Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

29 września 2017 r.
16:28

Tył autobusu na torach. Kierowca próbuje machaniem zatrzymać Pendolino

2 20 A A

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w miejscowości Pomiechówek (woj. mazowieckie).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło we wtorek 26 września. Kierowca autobusu wiozącego pasażerów z lotniska w Modlinie zatrzymał się między zamkniętymi rogatkami na przejeździe kolejowym. Kiedy zorientował się, że tył autobusu wystaje na tory postanowił spróbować zatrzymać pociąg. Wyszedł nawet na tory i zaczął machać do zbliżającego się pociągu.

Maszynista Pendolino relacji Gdynia - Bielsko-Biała oczywiście nie był w stanie zahamować. Po chwili pociąg uderza w tył autobusu. Chwilę przed zderzeniem z autobusu w popłochu wybiegają pasażerowie. Na szczęście nikomu z autobusu ani pociągu nic się nie stało. Pociągiem podróżowało 237 osób.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia bada policja.

Całe zajście zostało nagrane przez kamerę monitoringu umieszczoną na przejeździe kolejowym.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 października 2017 o 12:26
zachowanie tego kierowcy było nie tylko po prostu bezsensowne, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne dla pasażerów i powinien mieć to na uwadze. nigdy nie wybrałbym tak nieodpowiedzialnego przewoźnika, dlatego najlepiej omijać go szerokim łukiem i wybrać usługi prywatnego przedsiębiorstwa o dobrej renomie, jak ******autokaryakord.pl/
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 12:00
Oto jest dowód, że nie każdy powinien posiadać prawo jazdy. Człowiek który nie rozumie, że siadając za kierownice może kogoś zabić lub sam zginie jeżeli popełni błąd nie powinien otrzymać prawa jazdy.
Avatar
Gość / 5 października 2017 o 17:10
Co za kretyn?! Pomijając fakt, że idiota wiezie ludzi na rzeź... światła migają, szlaban idzie w dół. Prsefież każda dorosla osoba wie, że najpierw chroni się życie i zdrowie, a potem mienie. On nawet tego drugiego nie potrafił oszacować. Ile ten szlaban kosztuje i dlaczego nie jest zrobiony z betonu i stali? Ano poto, by w takich sytuacjach mógł go staranować nawet rowerzysta!!! Ten człowiek nie nadaje się na kierowcę. A prsecież sporo trzeba wydać kasy, by przejść egzamin na przewóz osób. To koszt kilkunastu tysięcy złotych. Kto go egzaminował?
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 14:34
,,,a co jak by to byla cysterna.
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 14:24
"Chwilę przed zderzeniem z autobusu w popłochu wybiegają pasażerowie" - zaczęli wybiegać, nie zdążyli opuścić autobusu. Mieli szczęście, że pociąg go potrącił, wstrząsnął, ale nie rzucił, bo byłyby tragiczne skutki. Piszcie zgodnie z prawdą, bez sugestii, jakoby chwilę przed zderzeniem pasażerowie wybiegli z autobusu. Jeszcze NIE WYBIEGLI!
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 11:47
Po pierwsze Wjechał na sygnale świętym i szlaban już się zamykał Po drugie mógł wyłamac rogatki Na pewno nie zagroził by życia ludzi w autobusie ani w pociągu i nie narobił by tyle szkód. Uważam że jaki kierowca powinien mieć zabrane prawo jazdy za nieumyślna spowodowanie katastrofy lądowej. I zapłacić powinien za wszystkie szkody jakich dokonał widocznych zreszta na nagrywaniu!!!!
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 10:35
Powinien dostać dożywotni zakaz pracy jako kierowca !!!
Avatar
Łukasz / 29 września 2017 o 23:27
undefined napisał:
W Szwecji na rogatkach są napisy, że w przypadku zatrzymania się między nimi należy ruszyć do przodu i je wyłamać. Życie ludzkie ważniejsze od materialnego.
 Bez sensu. Łatwiej zrobić nowego człowieka niż nowy szlaban.
Avatar
załamac sie idzie :( / 29 września 2017 o 22:27
Debil. Inaczej nie można okreslic. Zabrać prawko dożywotnio.
Avatar
Mietek / 29 września 2017 o 22:18
and napisał:
"gdyby nie internet nie wiedziałbym że na świecie żyje tylu idiotów" Lem tego nigdy nie powiedział :P
 
Avatar
Gość / 13 października 2017 o 12:26
zachowanie tego kierowcy było nie tylko po prostu bezsensowne, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne dla pasażerów i powinien mieć to na uwadze. nigdy nie wybrałbym tak nieodpowiedzialnego przewoźnika, dlatego najlepiej omijać go szerokim łukiem i wybrać usługi prywatnego przedsiębiorstwa o dobrej renomie, jak ******autokaryakord.pl/
Avatar
Gość / 6 października 2017 o 12:00
Oto jest dowód, że nie każdy powinien posiadać prawo jazdy. Człowiek który nie rozumie, że siadając za kierownice może kogoś zabić lub sam zginie jeżeli popełni błąd nie powinien otrzymać prawa jazdy.
Avatar
Gość / 5 października 2017 o 17:10
Co za kretyn?! Pomijając fakt, że idiota wiezie ludzi na rzeź... światła migają, szlaban idzie w dół. Prsefież każda dorosla osoba wie, że najpierw chroni się życie i zdrowie, a potem mienie. On nawet tego drugiego nie potrafił oszacować. Ile ten szlaban kosztuje i dlaczego nie jest zrobiony z betonu i stali? Ano poto, by w takich sytuacjach mógł go staranować nawet rowerzysta!!! Ten człowiek nie nadaje się na kierowcę. A prsecież sporo trzeba wydać kasy, by przejść egzamin na przewóz osób. To koszt kilkunastu tysięcy złotych. Kto go egzaminował?
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 14:34
,,,a co jak by to byla cysterna.
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 14:24
"Chwilę przed zderzeniem z autobusu w popłochu wybiegają pasażerowie" - zaczęli wybiegać, nie zdążyli opuścić autobusu. Mieli szczęście, że pociąg go potrącił, wstrząsnął, ale nie rzucił, bo byłyby tragiczne skutki. Piszcie zgodnie z prawdą, bez sugestii, jakoby chwilę przed zderzeniem pasażerowie wybiegli z autobusu. Jeszcze NIE WYBIEGLI!
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 11:47
Po pierwsze Wjechał na sygnale świętym i szlaban już się zamykał Po drugie mógł wyłamac rogatki Na pewno nie zagroził by życia ludzi w autobusie ani w pociągu i nie narobił by tyle szkód. Uważam że jaki kierowca powinien mieć zabrane prawo jazdy za nieumyślna spowodowanie katastrofy lądowej. I zapłacić powinien za wszystkie szkody jakich dokonał widocznych zreszta na nagrywaniu!!!!
Avatar
Gość / 30 września 2017 o 10:35
Powinien dostać dożywotni zakaz pracy jako kierowca !!!
Avatar
Łukasz / 29 września 2017 o 23:27
undefined napisał:
W Szwecji na rogatkach są napisy, że w przypadku zatrzymania się między nimi należy ruszyć do przodu i je wyłamać. Życie ludzkie ważniejsze od materialnego.
 Bez sensu. Łatwiej zrobić nowego człowieka niż nowy szlaban.
Avatar
załamac sie idzie :( / 29 września 2017 o 22:27
Debil. Inaczej nie można okreslic. Zabrać prawko dożywotnio.
Avatar
Mietek / 29 września 2017 o 22:18
and napisał:
"gdyby nie internet nie wiedziałbym że na świecie żyje tylu idiotów" Lem tego nigdy nie powiedział :P
 
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!