągłej dyspozycji sądu i nie znasz dnia ani godziny.
Też już czekam 18 lat na odszkodowanie za niesłuszne rozwalenie mojej firmy i pozbawienie miejsca pracy. Jedyna różnica, to taka, że musiałem zadbać o swoje i swojej rodziny codzienne utrzymanie. Jestem na wolności, ale są takie obostrzenia w polskim sądzie, gorsze jak w więzieniu. Nie mogę wyjechać, muszę się stawać na każde żądanie sądu. Jechać 250km (w obie strony) do sądu, aby sąd o coś zapytał, albo i nie. Muszę opłacić adwokata, żyć w ciągłym stresie. Moje życie to piekło na ziemi. Czy mi się nie należy odszkodowanie, skoro sądy mnie u... rozwiń
Avatar
B / 17 maja 2018 o 12:02
Żadne pieniądze nie zwrócą mu straconej młodości. Dlatego nie jestem za karą śmierci, bo kto ilu niewinnych by stracono za winę innych.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 11:34
Ale z tego co pisali to chyba jakoś był troche w te zbrodnie umoczony, nie?
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 11:28
No i kto za to tera zapłaci? Ja zapłacę, pan zapłaci, pani zapłaci.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!