środa, 21 lutego 2018 r.

Kraj Świat

Trybunał Konstytucyjny: Kluczowe zapisy noweli PiS niezgodne z konstytucją

Dodano: 9 marca 2016, 18:05
Autor: TVN24/x-news

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński przed godz. 16 zamknął posiedzenie poświęcone ocenie konstytucyjności nowelizacji ustawy o TK autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Skutki prawne noweli zostały anulowane - wyjaśnili w uzasadnieniu sędziowie.

Jak ocenił sędzia Stanisław Biernat "sytuacja określana w publicystyce jako sparaliżowanie, czy unieruchomienie Trybunału jest niestety nieodległa od prawdy, powoduje, że naruszone zostały podstawowe pryncypia ustrojowe", czyli - jak dodał - zasada państwa prawa, podziału władz, niezależności władzy sądowniczej i ochrony praw i wolności jednostek.

W uzasadnieniu o skutkach wydanego w środę wyroku sędziowie zwrócili uwagę, że TK uznał za niekonstytucyjny m.in. wymóg orzekania w pełnym składzie z udziałem co najmniej 13 sędziów, większością 2/3 głosów oraz wyznaczanie terminów rozpraw według kolejności wpływu do Trybunału.

Gość
Gość
Polonus
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 marca 2016 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Publikuje się wyroki, a nie komunikaty.
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2016 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent i parlament wybierani są przez Naród.Natomiast trybunał konstytucyjny to stworzona fikcja dla zmylenia oczu narodowi "jaka to władza praworządna".Okazało się ,że ten twór zajął się sobą,a nie ludźmi.Oni nie interweniowali jak Buzek z Balcerowiczem okradli fundusz emerytalny w 1999 roku i zmienili sposób naliczania emerytur.Skutkiem tego emeryci dostają 1000-1100 zł mniej niż powinni.Gdzie była ta grupa obrosłych w piórka i wiedzę prawniczą?Obudzili się dopiero kiedy ich prywatny interes jest zagrożony? Oczekujemy od wybrańców Narodu ,że zrobią z nimi porządek! W przeciwnym razie czeka nas zguba.Mało zdrowego rozsądku,to są jeszcze inne narzędzia nacisku.W stosunku do protestujących to wiadomo jaką formę zastosować,to i dla hrabiostwa też można dla przypomnienia skąd im nogi wylazły!
Rozwiń
Polonus
Polonus (10 marca 2016 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panowie gdy ktoś tak igra z ludźmi, gdy ktoś tak nabija się z narodu, obraża że to "h.d. i kamieni kupa"  to kiedyś dojdzie do momentu ze powiemy im dość, i porozmawiają właśnie z tą kupą kamieni i kostką brukową. Oni mają tylko szczęście że PiS rządzi.

Rozwiń
Polonus
Polonus (10 marca 2016 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TK z sędzią Rzeplińskim na czele to fikcja !!!!!!! to wspólnicy oszustów i złodziei z PO i PSL a ostatnio również Nowoczesnej !!!! tzn. metody okradania Polski i Polaków !!! manipulowali Konstytucją w czerwcu razem z Komorowskim i wspomnianymi wyżej przestepcami !!! a cel tych przestępców jest jeden !!!!! zniszczenie Rządu w demokratycznych wyborach oraz doprowadzenie do całkowitego zniszczenia Polski i Polakow !!!

Tak właśnie jest!

Rozwiń
Polonus
Polonus (10 marca 2016 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak można....Jeszcze dzisiaj ten pan co raczy mianować się prezesem TK nie chce przyjąć że liczy się 2/3 głosów gdyż sa to podejmowane dla narodu najwazniejsze sprawy, ten tak hojnie dekorowany prawniczy cymbał robi wszystkich w idiotę?

To polecam Rzeplińskiemu i jego paziom zapoznać się z DEMOKRATYCZNĄ działalnością Niemieckiego Bundesverfassungsgericht, BVerfG, dosł. Federalny Sąd Konstytucyjny z Karlsrukhe, na jego zapisy powołał się PiS i jego rozwiązania zaproponował....Tak nigdy takich panów nie pojmę, nie zrozumiem jak można igrać opinią, wizerunkiem Polski.

elita intelektualna zabrała głos w komentarzach - najgłośniej krzyczą Ci, którzy najmniej się znają, TK zmiażdżył ustawę przygotowaną przez kwiat pisiaków i tyle, nie ma co dywagować. pis jest za głupi nawet na napisanie ustawy

No i jak tutaj pisać z głupkiem? Przecież faciu ośmieszasz się, owszem części narodu sprzedasz jak diabeł klamstwo, ale TK nie działa już jako organ gwarantujacy zgodność prawa z Konstytucją. Bo sam siebie powołał w rażącym pogwałceniem samej Konstytucji. To sąd Rzeplińskiego & CO a nie TK!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!